Chtěli jsme se za každou cenu vrátit na Lapač, tvrdí Antonín Pechanec

Pavel Tajzler, Jan Tajzler • 20.03.2019

Vsetín nastupoval do čtvrtého zápasu na ledě českobudějovického Motoru s nožem na krku. Valaši věděli, že další neúspěch znamená konec sezony. Domácí Jihočeši vstoupili do zápasu výborně a po dvou vstřelených brankách to s valašskými vyhlídky na prodloužení série nevypadalo vůbec dobře. Vsetínští se však dokázali postarat o zlomení střelecké impotence a zápas otočili ve svůj prospěch. Úlevu a radost z vítězství neskrýval po zápase ani Antonín Pechanec. Centr druhé formace se však nehodlá smířit s jediným vsetínským korálkem v sérii a burcuje k dalšímu vítězství.

Antoníne, jak hodnotíte čtvrtý zápas semifinálové série?

Do zápasu jsme šli s tím, že chceme za každou cenu vrátit sérii na Lapači. Začátek nám bohužel nevyšel, ale pak jsme dali gól a konečně jsme prolomili smůlu v koncovce. Myslím si, že jsme si šli celých šedesát minut za svým cílem a zaslouženě jsme vyhráli.

Jak jste říkal, začátek vám nevyšel, prohrávali jste 2:0, jak jste se v tu chvíli cítili?

Určitě to nebylo optimální, ale nechtěli jsme házet flintu do žita. Za každou cenu jsme chtěli sérii vrátit na Lapač. Říkali jsme si, že by byla obrovská škoda po takové sezoně prohrát sérii tak snadno. Soupeř už se nejspíš viděl v baráži, ovšem my jsme byli odhodláni jim to co nejvíce znepříjemnit.

Povedl se vám velký obrat z 0:2 na 4:2. Pak jste se výhradně soustředili na obranu, věřili jste, že to bude stačit?

Samozřejmě, šli jsme do toho s tím, že to musíme bezpodmínečně udržet. Rvali jsme se jeden za druhého. Fantasticky nám zachytal David Gába, který má zase sebou opravdu skvělý zápas.

Šlo vidět, že jste se dnes vydali na maximum, cítíte zadostiučinění?

Ano bylo to náročné. Tři zápasy jsme se trápili v koncovce, nemohlo nám tam nic spadnout. Když jsme ale dali gól, tak nás to povzbudilo po všech směrech jak psychicky tak i fyzicky. Najednou nás byl plný led a potom jsme byli odhodláni vedení ubránit a ten jeden zápas tady prostě urvat.

Jak jste prožívali fakt, že jste ve třech zápasech ani jednu branku, čím si to vysvětluješ?

Měli jsme v každém zápase slibné šance. Bohužel nešli jsme za tím příliš důrazně. Nechtělo nám tam nic spadnout. Na člověk pak lehne deka, pořád jsme se to snažili prolomit za každou cenu, jenže čím víc se snažíte tu smůlu prolomit, tak tím víc to nejde. Potřebovali jsme dát nějaký snadný gól, což se konečně povedlo a já věřím, že teď už to bude jenom lepší.

Ve čtvrtém zápase jste už neměli co ztratit, přesto jak těžké bylo se na utkání připravit, když jste měli v hlavách fakt, že vám proti Motoru dosud nic nešlo?

Snažíme se na každý zápas připravovat stejně. Bohužel i takové je play-off, že vám někdy nejde vůbec nic, ale na to se nesmí člověk příliš ohlížet. My jsme věděli, že potřebujeme čtyři vítězství, jedno už máme a za dalšími si půjdeme. Uděláme všechno pro to, abychom tuto sérii prodloužili co nejvíc to půjde.

Jaký byl dnes hlavní recept k pokoření Motoru?

Snažili jsme se zjednodušit hru a hlavně jsme konečně vstřelili branku. Tím se to celé odstartovalo. Člověk se hned zvedne psychicky, fyzicky a hlavně na mysli a hned se hraje lépe.

Série se vrací na Lapač, ulevilo se vám?

To ještě není všechno, nyní musíme vítězství potvrdit doma před našimi fanoušky. Musíme sérii prodloužit co nejvíc to půjde.

Potěšila vás podpora vsetínských fanoušků i za nepříznivého stavu?

Určitě jsme to chtěli dokázat i kvůli nim. Naši fanoušci jsou fantastičtí. Tvrdím to při každém rozhovoru, který poskytuji, že máme nejlepší fanoušky v lize a dost možná i v celé republice. Podpora našich fanoušků je něco úžasného a hrajeme i za ně.

Jak se připravit na páteční zápas?

Musíme se odrazit od výkonu ve čtvrtém zápase. Jít do toho po hlavě muž vedle muže a od první minuty jít za dalším vítězstvím.