Vstupenky online

Chceme hrát co nejdéle, o místo v kádru se poperu, hlásí Šimon Jenáček

Alena Ryšavá • 10.08.2021

Valaši v úterý odehráli první přípravný zápas na ledě Prostějova. Ačkoliv dlouho dotahovali ztrátu, nakonec si s nepříznivým skóre poradili a první generálka na následující ročník Chance ligy skončila na Hané remízou 3:3. Premiérové představení Vsetína v zápasovém tempu hodnotil mladý obránce Šimon Jenáček.

První třetina úterního střetnutí začala ve velkém tempu ze strany domácích. „Prostějov už jedno přípravné utkaní odehrál a bylo to znát," hodnotil vstup Vsetína do utkání Šimon Jenáček. „Ze začátku jsme byli jako opaření, soupeř měl zápasové tempo, napadal nás, my jsme měli mnohem horší pohyb, v kabině po první třetině jsme si řekli, že to takhle nejde," prozradil mladý obránce. Byl to právě aktivnější Prostějov, kdo vstřelil první branku zápasu, Valaši srovnali zásluhou Daniela Klímka. Po úvodní periodě tedy na ukazateli na Zimním stadionu v Prostějově svítilo skóre 1:1.

Domácí ale ve třetí části odskočili na rozdíl dvou branek. Přesto se vsetínští hokejisté vzchopili a skóre utkání srovnali. Trefili se Miroslav Indrák a Roman Vlach a Vsetín si byl svou hrou viditelně jistější. „Vyzdvihl bych naši práci v útočném pásmu, vycházely nám rotace," hodnotil světlejší momenty svého týmu Jenáček. „Na druhou stranu se nám nedařilo, když nás soupeř zavřel v pásmu, je třeba zlepšit taktiku, musíme vědět, jak si přebíráme hráče, na tom všem budeme v přípravě pracovat, byl to první zápas, nejsme sehraní," věděl zadák. 

K vypilování herního projevu budou mít Valaši ještě mnoho příležitostí, čeká je ještě další sedm přípravných utkání. Jenáček by se dle svých slov chtěl zlepšit úplně ve všem. „Až do dorostu jsem hrál v útoku, nemám pozici obránce zažitou jako ostatní kluci," prozradil mladý bek. „Seniorský hokej hraji teprve druhým rokem, musím se víc dívat kolem sebe, učím se od starších, snažím se poučit z jejich chyb a hlavně ze svých vlastních chyb, abych odstranil nedostatky a nedělal pořád to samé dokola," řekl zadák. 

Šimon Jenáček dostal v loňské sezóně na ledě mnoho prostoru (Foto: Renáta Jarošová).

Mladší z bratrů Jenáčkových promluvil s vděkem o příležitosti nastoupit další sezónu ve žluto-zelených barvách: „Jsem strašně rád, že jsem na Vsetíně, po sezóně jsem čekal, zda bude ze strany klubu zájem, protože já jsem určitě zůstat chtěl," řekl Jenáček. „Ke konci sezóny jsem dostával více příležitostí od trenérů, což mě jako mladého beka velice potěšilo, jsem na Vsetíně doma a mám to tu rád," potvrdil svou spokojenost s působením na Valašsku i v následujícím hracím ročníku obránce. 

Během prvního přípravného utkání nastoupil Šimon Jenáček po boku svého staršího bratra Jakuba. Obranná dvojice bratrů Jenáčkových byla k vidění už i minulou sezónu, dle slov mladšího z nich to ale není vždy úplně jednoduché, hrát vedle svého sourozence: „Spousta lidí si myslí, že je to jednodušší, ale taková symbióza, jak by se mohlo zdát, to určitě není," zasmál se při hodnocení hry se starším bratrem Šimon Jenáček, „my jsme s bráchou o dva roky, proto jsme spolu v mládežnických i juniorských kategoriích moc nehráli, nebyli jsme proto nijak zvlášť sehraná dvojka," objasnil situaci Jenáček. Za příležitost nastupovat společně s Jakubem je ale vděčný: „Je to takový malý sen, zahrát si s bráchou v jednom týmu nebo dokonce v jedné obranné dvojici, vždy to potěší nejen nás, ale i rodinu."

Mladší z Jenáčků loni dostal v obranných řadách Vsetína více příležitostí, je toho názoru, že je již hokejově na podobné úrovni jako starší Jakub: „Myslím si, že jsme na tom teď podobně, on odehrál více zápasu za muže, má zkušenosti i z druhé ligy, v tom má určitě navrch, ale dle mého názoru, jsme teď před sezónou na stejné startovací čáře," srovnával Šimon Jenáček své hokejové kvality s bratrovými. 

Bratři Jenáčkovi nastoupil v Prostějově v jedné obranné dvojici, zda tuto sourozeneckou souhru uvidíme i v sezóně ja zatím otázkou.

Na Valašsku se na následující sezónu připravuje mnoho hráčů, oba bratři Jenáčkové se budou o svou pozici v obranných řadách ROBE ještě poprat: „Dle mého názoru máme oba v tomto týmu stejnou pozici,  o místo se chceme poprat," řekl rozhodně Jenáček, „Víme, že jsme oba dva mladší hráči, bereme to sportovně, podporujeme se navzájem a přejeme to tomu lepšímu." 

Jde vidět, že sourozenci Jenáčkovi jsou, bratři, jak se patří, ve správném slova smyslu. Mladší Šimon promluvil i o tom, jaké má pocity, když je s Jakubem v jednu chvíli na ledě: „Je to určitě něco jiného, když hraji s bráchou, než když hraji s někým jiným, je to takové osobnější, " prozradil mladý obránce, „to nejde ovlivnit, jsme rodina na ledě i mimo něj, když má puk, tak si vždycky hrozně přeji, aby to udělal dobře, on to má stejně v mém případě." To, že vedle sebe nastupují dva bratři je patrné i z komunikace: „Rozumíme si a dobře se domlouváme, občas je ale třeba dávat si pozor na určité hranice, když to ten jeden například pokazí, tak si člověkem s ostatními nebere třeba takové servítky, ale když je to rodina, tak nechcete, aby si to ten druhý vzal osobně, zhodnotil sourozeneckou souhru Šimon Jenáček. 

Generálka na následující ročník Chance ligy byla odstartována, do další sezóny vstupují Valaši, jak jinak než s těmi nejvyššími ambicemi. „Určitě všichni cítíme, že se kádr posílil, ambice máme ty nejvyšší od manažera, přes trenéry až k tomu úplně poslednímu hráči," potvrdil sílu ROBE na následující sezónu mladý zadák. „Cítím to i na tréninkách, kluci jsou šikovní, není tu špatný hokejista a my máme letos cíl, hrát co nejdéle," uzavřel nadějnými slovy rozhovor Šimon Jenáček. 

banner pod článkem
×
Dnes v 17:00 | Muži
VHK ROBE Vsetín
HC Slovan Ústí nad Labem
×
Dnes v 18:15 | Dor.
AZ Heimstaden Havířov
VHK ROBE Vsetín