Byl to pro nás super víkend a šest bodů je doma, říká dorostenec Jan Vašenka

Kristýna Zigmundová • 28.10.2017

Po povedeném zápase s Třincem, kde si Jan Vašenka připsal 1+1, se na ledě Lapače přijel představit soupeř ze Zlína. „V kabině jsme si říkali, že musíme začít tam, kde jsme včera skončili a naštěstí se nám to i podařilo,“ říká bezprostředně po zápase Honza. Ten v tomto utkání proměnil důležité trestné střílení a pak přidal ještě jednu branku. Jeho tým nakonec zvítězil 6:3. „Byl to pro nás super víkend, máme na účtě šest bodů ze dvou domácích utkání, takže super,“ říká ještě na závěr talentovaný dorostenec.

Jak hodnotíš zápas, Honzo?

Myslím si, že jsme hráli hodně dobře. Před zápasem jsme si rozebrali strategii Zlína a od toho se poté odvíjela celá hra, potažmo celý zápas. Tlačili jsme je celé tři třetiny, výborně jsme bruslili a dařilo se nám i proměňovat šance.

Čekali jste, že předvedete takový výkon po včerejším vydařeném utkání proti Třinci?

Určitě jsme měli našlápnuto na to, zopakovat náš včerejší úspěch. V kabině jsme si říkali, že musíme začít tam, kde jsme včera skončili a naštěstí se nám to i podařilo.

V předešlých zápasech se Zlínem se vám hra moc nedařila a vždy jste prohráli. Co se teď v závěru sezóny změnilo?

Za tím vším stojí tvrdá dřina. Celý týden jsme teď makali a jde to poznat. Vychází to od trenéra, který nás nutí makat. Tento týden jsme opravdu celý dřeli, na každém tréninku jsme jeli až do poslední minuty, a to se nám teď projevilo v posledních zápasech, které se nám podařily.

Očekávali jste takovýto průběh zápasu?

Takovýto průběh jsme si přáli, ale nikdy nejde dopředu říct, jaký ten zápas bude. Za tento zápas jsme ale rádi.

Bylo něco na hře Zlína, co vás zarazilo?

Tak jak říkám, byli jsme na ně dobře připravení a měli jsme je přečtené. Trenér nám výborně rozkreslil strategii, takže jsme věděli do čeho jdeme. Pak už jsme jen čekali, jestli nás něčím překvapí, což se nestalo.

Sám si, Honzo, dal dvě branky, jednu z trestného střílení. Jaké máš pocity?

Jsem za ně moc rád, hlavně za gól z nájezdu. Konečně mi to tam spadlo. Byla to střela pod vyrážečku na dlouhou tyč a jsem za to moc rád.

V závěru jsi mohl ještě z úniku zkompletovat hattrick, co se tam stalo?

Bohužel jsem to tam měl na dlouhou hůl a uteklo mi to už na soupeřově modré čáře a já jsem se tam ještě snažil bekhendem někam nahodit. Bohužel to tam nespadlo, fakt škoda.

A co vám na zápas řekl trenér?

Rozhodně nás pochválil. Byl to pro nás super víkend, máme na účtě šest bodů ze dvou domácích utkání, takže super.