Cíl je jasně daný, chci pomoci, má jasno nová tvář Pavel Mojžíš

Filip Bazala • 29.06.2016

Vsetín před sezónou nadále posiluje a po zkušeném útočníkovi přichází i zkušený obránce, který naposledy působil v první lize a to v týmu Prostějova. Bek s bohatými zkušenostmi z extraligy se bude snažit pomoct Valachům do vytoužené první ligy. „Ozval se mi Radim Tesařík a společně jsme angažmá dohodli. Chci týmu pomoci, abychom naplnili jasně stanovený cíl,“ prozradil na svém prvním tréninku u VHK Pavel Mojžíš.

Pavle, je před vámi sezóna ve třetí nejvyšší soutěži. Co očekáváte od druhé ligy?
Jestli si to ještě pamatuji, tak jsem jako junior ve Zlíně už tuto soutěž okusil, když jsem jezdil vypomáhat do Uherského Hradiště. Očekávám, že soutěž bude mít svou úroveň, ale cíl je tady jasný, všichni o něm ví a s tím do toho na Vsetín jdu. Chci k tomu pomoci, aby se to povedlo.

Kudy vedla vaše cesta na vsetínský Lapač?
Byl jsem v kontaktu s Radimem Tesaříkem a dá se říct, že s ním jsme to dotáhli až sem na můj první trénink (28.6. – pozn. redakce).

Máte nějaké osobní ambice, kterých byste chtěl v zelenožlutém dresu dosáhnout?
Osobní ambice jdou momentálně stranou. Já se budu snažit hlavně týmu co nejvíce pomoci, abychom zvládli splnit náš cíl.

Z dřívějších působení se znáte s Jiřím Dopitou, nyní to bude váš trenér, těšíte se?
Potkali jsme se už ve Znojmě pak v Kometě a na spolupráci se rozhodně těším. Bude to něco jiného, protože jsme se zatím znali jen v roli spoluhráčů, teď to bude náš trenér a jsem na to zvědavý.

Jak jste si užil angažmá v Polsku včetně dvou titulů?
Když jsem odcházel do Polska, tak jsem nevěděl do čeho jdu. Dá se říct, že jsem byl mile překvapen jejich soutěží. Je tam asi 5-6 vyrovnaných týmů a pak je to už trochu horší, ale rozhodně se tam hrají kvalitní utkání. Zápasy play-off už jsou pak na velmi dobré úrovni.

V dresu Zlína jste hrával derby proti Vsetínu, jak na to vzpomínáte?
Do derby jsem naskakoval ještě jako mladý hráč. Ze začátku jsem moc nehrál, ale později už jsem byl členem základní sestavy a derby byly vždy krásné. Kotel diváků, atmosféra super. Podobně kvalitní derby jsem zažil i vloni v Prostějově, kdy jsme se potkávali s Přerovem, tyto zápasy měly podobně vypjatou atmosféru, oba tábory mají velmi dobré fanoušky.

Stačil jste se v kabině během prvního tréninku seznámit s některými hráči?
Na několik z nich si vzpomínám, ale nejlépe se znám s Filipem Čechem. S dalšími se určitě lépe seznámím během dalších tréninků.

Bude hokej vaší jedinou pracovní záležitostí nebo máte i jiné pracovní vytížení?
Něco se mimo kluziště rýsuje, ale chci dát hlavně nejvíc hokeji.

Těšíte se na fanoušky a atmosféru?
Pamatuji si na zápasy na Lapači z extraligy, atmosféra tady byla vždycky super. Co jsem slyšel od kluků, tak uplynulé play-off se návštěva stupňovala až k vyprodání, takže na to se těším, že zažiji něco podobného.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov