Vstupenky online

Bylo to derby se vším všudy. Soupeře jsme přehráli fyzicky, hlásí po derby Petr Hromada

Václav Trávníček • 29.01.2017

Byli aktivní, bojovali, na soupeřovu branku vyslali 44 střel. Přesto museli vsetínští hokejisté v sobotu dotahovat ztrátu 0:1. Pak ale třemi rychlými zásahy v rozmezí 36. – 40. minuty skóre otočili a vítězství nad regionálním rivalem z Valašského Meziříčí si už nenechali vzít. „Bobři dobře bránili, utkání bylo vyhecované a vtáhlo i fanoušky. Bylo to derby se vším všudy,“ hodnotil triumf Vsetína 3:1 brankář Petr Hromada po derby, které se stalo součástí projektu Legenda pomáhá.

Nebylo to pro něj jednoduché utkání. Zatímco počet ran, které jeho spoluhráči vyslali na brankáře Matouška a Plška, překročila čtyřicítku, Petr Hromada čelil pouze devatenácti ranám. Za svá záda pustil jedinou – tu z hole Vojtěcha Baroše. „Hráli jsme dobře dopředu, soupeř bránil v pěti. Bobrům výborně chytal brankář Jiří Matoušek, dlouho je držel. Je jeho zásluha, že jsme nedali více gólů,“ ocenil svého soupeře v brance Valašského Meziříčí. „Trochu se známe, Jirka tady chytal v mladším dorostu. Je to prototyp mladého, progresivního gólmana a je opravdu radost se na něj dívat,“ měl slova uznání pro sedmnáctiletého talenta.

Vsetínští však jeho kouzlo překonali v závěru druhé třetiny, kdy se postupně trefili Zúbek, Čech a Vávra. Z 0:1 to najednou bylo 3:1 a domácích byl plný led. Zbytek utkání v brance Valašského Meziříčí odchytal Lukáš Plšek. „Mám dojem, že jsme soupeře přehráli fyzicky. Ve třetí části jsme si vedení pohlídali,“ všiml si Hromada.

Ten spolu se svými spoluhráči i hokejisty Valašského Meziříčí odehrál utkání ve speciální edici dresů v rámci celorepublikového benefičního projektu Legenda pomáhá. Úbory se následně vydraží a výtěžek půjde na konto Nadačního fondu Ivana Hlinky, jenž podporuje bývalé hráče, kteří se sami nebo jejich rodiny nacházejí v sociálně obtížné životní situaci. „Je to samozřejmě něco nádherného. Když přijdete do šatny a na svém místě máte dres s podobiznou Ivana Hlinky, je to nezvyklý pocit. Dresy se mi moc líbily a věřím, že se vydraží za pěkné peníze,“ poznamenal Hromada.

Ivan Hlinka nebyl jedinou legendou, které byl sobotní večer věnován. Vsetínští fanoušci v průběhu utkání vyvěsili na stadionu transparent s dresem bývalého vsetínského hráče a nyní trenéra Luboše Jenáčka. „Moc mě to potěšilo. Přiznám se, že jsem byl naměkko. Bylo to od fanoušků velmi pěkné a moc si toho cením. Chtěl bych jim za to poděkovat,“ vzkázal příznivcům Luboš Jenáček.

Vsetínští hokejisté mají i po sobotním triumfu náskok na čele tabulky sedmadvacet bodů na druhou Porubu. Hájit ho budou v dalším utkání ve středu na ledě Šumperka.