Chance liga se hlásí zpět o slovo, Vsetín čeká souboj s Porubou

Jan Tajzler • 10.02.2019

Po reprezentační přestávce se v Česku opět rozjedou obě profesionální soutěže. Hokejistům Vsetína zbývá do konce základní části odehrát sedm zápasů. Zelenožlutá družina se momentálně nachází na 2. místě tabulky, které se bude snažit upevnit na ledě tápající Poruby. Šance Ostravanů na play-off už jsou prakticky mizivé, pro body si do RT TORAX ARENY v posledních utkáních přijeli vážní zájemci o play-off, doplní je do třetice také Vsetín, jenž bude potvrzovat roli favorita? Utkání Poruby se Vsetínem startuje v pondělí od 17:30.

Poruba uzavře sérii tří domácích utkání

U nováčka druhé nejvyšší soutěže došlo na začátku roku 2019 ke změnám na trenérských pozicích. Úspěšné druligové duo Sršeň – Flašar nahradil Miloš Holáň, jenž letošní sezonu odstartoval na lavičce extraligových Pardubic. Změna se zprvu zdála být ku prospěchu porubské věci, po těsné porážce od Jihlavy (1:2) přišla série čtyř vítězných zápasů v řadě, mezi které se zapsalo i senzační vítězství Ostravanů v Českých Budějovicích 4:0. Jenže vyhlídky na možný postup do play-off nejspíš definitivně zahalila aktuální série porážek, která čítá čtyři utkání v řadě. Poruba navíc nezvládla bodovat ani proti přímým konkurentům v boji o osmičku, když postupně v domácím prostředí podlehla Třebíčí (3:4sn.), Frýdku-Místku (2:5) a naposledy také Prostějovu (2:6). Výsledkem je 12. pozice s dvacetibodovou ztrátou na možnost prodloužení nováčkovské sezony.

Ostravané tak nyní mohou hrát v klidu bez zbytečných starostí, které by mohly svazovat jejich hru. Proto se určitě Valaši nemohou spoléhat na situaci soupeře v tabulce. Porubský tým během nováčkovské sezony táhne z pozice nejproduktivnějšího hráče Jan Káňa (14+26). Nejlepším střelcem ostravského týmu je Petr Kanko, kterému klub umožnil střídavé starty do extraligového Zlína. Mezi trojici nejproduktivnějších útočníků najdeme také Jakuba Illéše, jenž v loňské sezoně pomohl k postupu do play-off právě Vsetínu.

Zkušenosti v defenzívě dodáva porubskému nováčkovi Ctirad Ovčačík (8+8), daří se také Marku Slavíkovi (4+11). Brankoviště Poruby střeží ve většině případů Daniel Dolejš s úspěšností zákroků 91,86%, záda mu kryje Hynek Kůdela.

Podaří se Valachům znovu naladit vítěznou vlnu?

Vsetínu nejspíš reprezentační pauza přišla vhod. Valachy totiž provázela marodka, především kritickou se stala situace v brankovišti, kdy se na marodce objevili jak David Gába tak i Jan Šelepněv. Pro zbytek sezony si tak Valaši pojistili služby Petra Hromady, vsetínský odchovanec má být svému mateřskému oddílu k dispozici v rámci střídavých startů z druholigové Kopřivnice. Devítidenní pauza pak měla Vsetínu prospět i v léčbě dalších marodů.

Ve zbytku základní části bude pro Vsetín důležité udržet pozici v první čtveřici, která zaručuje start vyřazovacích bojů na domácí půdě. Při pohledu na tabulku je však zcela jisté, že Vsetín udělá maximum také pro udržení aktuální druhé pozice. Vinou tří porážek v řadě se však náskok na dotírající Kladno ztenčil na jediný bod. České Budějovice pak díky drtivému vítězství nad Havířovem dotáhly Valachy a se ziskem 92 bodů se již o druhou pozici dělí.

Krom souboje o co nejlepší tabulkové postavení se vsetínští i další příznivci druhé nejvyšší soutěže mohou těšit na napínavý souboj o vítěze kanadského bodování Chance ligy. Valachy zastupuje aktuálně vedoucí muž Luboš Rob (37+24) a také Antonín Pechanec (19+38). Mezi vsetínskými útočníky pak o prestižní pozici usiluje také prostějovský Tomáš Divíšek.

Vsetín letos dokázal ovládnout všechny tři vzájemné zápasy s Porubou. Ostravané měli k vítězství nad Valachy nejblíže v domácím utkání, ve vítkovickém azylu ovšem jejich bodové naděje zmařil vítěznou trefou v poslední minutě základní hrací doby Jiří Karafiát. Podaří se Valachům zvítězit i ve čtvrtém utkání sezony? Na to si budeme muset počkat do pondělního večera, utkání v RT Torax aréně odstartuje v 17:30 a vy jej můžete sledovat prostřednictvím onlajn přenosu a nebo přímého přenosu na portálu hokejkatv.cz.

Sestavy v posledním kole:

Poruba: Dolejš – Ovčačík, Slavík, Mamayev, Šnajnar, Pastor, Padrnos, Janošek – Káňa J., Kanko, Illéš – Guman, Jáchym, Dufek – Ďurač, Toman, Alexeyev – Häring, Václavek, Ollender

Vsetín: Gába – J. Drtina, Mikuš, Rudl, Slováček, Jeřábek, Frolo, Hryciow – Theoret, Kucharczyk, Karafiát – Rob, Pechanec, Jonák – Březina, Pitule, Kopta – Vítek, Šilhavý, Hořanský

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov