Chybělo nám štěstí, doma však chceme rozhodnout, říká odhodlaně David Hrazdira

Lucie Krampotová • 16.03.2015

Při nedělním utkání v ostravské Sareza aréně způsobil mnohé rozruchy v početném vsetínském publiku. V šestačtyřicáté minutě skóroval. Nicméně ani to, ani jeho průniky do pásma ostravského soupeře v konečném součtu k výhře nevedly. „Neměli co ztratit, vedli jsme v sérii 2:0 a jim nezbývalo než hrát a sérii tím prodloužit“, říká dvacetiletý forvard se sedmašedesátkou na zádech.

Davide, jak byste zhodnotil dnešní zápas?
My jsme do něj vstoupili dobře, vedli jsme 1:0. Potom jsme bohužel dostali dva góly, měli jsme šanci, kterou jsme ale neproměnili. Krásně jsme otočili na 3:2, ale vzápětí jsme opět dostali gól. Pak jsme vícekrát mohli skórovat, v základním čase i v prodloužení, ale neměli jsme to štěstí a Poruba vyhrála.

Ve druhé třetině vstřelila Poruba krátce po sobě dvě branky a ujala se vedení. Jak se vám za tohoto stavu hrálo, nabudilo vás to, nebo spíš naopak?
My jsme si šli za tím, že tady vyhrajeme a ukončíme sérii. Bohužel se nám to nepodařilo, ale uděláme vše pro to, abychom to doma dotáhli do konce.

Které momenty byly dnes podle Vás rozhodující?
Těžko říct. Dobře jsme otočili na 3:2, škoda, že jsme to neudrželi. Je to prostě hokej. No a potom nám v prodloužení chybělo štěstí dát vítězný gól.

Předprodej na čtvrtý zápas

Předprodej vstupenek na úterní čtvrtý semifinálový zápas proběhne v pondělí 16. 3. od 15 do 18 hodin na pokladně a vrátnici Zimního stadionu Na Lapači. V den zápasu (17. 3.) se pokladny otevřou v 16 hodin.

V pětačtyřicáté minutě jste skóroval na 3:2 a i následně jste se dostal do brejků.
To se mi na hokejku dostal puk od Martina Ambruze, a já to zkusil. Doufali jsme, že tenhle gól bude stačit, ale Poruba hned vzápětí zvýšila a my neměli to štěstí vstřelit čtvrtý gól, jim se to nakonec povedlo.

Co očekáváte od dalšího zápasu, který se odehraje v úterý Na Lapači?
Určitě to nebude lehké, Poruba do toho půjde naplno, protože nemá co ztratit. Bude chtít srovnat sérii, ale my to určitě chceme ukončit doma a dostat se tak do finále.

V čem byl dnešní zápas rozdílný od toho minulého, kdy jste v podstatě dvě třetiny neměli problém?
Jak říkám, oni neměli co ztratit. Vedli jsme v sérii 2:0, takže do toho šli po hlavě, chtěli vyhrát. Šli do toho s tím, že když vyhrají, tak ještě budou mít šanci si zahrát.

Po sestupu z extraligy se Vsetín nikdy do finále druhé ligy neprobojoval, a vy jste od toho dnes byli jen krůček.
No ano, byli jsme od toho jen krůček. Ale stále máme ještě dva zápasy, abychom vyhráli, a dáme vše do toho, abychom se do finále dostali.

Chtěl byste něco vzkázat fanouškům?
Ať v úterý určitě přijdou, protože my to nevzdáme a budeme se snažit sérii dovést do vítězného konce.