Chybělo štěstí, pak byl Samuel Rybár ve správný čas na správném místě

Helena Hegeďová • 03.02.2019

V sobotu odehráli vsetínští dorostenci domácí utkání s Warriors Brno. Ve vzájemných zápasech padá vždy hodně branek, nyní se však první třetina obešla bez gólu. „Byli jsme lepší, jen nám to tam prostě nepadlo, chybělo štěstí. Právě z tohoto důvodu jsme nervózní nebyli, naopak panovala dobrá nálada,“ vyvrací dvougólový útočník Samuel Rybár to, že by se tento fakt podepsal na psychice týmu. „Věřili jsme si, vyhrávali jsme, dali jsme do toho všechno,“ doplňuje s nadšením.

Jaký průběh zápasu jste očekávali?
Warriors jsou na spodu tabulky, ti poslední, takže jsme očekávali, že to vyhrajeme. Nesměli jsme je ale podcenit. Šli jsme pro 4 body, to byla naše hlavní priorita.

V první třetině ale nepadla žádná branka, nebyli jste pak trochu nervózní?
To ne. My jsme je celou dobu tlačili. Byli jsme lepší, jen nám to tam prostě nepadlo, chybělo štěstí. Právě z tohoto důvodu jsme nervózní nebyli, naopak panovala dobrá nálada.

Změnilo se něco ve druhé třetině?
Víc se k nám přiklonilo štěstí a konečně to tam padlo. Jinak jsme je tlačili pořád stejně. Soupeř byl i ve druhé třetině horší.

Ve druhé třetině jste dvakrát skóroval. Jak byste tyto situace popsal?
Byl jsem ve správný čas na správném místě a najednou to šlo. Nějak mi to tam prostě padlo.

Obě vaše gólové střely byly z kombinací. Myslíte si, že vám tohle v zápase šlo?
Myslím, že ano. Řekl bych, že celkově se naší lajně hodně dařilo. Je to taky tím, že si sedíme, takže to byla jen otázka času, kdy to tam padne.

Na konci druhé třetiny soupeř snížil, co jste si řekli o přestávce?
Řekli jsme si, že to nevadí a musíme zabrat. Věděli jsme, že je přetlačíme a porazíme. Oni tam moc šancí neměli, všechny byly jen důsledkem našich chyb.

Ve třetí třetině už jste svou převahu proměnili na adekvátní množství gólů. Jaká byla tato třetina z vašeho pohledu?
Věřili jsme si, vyhrávali jsme, dali jsme do toho všechno. Z přesilovky padl první gól ve třetině, vlastně náš třetí, pak hned další po buly. Potom už to šlo samo, soupeř byl psychicky zničený a my jsme to zvládli.

V utkání bylo hodně přečíslení, čím si to vysvětlujete?
Jsou celkově pomalejší a nemají takovou tu taktickou hru. Jejich taktika je taková, že to prostě řežou. Tím pádem na nás v některých situacích nemají, nestíhají a jsou špatní.

To, co zmiňujete, bylo vidět od chvíle, kdy jste soupeře začali přehrávat. Byli jste na to připravení?
Ano, tím, že už jsme s nimi odehráli několik zápasů, tak jsme věděli, co čekat. Navíc třeba na Warrioru je to ještě trošku jiné. Tam jim občas pomáhají rozhodčí. Bylo nám jasné, že je to lehčí soupeř, ale šli jsme do toho bez podcenění.

Na začátku jste říkal, že jste si šli pro čtyři body. Co tomu v prodloužení chybělo?
Je to zase o štěstí. Hlavně, když se hraje 3 na 3 a na ledě je hodně prostoru. Řekl bych, že šancí jsme měli se soupeřem stejně.

Proti Warriors je to tedy za tři body, ale co se stalo v minulém zápase na Technice?
Chyběli nám tři klíčoví hráči, to je taky dost důležité, potom nás ovlivnilo to, že jsme neměli moc času na předzápasovou rozcvičku. Spletli jsme se totiž v tom, kdy se jde na led a kdy se hraje. Celkově se nám ten zápas nepovedl, nedařilo se nám už od začátku. Bylo to špatné.

Následuje reprezentační pauza. Jak ji využijete? Jaký je váš program?
V pondělí si dáme volno, ať si odpočineme a uzdravíme se. Jak je zima, tak máme hodně nemocných a zraněných kluků. Takže v pondělí je volno a potom máme dvoufázové tréninky, ať se pořádně připravíme na další utkání, dokážeme uhrát čtyři body a dostaneme se do play-off.