Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Budeme se snažit podat vždy stoprocentní výkon, slibuje Jiří Korčák

Filip Bazala • 03.08.2012

Má pověst věčného maroda. Nyní se však zdá, že zraněními prokletý Jiří Korčák je fit. A těší se na novou sezónu. „Byl jsem hodně frustrovaný a v danou chvíli jsem myslel, že se na to už vykašlu,“ popisuje nepříjemnou situaci po svém poslední zranění, které utrpěl v loňském play-off. Naštěstí pro fanoušky má nyní rychlý bruslař s šikovnýma rukama znovu chuť do hokeje. „Jako každý sportovec chci vyhrávat,“ říká vsetínský forvard, jenž se v těchto dnech připravuje k odjezdu na víkendové soustředění A-týmu ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Čtyřiadvacetiletý útočník Vsetína vstupoval do uplynulé sezóny ve velké pohodě a na ledě to dával soupeřům znát. „Bylo to hlavně zdravím, protože jsem nebyl na žádné operaci a mohl jsem absolvovat kompletní letní přípravu a také následnou na ledě,“ vyprácí Korčák. V prvních patnácti utkáních nasbíral dvanáct bodů a formace, ve které nastupoval, protihráče zaměstnávala na plné obrátky. „Byla to práce celé pětky, tehdy jsme hráli ve složení Tesil, Fardis, já, Vaňous a Dino Koller. Každý jsme měli v lajně určitou funkci a fungovalo to parádně, nejenom dopředu, ale i dozadu. Dostali jsme tehdy tuším pouhé čtyři branky,“ vysvětluje forvard s číslem 12.

Bohužel po skvělém startu přišly nepříjemnosti a Jiří musel z ledu na nedobrovolný odpočinek. „První zranění bylo rameno, bojoval jsem s ním už tak čtyři zápasy něž jsem odstoupil a potom už to nešlo,“ vypovídá o smůle. Vsetínský útočník má po dobu svého působení na Lapači zdravotní problémy časté a to žádnému hráči na sebevědomí nepřidá. „Samozřejmě jsem byl hodně frustrovaný a dokonce jsem už měl i zabalené věci, že se na to prostě vykašlu. Nakonec jsem se uklidnil, popřemýšlel a dá se říct, že den po zranění jsem se chtěl co nejdříve uzdravit, vrátit se na led za klukama, protože parta je tady opravdu výborná,“ popisuje Korčák svůj nelehký osud.

V šestatřicátém kole se rodák ze Zlína vrátil na led, ale na úspěchy z prvních kol už navázat nedokázal. Aby toho nebylo málo, v prvním zápase play-off v Prostějově musel opět nečekaně z ledu po situaci, kterou sám popisuje těmito slovy: „Na play-off jsem se hrozně těšil, pro mě je to nejlepší a nejoblíbenější část sezóny, protože je to vypjaté. Hraje se o všechno, každá minuta na ledě je důležitá a v neposlední řadě kulisa na stadiónech v hledišti je nepopsatelná, zvlášť na Lapači. Co se týče toho mého zranění, tak si jen pamatuju, že jsem u naší střídačky vracel puk od mantinelu do pásma obránci a zezadu mě srazil jeden z hráčů Prostějova na mantinel, kde jsem následně proletěl dvířky,“ líčí Jiří Korčák krvavé zranění s následkem otřesu mozku.

Jiří Korčák odjíždí do kabin po tvrdém ataku prostějovského hráče.

Po takové sezóně se každý sportovec musí náležitě připravit na nadcházející, která ukáže, do jaké míry hráč dokázal zranění překonat a dostat se opět do formy. To určitě nebude jednoduché, ale každý fanoušek vsetínského hokeje drží Jiřímu palec. Sám hráč říká: „Na novou sezónu se samozřejmě těším a hlavně jak vyjedeme poprvé na led. Přece jen ta pauza, kdy jsme byli na ledě je obrovská a letní příprava kromě sportů, které se hrají po hlavní části tréninku není moc oblíbená u většiny hokejistů. Já osobně jsem trénoval každý den, třikrát v týdnu jsem jezdil do Vsetína na společné tréninky s klukama, mezi to jsme prokládali individuální trénink s Jirkou Fardou. Taky přes letní pauzu hraji in-line hokej a jezdím na kole,“ popisuje svou přípravu na sezónu Jiří Korčák.

Letní příprava je také ideálním časem na vylepšení jednotlivých parametrů hráče, se kterými dotyčný přes sezónu není spokojen, měl něco takového v přípravě i Jiří Korčák? „To se nedá říct, samozřejmě převážná část tréninků se zaměřovala na odrazovou sílu, tedy nohy, záda a břicho, ale snažil jsem se věnovat celému tělu a kondici,“ popisuje. Pro odložení začátku sezóny, která odstartuje až 22.9.2012 se vsetínští hráči ještě vydají na závěrečné přípravné letní suché soustředění do Frenštátu pod Radhoštěm. Jaký bude program? „Trenéři se trochu zmínili na prvním tréninku po dovolené, že tam určitě proběhnou minimálně dvě tréninkové jednotky a pak si zahrajeme nějaký turnaj ve fotbale, tenise a dalších sportech, které tam budou k dispozici,“ prozrazuje vsetínský forvard.

Po soustředění čeká Valachy také dobročinná akce darování krve ve Vsetíně. Sám zpovídaný tuto akci okomentoval slovy: „Já si myslím, že je to určitě ku prospěchu věci, jak po stránce zdravotní, že můžeme pomoci lidem, kteří ji budou potřebovat, tak i z hlediska marketingu a zviditelnění vsetínského hokeje,“ vyhodnocuje plán akce. Pomoct darováním krve můžete i vy! Stačí se zeptat ve vaší nemocnici nebo si zjistit místa středisek odběru krve, ale zpět k hokeji.

S tréninky na ledě přijdou i otázky fanoušků o složení hráčů. Dnes už s jistotou můžeme říct, že neuvidíme Michala Hrčku, či Antonína Sprušila, který se musel vrátit do Přerova. Vše otevřené zůstává i kolem Jiřího Heše. Na tuto situaci vypovídal čtyřiadvacetiletý útočník takto: „V letní přípravě a na soustředění pojedeme nejspíš ve stejném složení až na pár výjimek. Doplňování kádru přijde na řadu až během přípravy na ledě,“ popisuje svou představu. Po utrápené předchozí sezóně má do nové Jiří určitě velké plány. Kam by se chtěl se zelenožlutým celkem až probojovat? „Myslím si, že každý sportovec hraje a nastupuje do zápasu nebo do závodu s tím, že chce vyhrát. To chceme samozřejmě i my. Půjdeme zápas od zápasu a budeme chtít vždy podat stoprocentní výkon, udělat vše pro vítězství a samozřejmě i pro fanoušky, aby se hokej líbil a byl pohledný,“ líčí plány Jiří Korčák.

Myslím, že mohu mluvit i za fanoušky, když Jiřímu popřeji za všechny příznivce, aby se mu letošní sezóna povedla a vyhýbaly se mu zranění, kterých už si vytrpěl dost. Hodně štěstí! „Díky, to budu potřebovat,“ zakončuje rozhovor Jiří Korčák.

Vsetínští hokejisté před nástupem na led:

Čtyřtýdenní volno skončilo, A-tým poprvé vyjede na led

René Kajaba: Letos můžeme být ještě lepší

Nová sezóna je pro mě výzvou, říká Ondřej Hruška

Super kolektiv a pohoda v šatně nás hodně motivuje, říká bek Jiří Farda

František Zúbek: Individuální příprava? Lepší je trénovat v partě

banner pod článkem
×
Dnes v 17:00 | Muži
VHK ROBE Vsetín
HC Dynamo Pardubice "B"
×
Dnes v 11:30 | 9.tř.
VHK ROBE Vsetín
HC Kometa Group