Chtěl jsem si zkusit nájezdy, přiznává po duelu s Vítkovicemi Viktor Chrástecký

Helena Hegeďová • 04.02.2019

Proti Vítkovicím se do branky opět postavil Viktor Chrástecký, jenž si letošní premiéru za vsetínskou juniorku odbyl proti Kometě. A na Lapači měl hned od začátku dost práce.„Asi prvních deset minut od startu zápasu nás tam docela tlačili,“ říká. Ze vsetínského ohledu byla ale nejhorší druhá třetina. „Ze tří přečíslení dali tři góly,“ popisuje situaci, kdy Vítkovice získaly pohodlný náskok. „Podle mě jsme si bod určitě zasloužili, aspoň za náš výkon a bojovnost na konci. Předvedli jsme dobrý týmový výkon.“

Viktore, jak hodnotíte utkání proti Vítkovicím?
Byl to těžký zápas a jsem rád, že jsme nakonec vyrovnali a získali alespoň jeden bod.

Jak se z vašeho pohledu jevil začátek utkání?
Asi prvních deset minut od startu zápasu nás tam docela tlačili. Naštěstí jsme dostali jenom jeden gól. Nějak jsme to ustáli a v závěru třetiny jsme potom vyrovnali na 1:1.

Bylo pro vás toto vyrovnání důležité?
Já myslím, že určitě ano. Psychicky nás to nakoplo a druhá třetina začínala stejně jako ta první za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina ale z vaší strany nebyla příliš povedená. Kde si myslíte, že byl problém?
Řekli jsme si v kabině, že to zkusíme hrát trošku na brejky. Jenže na brejky nám ujeli oni a vlastně nám ze tří přečíslení dali tři góly. Plus tam ještě dvakrát zacinkala tyčka, takže jsme měli i celkem štěstí. No a druhé třetiny, alespoň co já jsem tady byl na ty dva zápasy, nám moc nejdou. Na Kometě jsme dostali šest gólů, teď proti Vítkovicím tři. Naštěstí jsme ještě v závěru dali jeden gól.

Zlepšovala se vaše hra spolu s přesilovkami?
Z šesti přesilovek jsme dvě využili. Tyto branky nás hodně nabudily, bylo důležité, že jsme přesilovky proměnili. Bylo to povzbuzující.

Soupeř se občas hodně tlačil do branky, zkoušel to dávat na betony. Jaké to pro vás bylo?
Nějaká zakončení tam měli opravdu dobrá. My jsme měli štěstí, že se jim to neodráželo přímo na hůl. Stalo se to jen jednou a proti té dorážce jsem se stihl přesunout. Jinak jsem se snažil, aby mi to co nejméně vypadávalo, a kluci mi na brankovišti taky hodně pomáhali tím, že puk vždy rychle zametli.

Na konci třetí třetiny se vám podařilo vyrovnat. Věřili jste v to i za stavu 2:5?
Když budu mluvit sám za sebe… věřil jsem, to jo, zázraky se dějí. A dneska se stalo, že jsme dali tři góly. Myslel jsem, že to můžeme i otočit. Frýďa (Lukáš Frydrych) už to tam měl na lopatě a bohužel nedal. Alespoň ten jeden bodík jsme ale urvali.

Myslíte, že hra odpovídala tomu, aby zápas skončil remízou?
Podle mě jsme si bod určitě zasloužili, aspoň za náš výkon a bojovnost na konci. Předvedli jsme dobrý týmový výkon.

Mohli jste ale odcházet se dvěma body… jaké bylo prodloužení?
V prodloužení byly šance na obou dvou stranách. My jsme tam měli hned dva brejky, dvě gólovky. Jednou to tam Hemi (Šimon Jenáček) dobře udělal na gólmana, který měl štěstí a vytáhl mu to zázračně lapačkou na břevno. Už jsem myslel, že to tam padá. Chtěl jsem jet na druhou stranu a slavit, ale bohužel to tam nepadlo. Oni pak dali gól z přečíslení jedenáct sekund před koncem. Hodili to před branku a těsně přede mnou tečovali nad lapačku. Byla to těžká situace.

Jak říkáte, Dominik Věntus rozhodl až jedenáct sekund před koncem prodloužení. Připravoval jste se už nějak na nájezdy?
Na nájezdy jsem si věřil a chtěl jsem si je v téhle soutěži zkusit. Chytal jsem nájezdy za Valmez a dařily se mi, neprohráli jsme v nich. Tak jsem si to chtěl zkusit i tady, zjistit jaké to je, jestli je to v něčem jiné. Věřil jsem si na ně.