Chceme, aby se nikdo ze soupeřů na Lapač netěšil, říká Jiří Weintritt

Filip Bazala • 20.07.2012

Novým trenérem starších dorostenců na novou sezónu se stal Jiří Weintritt, který v předešlé sezóně vedl tým vsetínských mladších dorostenců a poté po rošádě s Miroslavem Kubem juniory. Podotkněme, že tato výměna se povedla, jelikož splnila to, co se očekávalo, oba mládežnické výběry šly nahoru. Letos je zase vše jinak. „Musíme věřit, že se nám vyhnou vážnější zranění, protože nás opravdu není moc. V sezóně bychom se chtěli dostat do play-off a tam něco uhrát,“ říká nový kouč staršího dorostu Weintritt.

Jaké byly vaše prvotní reakce, když jste se dozvěděl, že budete trénovat starší dorostence?
V letní přípravě jsme u staršího dorostu a juniorů působili s Lubošem Jenáčkem a Tomášem Pařízkem. Tento model tří trenérů u dvou týmů by měl fungovat i v sezóně, jelikož se nám z větší části nekryjí hrací dny. Prvotní reakce? Nic zvláštního, víme co nás čeká.

Během několika měsíců opět střídáte mládežnický celek. Není to pro vaši práci trochu obtíž?
To je otázka spíše pro vedení VHK, abych byl upřímný, počítal jsem spíše s tím, že zůstanu u juniorů.

Jaká byla vaše letní příprava, jak často jste trénovali?
Po dobu devíti týdnů jsme odtrénovali okolo pětašedesáti tréninkových jednotek. Na soustředění v Horním Lidči nám trochu nevyšlo počasí, například když jsme nastupovali na trénink na kolech, docela vydatně pršelo a nepřestalo celé dvě hodiny. Přesto se podařilo celý objem odmakat, přístup kluků byl velmi dobrý, takže jsme spokojeni.

Kolik kluků jste měl k dispozici?
Jednotlivých tréninků se zúčastňovalo dvanáct až patnáct starších dorostenců, přípravu s námi dělali i čtyři mladší dorostenci. Celkově to není žádné velké číslo, ale to je v poslední době v našem klubu spíše už pravidlem, protože hráči opravdu nejsou.

Objevily se nějaké nové posily?
Na led s náma vyjedou dva kluci z Prostějova, chtěli bychom získat ještě jednoho hráče z Ruska, snad se to ve spolupráci s Lexou Jaškinem povede.

Přípravné zápasy starších dorostenců

8.8. Vsetín - Třinec
9.8. Vsetín - Přerov
16.8. Třinec - Vsetín
17.8. Havířov - Vsetín
22.8. Přerov - Vsetín
24.8. Vsetín - Skalica
27.8. Vsetín - Slovan Bratislava
30.8. Skalica - Vsetín
31.8. Vsetín - Havířov

Minulou sezónu se mluvilo o spolupráci s Rožnovem, který by měl pomoct doplnit mládežnické týmy Vsetína, přišel někdo?
Minulý rok, když jsem byl ještě u mladého dorostu, jsme s Danem Tobolou navázali kontakty s Rožnovem a hráče do mladšího dorostu po osobní schůzce předjednali. Po vánocích to potom Mira Kubo dotáhl do konce a dnes nám tu trénuje asi pět kluků. Začátek této spolupráce se definitivně dopekl na vzájemné schůzce obou klubů na úrovni vedení.

Vaše hodnocení letní suché přípravy?
V této věkové kategorii už by to měl mít každý srovnané. Musím říct, že až na malé vyjímky byla příprava kvalitně odpracována a máme na čem stavět.

Jaké budou vaše cíle v nové sezóně?
Pokud sezóna vyjde golmanům a najdeme vícególového střelce, chtěli bychom do play-off a tam něco uhrát. Musíme věřit, že se nám vyhnou vážnější zranění, opravdu nás není moc.

Kolik přípravných zápasů v srpnu sehrajete, bude i nějaký turnaj, kterého se zúčastníte?
Sehrajeme osm přípravných zápasů, které budou většinou korespondovat se zápasy juniorů. Na to, kolik nás je, je to dostatečný počet.

Máte jasno o jedničce v bráně nebo vše ukáže až příprava na ledě?
Pokud se nic mimořádného nestane a prokáže kvalitu, měl by na pozici prvního golmana nastoupit Honza Vlach. Na paty mu budou šlapat o rok mladší Gottwald s Holubem.

Na které hráče budete spoléhat?
Obranu bychom měli mít slušnou, několik hráčů už nakouklo do reprezentace. Uvidíme, jak se budeme prosazovat v koncovce. Hráče typu Martina Kohouta tento rok nemáme, věřím ale, že v průběhu sezóny budeme i v útočné fázi konkurenceschopní. Chtěli bychom, aby se na Lapač na zápas staršího dorostu nikdo ze soupeřů netěšil.