Celý tým držel při sobě, shodli se starší dorostenci Daněk s Ptáčníkem

Michal Veselý, Václav Trávníček • 06.04.2011

Starší dorostenci Vsetína mají už týden po sezóně, stopku jim ve čtvrtfinále vystavil silný celek Vítkovic. Ostravský tým na závěrečném Mistrovství republiky vybojoval stříbrné medaile. „Vítkovice? Výborný brankář hostů, neproměňování šancí a lajdacká hra dozadu. Báli jsme se hrát s pukem a trochu jsme se uspokojili z prvního postupu přes Slavii,“ vrátili se k play-off střelec Martin Ptáčník a kapitán Josef Daněk.

Začněme u letní přípravy. Jak proběhla?
Ptáčník: Byla náročná, ale je to základ. Myslím, že byla velmi kvalitní a hodně pomohla každému z nás do sezóny. Díky tvrdé práci jsme se dostali až do čtvrtfinále.
Daněk: Letní příprava není oblíbená část sezóny, byla tvrdá a tak to má být. Trenér Jenáček nám ji obohatil o trendy z Kanady a Ameriky, kdy jsme trénovali na gymballech, ballancboardech a dalších nových věcech. Trénink měl vždy výbornou náplň a s takovou partou, jaká tady byla tenhle rok, utekla mnohem příjemněji. Díky fyzické kondici a odhodláni jsme se dostali skoro až do final four.

Nadstavba? Chtěli jsme hlavně udržet osmé místo

Jak hodnotíte základní část?
Ptáčník: Až do třináctého kola jsme měli v základní hrací době jen jednu prohru. To je, myslím, slušné. Je to hlavně zásluha brankáře Tomáše Kohna, který nás vždy podržel. Celý tým držel při sobě a základní část se nám vydařila. I když jsme měli na to, abychom se umístili lépe.
Daněk: Navzdory tomu, že nás před sezónou nikdo neřadil mezi týmy, které budou soupeřům dělat problémy a slyšeli jsme, že postrádáme kvalitu, jsme na samotnému startu bodovali ve více než deseti zápasech v řadě. A to už si další mužstva musela dát pozor i na Vsetín. Pak jsme ale přestali kousat led a další týmy nás začaly dohánět. Dospělo to k situaci, kdy jsme se posledních osm kol museli dívat jak dopředu, tak i dozadu. V dvoukolovém systému jsme mohli být první, nebo i poslední. Jako tým jsme to ale zvládli a to nás posunulo do lepší nadstavbové části.

S čím jste do nadstavbové části šli?
Daněk: Do nadstavbové časti jsme šli s tím, abychom udrželi hlavně osmé místo a pokusili se o čtvrté, kde bychom pak měli výhodu domácích zápasů po celé play-off. Začali jsme ospale a moc bodů neuhráli. O Vánocích jsme ale nabrali nové síly, zaťali zuby a snažili se, co to šlo. Osmé místo jsme nakonec uhráli a v osmifinále narazili na Slavii.

To byl velice silný soupeř, že?
Ptáčník: Byl to velice těžký soupeř. Druhý zápas na Lapači, to bylo naše nejlepší utkání v sezóně. Šli jsme do Slavie na sto procent a díky tomu jsme uspěli.
Daněk: Jelikož mi ve Vítkovicích málem urvali koleno mohl jsem první zápas v Praze sledovat pouze ze střídačky. Byl to hokej nahoru - dolů s šancemi na obou stranách. Pro oko diváka výborné, ovšem na střídačce o infarkt. Dali jsme první gól a to Slavii nastartovalo k výkonu kdy jsme se stěží bránili a 3 minuty před koncem dostali gól na 2:1. Ve druhém utkání jsme pak s podporou diváků a dobrou první třetinou urvali první vítězství, které jsme potvrdili výsledkem 9:2 v třetím zápase. V první sérii play-off tahalo mužstvo za jeden provaz, hrálo výborně dozadu a dokázalo, že si účast ve vyřazovacích bojích zaslouží

Co říct k neúspěšnému čtvrtfinále s Vítkovicemi?
Daněk: Vítkovice? Zklamání a slzy.Výborný brankář hostů, neproměňování šancí a lajdacká hra dozadu. Báli jsme se hrát s pukem a trochu jsme se uspokojili z prvního postupu přes Slavii.

Luboš Jenáček je vynikající trenér

Jak jste vycházeli s koučem Jenáčkem? Jaký má podíl na úspěšné sezóně?
Ptáčník: S koučem jsem vycházel, myslím, dobře. Jsem mu vděčný za to, že mi tu dal šanci. Díky němu jsem se zvedl ze dna, na kterém jsem byl před dvěma lety. Neměl jsem kam jít a dostal šanci na Vsetíně. Trenér má podíl na úspěchu, skvěle nás připravil na sezónu. Je to vynikající kouč, má skvělé tréninky a ukázal nám cestu.
Daněk: Pan Jenáček je u mě Pan trenér. Vyhecovat partu mladých kluků k takovým výkonům, to klobouk dolů. Kouč byl tmel, který nás všechny spojoval dohromady a dával nám pokyny, které často vedly k vítězství. S podporou pana Weintritta a Bódi za zády šlo o nejlepší trojici, která mne kdy vedla.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?
Ptáčník: Já půjdu zkusit Extraligu juniorů a uvidím, jak se sezona vydaří.
Daněk: Plány do budoucna jsou jednoduché: zlepšovat se každým coulem v hokeji, dodělat školu a hlavně se sportem bavit. A když do toho budu někdy vydělávat peníze, bude to jen dobře.