Boje o prvenství, ale také o odlepení ze dna tabulky. Takový bude víkend pro vsetínské naděje

Miroslav Janošek • 12.11.2014

V nadcházejících listopadových dnech sehrají vsetínští mladíci řadu důležitých utkání, ať už na čele nebo v dolních patrech tabulky. Z nejlepší možné pozice jdou do víkendových klání junioři, kteří budou o prvenství bojovat už ve čtvrtek s třetím Havířovem a v neděli na domácím ledě se skvěle hrajícím Přerovem. V daleko svízelnější situaci se nacházejí naši starší dorostenci, kteří se budou snažit prolomit sérii proher na ledě Vítkovic a poté doma změří síly s hráči Olomouce. O nic líp na tom nejsou ani mladší dorostenci, kteří se sice v posledních zápasech zvedli, ale stále se dělí o poslední místo tabulky s ostravskou Porubou. O drahocenné body budou bojovat už ve čtvrtek s Havířovem a poté v sobotu na ledě suverénního Třince.

JUNIOŘI: Boje o čelo tabulky

Každý, kdo se přišel na Lapač podívat, jak junioři letos hrají, byl jistě příjemně překvapen. Tým působí sebejistě a také se to odráží na výsledcích. V nadcházejícím kole ale zavítá juniorka na led havířovského AZ, který je v tabulce v těsném závěsu za Vsetínskými.

Pro Havířovské by výhra znamenala čtvrtý bodový zisk v řadě a posun na druhou příčku tabulky, právě před Vsetín, který v posledním kole po vyrovnaném zápase a přímém boji o první místo podlehl ostravské Porubě na nájezdy. K vidění tak bude na havířovském stadionu tuhý boj o každý milimetr ledu.

Dva dny odpočinku musí postačit juniorům k přípravě na další důležitý zápas, tentokrát proti Přerovu, který se nachází na čtvrté příčce tabulky a na lapač zavítá v neděli 16.11 ve 12.00 hod. V posledním klání Přerovští podlehli právě pátečnímu soupeři naší juniorky Havířovu a to poměrem 2:4. Takže si určitě budou chtít spravit chuť na vsetínském ledě a našim nedarují nic zadarmo. Motivací pro Zubry bude zajisté také šance, že by se v případě výhry mohli dostat do první trojice týmů.

STARŠÍ DOROST: Přeruší valaši sérii proher a odskočí tak poslední Porubě?

Na tuhle otázku budeme znát odpověď již v pátek 14.11 v 15.00, kdy starší dorostenci nastoupí ke svému zápasu na ledě Vítkovic.

Do pátečního zápasu jako favorité jistě nastoupí domácí celek, to ale nic nemění na tom, že vsetínští dorostenci budou chtít bodovat za každou cenu a navázat tak na dobrý výkon ze šestého kola, kdy na stejném ledě vydřeli bod. Vítkovické borce zase dopředu požene vidina tří bodů, kterými by se dostali před Olomouc momentálně sídlící na čtvrtém místě.

A právě Olomoučtí kohouti budou obstarávat program vsetínským dorostencům v sobotu 15.11 ve 12.00 hod. Oba týmy na sebe narazily už minulou sobotu, kdy v dohrávce čtrnáctého kola mladíci z Hané přehráli Valachy poměrem 5:2. Vsetín ale do domácího zápasu jistě nastoupí s chutí vyhrát a vrátit tak Olomouci týden starou prohru.

MLADŠÍ DOROST: Vyrovnaný souboj s Porubou. Kdo se odlepí ode dna?

Ani mladší dorostenci v tabulce nezaujímají ideální pozici. O poslední místo se dělí s ostravskou Porubou, která má na kontě 8 bodů stejně jako Vsetín, jehož před Porubu posouvá jen lepší skóre. Získat body a odskočit tak z posledního místa budou mít šanci Vsetínští ve čtvrtek 13.11 v 15.00 hod. na Lapači, kdy změří dorostenci síly s AZ Havířov. Havířov se nachází na šestém místě a na kontě má 14 bodů. V posledním zápase podlehl na domácím ledě Vítkovicím. Ani Vsetínští v posledním kole nebrali plný počet bodů, zápas v Přerově sice dotáhli až do prodloužení, ale tam se štěstí bohužel přiklonilo na stranu domácích.

Další možnost se předvést budou mít mladší dorostenci v sobotu 15.11 v 15.00 hod. v Třinci. Třinečtí oceláři v posledním kole zdolali Warrior Brno a v případě výhry by se mohli bodově dotáhnout na první Zlín. Vsetínští dorostenci budou zase bojovat o každý bod, který by jim pomohl odskočit poslední Porubě.

POZOR: Tentokrát se hokejový víkend protáhne až do pondělí!

Pokud jste si stále nevybrali zápas, na který byste se chtěli podívat a podpořit tak vsetínské naděje, máte tentokrát šanci ještě v pondělí 17.11. V tento den sehrají své zápasy na domácím ledě jak mladší, tak starší dorostenci. Oba týmy přivítají na Lapači rivaly ze Zlína a pro obě kategorie to budou důležité zápasy. Ve 12.00 hod. rozehrají své derby starší dorostenci a hned poté, tedy ve 14.45 hod. naskočí ke svému zápasu hráči mladšího dorostu.