POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 410 (29.6.)

Chceme z Lapače udělat nedobytnou pevnost, přeje si Vojtěch Šilhavý

Tomáš Kopecký • 10.09.2017

Lepší start do premiérové sezony ve WSM Lize si vsetínští hokejisté ani nemohli přát. Jasné vítězství, první tři body, a Ústí nad Labem možná ještě nyní lituje toho, že si s Valachy v prvním kole vyměnilo pořadatelství. "Ve Vsetíně je bouřlivé prostředí, špatně se zde soupeřům hraje. Určitě nebudeme poslední, kdo tady prohrál," prozradil trenér Tomáš Mareš. Domácí štírek Vojtěch Šilhavý jde se svým přáním ještě dál: "Na Lapači chceme vytvořit nedobytnou pevnost, všem soupeřům to musíme maximálně znepříjemnit," prozradil. Jak hodnotí oblíbenec tribun sobotní duel? I to se dočtete v pozápasovém rozhovoru.

Těšili jste se, až to celé vypukne? Jak dlouhé bylo čekání?
Příprava byla dlouhá, takže všichni jsme byli natěšení, jak hráči, vedení, trenéři, fanoušci.Jsme rádi, že jsme začali vítězně, což je důležité. První liga je úplně odlišná, hra je rychlejší a hráči silnější. Diváci se určitě mají na co těšit. 

 S čím jste do zápasu vstupovali?
Chtěli jsme začít zodpovědně, hrát od začátku na sto procent, nechat tam všechno a vyhrát. Určitě nám pomohlo, že jsme dokázali vstřelit první branku. Dostali jsme nervozitu ven z hlavy a hráli jsme to, co bylo potřeba. 

Hned od úvodu zápasu se hrálo ve velmi vysokém tempu. Nebáli jste se přemotivování? Hraje se jinak než v přípravných duelech?
I přípravu hrajeme naplno, rozhodně nic nevypouštíme. Slouží ale k tomu, abychom se sehráli, a v ostrých zápasech to pak dokázali předvést. Tempo bylo opravdu hodně vysoké, hrálo se z jedné strany na druhou. Naštěstí se nám dařilo proměňovat šance, a když už se soupeř dostal dopředu, tak to skvělý Luboš Horčička vychytal. 

Vaše formace hned od začátku motala hlavu obráncům soupeře. Čím jsme dokázali obránce soupeře potrápit?
Dařilo se nám často držet puk na holích v útočném pásmu, důležitý byl dobrý pohyb. Vypracovali jsme si několik šancí, jen jsme je nedokázali proměnit. S Rendou Kajabou hrajeme v jedné lajně už přes rok. Dá se říci, že jsme už dobře sehráni. Kuba Vrána nás výborně doplňuje, na ledě o sobě víme a rozhodně si nemůžu stěžovat. 

Hosté záhy po první brance srovnali na 1:1. Co jste v tu chvíli ve hře změnili?
Ústí se sice podařilo srovnat, ale my jsme rozhodně nevěšeli hlavy, zápas se hraje šedesát minut. Věděli jsme, že další šance ještě přijdou, a bylo to jen o tom, jestli se nám podaří je proměnit. Velmi důležitý byl gól Dominika Pokorného, po kterém jsme šli do kabin s vedením, a pak už se to vyvíjelo dobře. 

První tři branky přišly zásluhou přesných střel švihem v nečekaných situacích. Byl to předem známý recept, kterým můžete pokořit gólmana soupeře?
Pro gólmana je to při těchto rychlých střelách hodně složité. Kluci ukázali, že umí vystřelit ze všech pozic velmi nepříjemně a brankářovi to propadlo až do sítě. Klobouk dolů před nimi, že to dokázali tak přesně trefit. 

Dostali jste rychlými brankami ke stavu 4:1. S čím jste pak šli do třetí třetiny?
Chtěli jsme hrát pořád stejně a nechat na ledě všechno. Nejdůležitější bylo to, abychom jen nezačali bránit a čekat na soupeřovy šance. Museli jsme udržet svůj herní standard. Nedovolili jsme žádné komplikace.

Když se soupeř zvedl, nejdříve snížil na 2:5, a posléze jel trestné střílení, neměli jste v hlavě myšlenky, že by z toho ještě mohlo být drama?
K zdramatizování může dojít vždy, ale v té chvíli jsem si byl jistý, že to Luboš Horčička chytí. Pak už to bylo jen na nás, abychom dokázali pomáhat gólmanovi, blokovali co největší počet střel a nenechali Ústí dojít do nebezpečného stavu. Hráli jsme zodpovědně dozadu, podnikali jsme rychlé útoky a šli vítězství naproti. Za vítězství jsme samozřejmě rádi, ale sezona bude dlouhá a hned ve středu k tomu musíme opět přistoupit zodpovědně. 

Co utkání ještě chybělo. Nebyl to třeba gól od někoho z vaší formace?
Sice jsme nedali gól, ale myslím, že to vůbec nevadí, protože ostatním klukům se to podařilo dostatečně. Hrajeme za jeden tým, máme společný cíl a je jedno, kdo se zrovna trefí. 

Druhé kolo odehrajete doma proti Karlovým Varům. Těšíme se na atraktivního soupeře?
V této fázi jsme natěšeni na všechny soupeře, první liga je pro nás za odměnu. Zápas s Karlovými Vary však bude určitě speciální a určitě bychom chtěli získat druhé vítězství. 

Trenér hostů po utkání prozradil, že podle něj určitě Ústí nad Labem není posledním týmem, který na Lapači prohrál. Co byste k tomu dodal?
Já v to jedině doufám, chceme na Lapači vytvořit nedobytnou pevnost a všem soupeřům to musíme maximálně znepříjemnit. Máme výborné fanoušky a žene nás dopředu. Soupeřům se naopak musí hrát špatně.