Bylo by krásné vyhrát 4:0, bude to ale boj, říká David Březina

Josef Kutěj • 02.03.2019

Druhý zápas play-off hodnotí David Březina, který mohl korigovat skóre hned na začátku zápasu a na výhře se nakonec podílel asistencí u rozhodující branky. „Těžko říct, ani si nemyslím, že jsem to vystřelil nějak špatně. Asi chybělo kousek štěstíčka. Celkově během utkání si nemyslím, že jsem měl špatná zakončení, nebo že by mi puky ujížděly, spíše chybělo jen kus štěstíčka. Asi jsem to mohl zkusit ještě líp, ale jinak nevím, těžko říct.“

Než se dostaneme k utkání, jak byste zhodnotil základní část?
Se základní částí určitě panuje spokojenost, druhé místo. Samozřejmě kdyby bylo první, je to vždy lepší, ale s druhým místem jsme spokojení. Chtěli jsme ho před tím posledním utkáním v Budějovicích a získali jsme tam tři body, takže jsme spokojeni.

Ptali jsme se již Radka Jeřábka, ale stejná otázka na vás. Jak jste brali zjištění, že v play-off půjdete na Prostějov?
Tam si nevybereme. Myslím si, že je to jedno. Chtěli jsme se na tu sérii připravit co nejlépe a to se nám povedlo. Vedeme 2:0, jsme spokojeni.

První utkání 3:0, dnes vybojované prodloužení, jak byste zhodnotil utkání?
Je to boj, je to play-off. Každý zápas se hraje na plno. My jsme rádi, že jsme to dnes zvládli, i když to bylo těžké. Za stavu 3:1 jsme dostali na 3:3. Jsme moc rádi, že nám to tam v prodloužení padlo a vyhráli jsme.

Je to již chvíli po vašem návratu po zranění, jste již v té správné herní pohodě?
Ano, určitě se mi teď hraje dobře. Jinak bych asi nemohl ani hrát. Už bych to zranění dál neřešil.

Ze začátku utkání jste měl na holi úvodní branku, co chybělo?

První utkání působilo trochu vyrovnaněji. Dnes bych řekl, že vás Prostějov i přehrával.
Je to možné, my si o to víc ceníme, že jsme utkání zvládli a vyhráli. Máme ten důležitý druhý bod, který jsme chtěli.

Jak jste viděl tu situaci, kdy jste vedli 3:1 a Prostějov zavelel k vyrovnání? Přece jen potřebovali asi 60 střel ke vstřelení první branky.
Jak říkám, to se stává. Může se to stát, je to play-off, tu se může stát cokoliv. Prostějov dal během pár sekund dva góly, bylo to takové nahození od modré . Prostě spadlo to tam, s tím se nedá nic dělat. My jsme zabojovali a v prodloužení rozhodli a to je důležité.

Jak říkáte, rozhodlo prodloužení, kde jste byl opět v šanci, kterou jste neproměnil. Nicméně vás to nemuselo mrzet. Radim Kucharczyk rozhodl o vítězství.
Ta situace vznikla již ve středním pásmu. Výborně jsme získali útočné pásmo a udrželi jsme jej. Roman Rác mi to dával zpoza brány před bránu a já to střílel, odrazilo se to ke Kuchardovi a jsme rádi, že to tam padlo.

Právě této situaci předcházela obrovská šance na druhé straně, jak jste ji viděl?
Já to viděl ze střídačky. Bylo to ze samostatného úniku a byl to výborný zákrok od Janka (Jan Šelepněv), který určitě byl rozhodující.

V sérii vedete 2:0, je to určitě to co jste chtěli.
Určitě je to to, co jsme chtěli (směje se). Chtěli jsme vést 2:0, kdo by nechtěl. Takže jsme spokojeni.

Sledujete trochu i ostatní série? nebo to prozatím jde mimo vás?
Na výsledky se podívá asi každý. Přece jen včera byly první utkání a série jsou teprve na začátku.

Co říkáte na atmosféru v rámci play-off?
Atmosféra je samozřejmě výborná, jako vždy tady na Lapači. Teď přišlo konečně play-off a i atmosféra vygradovala. Fanoušci jsou tady bezvadní.

S čím jedete do Prostějova?

Těžko říkat samozřejmě. Byla by paráda sérii tam ukončit 4:0, ale bude to boj. Myslím si, že to bude opět vyrovnané ty utkání, budou rozhodovat maličkosti. Musíme do toho dát maximum.