Cíl je jasný a to postup, těší se na výzvu první letní posila Filip Čech

Filip Bazala • 02.05.2016

Zkušený a extraligou protřelý Filip Čech se stal první letní akvizicí Vsetína, který se podobně jako loni netají ambicemi postupu. „Postupové ambice mě lákají a tak jsem tady,“ říká jasně důvod přesunu na Lapač. Pro samotného hráče není Vsetín novinkou. V zelenožlutém dresu se představil už v roce 2008, kdy odehrál pod trenérem Hlobilem dva zápasy.

Filipe, jak se zrodil váš přesun na Vsetín?

Zrodil se už v loňské sezoně. Moc jsem nehrál a oslovil mě Radim Tesařík, jestli bych nechtěl jít na Vsetín. Řekl jsem, že ano, ale byly ve hře i jiné týmy. Nakonec jsem nešel nikam. Po sezoně se mnou Zlín neprodloužil smlouvu a vzhledem k tomu, že ze strany Vsetína stále zájem byl, jsou tady postupové ambice, což mě láká, tak jsem tady.

Hrálo v rozhodování roli více aspektů, jako třeba práce?

Rozhodně, je tady větší časový prostor než ve vyšší soutěži a ten budu využívat.

Sledoval jste počínání Vsetína ve druhé lize?

Samozřejmě jsem sledoval, jak si Vsetín vede a přál jsem jim postup. Věděl jsem, že to bude hodně těžké porazit Frýdek. Myslím si, že by bylo dobré, kdyby v regionu byl o jeden prvoligový klub více.

Znáte se s některými hráči z kabiny?

Znám oba gólmany, Petr Hromada u nás několik zápasů chytal, Plch je můj prakticky vrstevník. Radim Tesařík je můj bývalý spoluhráč ze Zlína, stejně jako Lukáš Finsterle. Další kluky už osobně neznám.

Jak bude probíhat vaše letní příprava?

S trenérem jsme domluveni, že budu minimálně jednou týdně dojíždět, abych byl v kontaktu s týmem. Taky aby bylo vidět, jestli je nějaký progres v přípravě. Jinak budu trénovat individuálně, mám svou kondiční trenérku, takže už nějaký program přípravy mám.

Tušíte, co po vás budou trenéři v týmu vyžadovat?

Je to spíš otázka na ně, ale je mi jasné, že budou čekat hokej, který jsem hrál ve Zlíně. Tedy zodpovědný výkon, nějaké branky a ať už to bude cokoliv, tak hlavně ať to dobře dopadne, cílem je postup.

Ve finále se podařilo vyprodat Lapač. Těšíte se na fanoušky a atmosféru play-off?

Na fanoušky se moc těším. Play-off je daleko, ale já se těším už i na to, kdy před ně poprvé vyjedeme na led.

Jak se díváte na kvalitu soupeřů ve druhé lize. Těšíte se na nějaký tým?

Když jsem viděl, v jaké sestavě hrál Frýdek-Místek, tak minimálně v loňské sezoně měla liga velkou kvalitu. V podstatě se těším na každý zápas, jak venku tak i doma, protože vesměs všude mám nějaké kamarády nebo bývalé spoluhráče. Takže je to zase příležitost se s nimi potkat.

Můžete některé jmenovat?

Např. v Hodoníně se znám s Petrem Zavadilem. Dlouhou dobu tam hrál Michal Hoza, což je můj soused z dětství, takže sice s ním se na ledě nepotkám, ale určitě se minimálně přijde podívat.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno