Atmosféra je po šesti výhrách parádní, hlásí David Březina

Kristýna Zigmundová, Josef Kutěj • 11.10.2018

Fantastická a možná i trochu neočekávaná výhra za tři body, kterou předvedli Valaši ve středu na ledě Jihlavy. V zápase se prosadil i David Březina, hráč, který byl u postupu Jihlavy do extraligy. Jak se mu hrálo? „Určitě to bylo zvláštní. Ale je to hokej. Já nyní hraji za Vsetín a již jsem i vsetínským hráčem, takže asi tak,“ říká. Pod skóre se podepsal brankou ve 23. minutě, mohl ale skórovat i v posledních sekundách zápasu, kdy hrál domácí tým bez gólmana. „Možná mě to samotného trochu zaskočilo, že jsem se dostal k puku. Nevěděl jsem trochu co s tím, jestli to jen vystřelit nebo se pokusit skórovat.“

Davide, jak byste zhodnotil dnešní utkání?
Určitě pozitivně, vyhráli jsme a vezeme 3 body.

Pod výsledek jste se podepsal brankou, jak byste ji popsal? Pocity?
Pocity určitě pěkný. Slove (Ondřej Slováček) mě tam krásně našel křižnou přihrávkou přes střední pásmo a já jsem se rozhodl vystřelit golfákem a padlo to k tyčce.

Jak se vám hrálo v Jihlavě?
Určitě to bylo zvláštní. Ale je to hokej. Já nyní hraji za Vsetín a již jsem i vsetínským hráčem, takže asi tak.

Bavil jste se před utkáním s bývalými spoluhráči?
S klukama, které znám jsme se pozdravili. Na druhou stranu jich tady příliš z doby, kdy jsme postupovali, není moc, se kterýma jsem se dobře znal. Nicméně se zbytkem jsem pár slov prohodil.

Jak na vás reagovali jihlavští fanoušci?
Přišlo mi, že celkem nijak. Jako na každého jiného hráče. Nezaregistroval jsem nic.

V závěru jste měl šanci upevnit vedení brankou do prázdné brány. Nesedlo vám to?
Možná mě to samotného trochu zaskočilo, že jsem se dostal k puku. Nevěděl jsem trochu co s tím, jestli to jen vystřelit nebo se pokusit skórovat, na poslední chvíli jsem se pokusil to trefit, ale nespadlo to tam. Asi jsem měl vyřešit trochu jinak tu situaci a poslat puk jen lehce do středního pásma.

V závěru jste týmu trochu zkomplikoval cestu za vítězstvím trestem. Co se stalo?
Já se snažil udržet puk v rohu. Nevěděl jsem přesně kolik času do konce zbývá. Doufal jsem, že málo tak 2-3s a vyloučili mě. Naštěstí to kluci zvládli a bereme 3 body.

Máte šestou výhru v řadě, jaká je atmosféra v kabině?
Atmosféra je parádní, když se vyhrává to vždycky. Jsme spokojeni, ale nesmíme usnout na vavřínech a musíme makat dál a vyhrávat. Ve hře je stále zatím pár věcí, na kterých musíme pracovat a musíme si na ně dávat pozor.

Další těžké utkání doma proti Slávii, jaká bude příprava?
Asi opět jako na každé jiné utkání. Něco si probereme s trenéry u videa a připravíme se na nějaké možné situace. Potrénujeme a budeme chtít vyhrát za 3 body. Hrajeme doma před fantastickými fanoušky a ty 3 body urvat chceme.