Chtěl bych se ukázat v co nejlepším světle. Uvidíme, co bude za měsíc, hlásí Adam Zeman

Redakce • 29.09.2020

Na sérii zranění, která v jednu chvíli vyřadila ze hry až pět hráčů najednou, reagoval Vsetín novou akvizicí. Na Valašsko minulý týden zamířil šikovný útočník Adam Zeman, jenž většinu své dosavadní kariéry strávil v Jihlavě a má zkušenosti i z nejvyšší soutěže. Zelenožlutý dres bude oblékat do konce října. „Rád bych tady strávil celou sezonu, ale když to nevyjde, budu řešit, co dál,“ říká osmadvacetiletý forvard.

Jak se vlastně uskutečnil váš přesun na Valašsko?
Byl jsem tu už před třemi týdny. V Jihlavě jsem se nedohodl na smlouvě a získat angažmá v Česku je v téhle době složité. Řešil jsem zahraničí, dostal jsem nabídku z polského Krakova. Nějak s nimi ale vázla komunikace. Chvíli se ozývali, chvíli ne. Už mě to nebavilo, tak jsme se znovu spojili s panem Tobolou ze Vsetína. Domluvili jsme se, že sem přijdu do konce října, a pak se uvidí, co bude dál.

Jaký cíl jste si vytyčil pro svoji vsetínskou misi?
Samozřejmě bych se chtěl ukázat v co nejlepším světle a podávat co nejlepší výkony. Od toho se bude všechno odvíjet. Uvidíme, co bude za měsíc. Jsem rád, že ve Vsetíně můžu být. Rád bych tady strávil celou sezonu, ale když to nevyjde, budu řešit, co dál. Roli bude hrát víc věcí, třeba i marodka mužstva.

Už jste se v novém prostředí adaptoval?
Je tady super parta a zázemí na velmi dobré úrovni. Je to tady podobné jako v Jihlavě, kde jsem strávil většinu dosavadní kariéry. Jsem tu stoprocentně spokojený. Až doteď jsem trénoval jen s juniorkou nebo dorostem Dukly. Tempo logicky nebylo takové, jako v Chance lize. Takže se do toho dostávám, začínám si zvykat, a snad to bude ještě lepší. Momentálně ještě čekám na byt, budu se stěhovat. Ale myslím si, že to bude v pohodě.

Jak se vám na Lapači hrálo v roli soupeře?
Vsetín je tradiční hokejový klub. Co se bavím s klukama z ligy, všichni se tady bojí jezdit. Fanoušci na Lapači dělají pro domácí hráče neskutečnou atmosféru. Nikomu se tady nehraje dobře. Myslím, že je tady hodně silný tým, a že ta síla se ještě bude stupňovat.

V pondělí proti Havířovu jste nastoupil ve čtvrtém útoku s Adamem Hořanským a Davidem Vítkem. Spolupráce vám fungovala, souhlasíte?
Myslím, že ano. Hráli jsme spolu poprvé, takže jsme chtěli hrát jednoduše, což se nám dařilo. Myslím si, že jsme neodehráli vůbec špatný zápas.

Ve středu vás čeká utkání v Litoměřicích. Co od něj očekáváte?
Litoměřice mají dobrý tým a budou na nás chtít vlétnout. Musíme si pohlídat začátek a postupně přitlačovat. Určitě to ale bude těžký zápas.

Před třemi lety se vám s Jihlavou podařilo postoupit do nejvyšší soutěže. Je to váš největší zážitek z dosavadní kariéry?
Rozhodně. Byl to fakt krásný rok. Měli jsme skvělou partu a myslím, že tam se ani nemohlo stát nic jiného, než postup. Byli jsme všichni správně nastavení a šli si za tím. Věřili jsme tomu a nakonec to tak dopadlo. Skvělá sezona.

Vsetín se v dlouhodobém horizontu rovněž netají postupovými ambicemi. S vaší jihlavskou zkušeností, co je k tomu všechno potřeba?
Jedna věc byla skvělá parta a kvalitní tým, druhá potom ta, že při nás hodně stálo štěstí. To je také hodně potřeba, bez toho to nejde. Když se obojí sejde, pak se něco takového může povést.