Body z venku jsou potřeba! Vsetín zajíždí na horkou půdu do Přerova

Dominik Tobola • 23.11.2012

Teprve druhá porážka na domácím ledě přišla pro Vsetínské v minulém kole proti Prostějovu. Domácí však dlouho určovali tempo utkání a dokonce vedli 4:2. Avšak nakonec utkání prohospodařili a prohráli 4:6. Nyní je na řadě další souboj s hanáckým celkem, tentokráte zajíždí VHK do Přerova, kde se jen tak nevyhrává. Zelenožlutí se o to bude snažit zítra od 17.00. Z utkání bude tradičně připraven i textový online přenos na serveru onlajny.cz.

Hokejisté Valašského hokejového klubu v minulém kole nedokázali teprve podruhé uhájit výhodu domácího prostředí a podlehli výsledkem 4:6 Prostějovu. Domácí zprvu hýřili aktivitou a soupeře chvílemi nepouštěli ke kotouči. Útočná agilita se vyplácela a Vsetín po krásné kombinaci, na jejímž konci byl Vaněk, vedl už 3:1. Na začátku druhé části zvyšoval Mikšovský na 4:2 a všechno nasvědčovalo k tomu, že Valaši si zápas pohlídají a dotáhnou do vítězného konce. Avšak opak byl pravdou. Klíčový okamžik přišel minutu před koncem druhé třetiny, kdy se bývalý nejlepší střelec Extraligy Lubomír Korhoň protáhl kolem pravého hrazení a s kvalitou sobě blízkou zakončil a vyrovnal na 4:4. To domácí evidentně položilo a nakonec tedy padli.

Zítra tedy Valaši zajíždějí na velmi těžké utkání. Přerov je na domácí půdě takřka k neporažení, stejně jako Vsetín, ale k tomu Hanáci přidávají mnoho bodů z venku. A to dává dohromady třetí místo za vedoucí dvojkou Havířov, Prostějov.

První vzájemný zápas však hraje pro Valachy, kteří na Lapači tehdy zdolali svého velkého rivala 5:1. Čtyřmi asistencemi se blýskl Ondřej Hruška, který ovšem nebude pro zítřejší zápas k dispozici a na led se po zranění vrátí až ve středu. Vikto Hlobil po utkání mluvil takto: „Do chvíle, než se nám podařilo vyrovnat, byla naše hra špatná, nepřesná. Po vstřeleném gólu začal hrát mančaft úplně jinak a to co jsme si řekli, splnili hráči na 110%. Myslím si, že jsme odehráli dosud nejlepší utkání v sezóně. Všechny do jednoho musím pochválit, protože po stránce taktické, herní i co se týče nasazení hrál dnes celý tým výborně a zaslouží poděkování."

Přerov: Zubři plní předsezónní plán..

Klub z Hané prozatím do puntíku plní předsezóní plán, který zněl: držet se na špici. Svěřenci trenéra Sedláka mají na kontě pouze pět porážek a prozatím si drží třetí příčku. Když budeme počítat posledních deset střetnutí, napočítáme pouze dva červeně se blýštící výsledky. Zubr si především drží skvělou bilanci venku, kde odcházel poražen v dosavadním průběhu pouze třikrát a to ihned v prvním kole na ledě vedoucího favorita z Havířova a právě ze zmiňovaného utkání na vsetínském Lapači. Poslední porážka venku přišla na ledě Opavy, kde Přerov nevstřelil ani branku, 0:3.

V Přerově mají tento týden dostaveníčko mužstva z Valašska. Před Vsetínem navštívili Meo Arénu Bobři z Valašského Meziříčí a dokázali vzdorovat pouhou první třetinu a nakonec padli poměrem 5:0. Pikantnost duelu dodaly dvě branky Matěje Málka, který tak dopomohl k porážce týmu, na jehož lavičce úřaduje jeho otec, Josef Málek. „Se ziskem tří bodů jsme samozřejmě spokojeni. Do zápasu jsme ale nevstoupili dobře. Těžko říct, jestli jsme soupeře nějakým způsobem nepodcenili. Valmez bránil střední pásmo a my jsme na to reagovali dost špatně. Hodně jsme tahali puky a celkově se tou první třetinou vytrápili. Naštěstí soupeř hned na začátku druhé třetiny dvakrát při vlastní přesilovce chyboval a nám se podařilo dát góly. Nepatrně jsme se po nich zklidnili, ale i přesto nebyl náš výkon dobrý. Alespoň, že nám tam napadaly nějaké góly a neinkasovali jsme," řekl po utkání asistent přerovského trenéra Lubomír Václavíček.

To, že jsou Hanáci vysoko v tabulce, vypovídá o tom, že i jejich hráči na tom budou velmi dobře v kanadském bodování. Žlutomodří spoléhají především na vyzrálost a zkušenost, což do puntíku vychází. Nejproduktivnějším hráčem je Richard Brančík. Hokejová persóna, jenž strávila největší část své kariéry v Kometě Brno a především nedaleké Olomouci. Dalším v pořadí je Vsetínu velmi známý Petr Sakrajda, který působil na Valašsku ještě v extraligové éře a také jednu sezónu už ve 2. NHL. Ostatně, podívejme se v číslech, jak si vede přerovská útočná družina:

Richard Brančík – 20 bodů (10+10)

Petr Sakrajda – 17 bodů (7+10)

Jiří Goiš – 13 bodů (7+6)

Z obranné řady jsou na tom nejlépe stálice přerovské defenzívy. Nad všemi se tyčí Daniel Faltýnek..:

Daniel Faltýnek – 8 bodů (2+6)

Radomír Pala – 7 bodů (4+3)

Tomáš Vlček – 7 bodů (2+5)

Předchozí vzájemný zápas ve faktech a číslech

8.kolo, středa 17.října 2012
VHK Vsetín - HC Zubr Přerov 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky: Branky a nahrávky: 15. Dubec (O.Hruška), 17. Dubec (O.Hruška), 30. Vítek (O.Hruška), 46. Tichý (O.Hruška), 55. Zúbek (D.Vaněk) - 5. Pala (Faltýnek). Rozhodčí: Fiala - Bojda, Mikler. Vyloučení: 10:14. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1345. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Zaznělo po utkání:
Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „Do chvíle, než se nám podařilo vyrovnat, byla naše hra špatná, nepřesná. Po vstřeleném gólu začal hrát mančaft úplně jinak a to co jsme si řekli, splnili hráči na 110%. Myslím si, že jsme odehráli dosud nejlepší utkání v sezóně. Všechny do jednoho musím pochválit, protože po stránce taktické, herní i co se týče nasazení hrál dnes celý tým výborně a zaslouží poděkování.“
Pavel Sedlák (trenér Přerova): „ prvních patnácti minutách jsme začali dobře. Domácí jsme nepustili prakticky k ničemu, měli jsme dobrý pohyb, navíc jsme dali v přesilovce gól. Bohužel koncovka první třetiny nejspíš rozhodla o osudu celého utkání. Měli jsme vyloženou šanci na 2:0, tu jsme nedali, naopak domácím se, po dvou našich chybách, podařilo utkání otočit. Od druhé třetiny už to byla z naší strany neukázněnost. Utkání se nedá vyhrát ani ve čtyřech ani ve třech, takže pak už to byla jen otázka skóre. Zkrátka tolik vyloučení, co jsme měli ve druhé a třetí třetině… tak se hrát nedá.“

Předpokládané sestavy: Skvadra ze středy bude obdobná

Vsetínští se budou opírat nejspíše o stejnou sestavu jako ve středu. Otázka visí nad startem brankáře Hromady, který léčí virózu. Do utkání nezasáhne jistojistě dvojice dlouhodobě zraněných, Ondřej Hruška a Jiří Korčák, kteří by však meli být k dispozici již ve středečním utkání. Oproti zápasu s Prostějovem nenastoupí Peter Bezuška, jenž působí v týmu třinecké juniorky a také vsetínský mladík Michal Žák, který taktéž má vytížení v juniorském celku.

Možné sestavy:

Vsetín: Plšek (Kohn) – Vrána, Vrba, Farda, Tichý, Vodák, Mečiar, Tesařík – Mikšovský, Vaněk, Zúbek – Dubec, Podešva, Hruška P., – Vítek, Holík, Brezáni – Kubo, Kajaba.

Přerov: Vojtek - Vlček, Ferenc, Osina, Kudělka, Pala, Faltýnek, Tomeček, Drábek - Ditrich, Brančík, Sakrajda - Sprušil, Kolář, Kundrátek - Goiš, Málek, Janeba - Brada, Matušenko, Vaněk.