Vstupenky online
  80. narozeniny

Vsetín bude v Havířově usilovat o zlomení nepříznivé bilance

Jan Tajzler • 13.09.2019

Chance liga byla odstartována, na šestnáct klubů čeká druhé kolo. Pro Vsetín to znamená výjezd na půdu soupeře a to známého soupeře, neboť s Havířovem se střetl v přípravě hned dvakrát. Ve vzájemných soubojích v poslední době platí výhoda domácího prostředí. Odhodlaní Valaši ovšem chtějí napravit domácí zaváhání s Frýdkem-Místkem a ve Slezsku zlomit nepříznivou bilanci, která je na havířovském ledě provází. Jak si svěřenci trenéra Dopity a Jenáčka povedou? Na to dostaneme odpovědi v sobotu, utkání mezi Slezany a Valachy startuje v 17:00 v havířovské Gascontrol Aréně.

Havířov chce opět všechny překvapit

V loňském ročníku jim nikdo nevěřil. Azet postupně opustily zkušené opory a prognózy pasovaly Slezany na umístnění mimo play-off. Jenže v Havířově umí bojovat, a dokázali i s omlazeným kádrem, se kterým dokráčeli do play-off na 6. místě a ve čtvrtfinále důkladně potrápili pozdějšího účastníka baráže z Českých Budějovic. Také letos se z Havířova stáhli další opory, do Vsetína zamířil brankář Bláha společně s produktivním Rehušem. Do Znojma se vrátil obránce Bořuta a kariéru ukončil Jakub Dufek. Přesto všechno touží Havířov znovu předvést povedenou sezonu a dokráčet do play-off. Klub se dohodl s talentovaným brankářem Alešem Stezkou, z Přerova přišel obranné řady posílit Lubomír Malina a bojovat za Azet chce také Ondřej Kachyňa, jenž se do Slezska vrátil z působení v Motoru.

Havířov v přípravě odehrál osm střetnutí a vedl si tak půl na půl, když čtyři utkání ovládl a ve zbylých se soupeři musel sklonit. Proti Vsetínu Havířov exceloval v domácím prostředí, kdy si s ambiciózními Valachy poradil 5:1. V odvetě na Lapači už však ale dominovali domácí, kteří Azetu připravili porážku 2:6. První mistrovské utkání odehrál Havířov na ledě nedaleké Poruby, kde sice dokázal stáhnout dvoubrankové manko, ale na body nedosáhl a Ostravanům podlehl 2:4. Branky Azetu zaznamenali Chroboček s Rašnerem.

Havířov zcela jistě bude chtít před svými diváky oslavit první ligové body. Na Vsetín se mu v domácím prostředí daří, v posledních třech vzájemných střetnutích pokaždé zvítězil. Zůstanou tři body ve Slezsku i tentokrát?

Vsetín míří do Havířova pro tříbodové vítězství

Nechtějí se příliš ohlížet na nepříznivou bilanci z minulosti. Do Havířova jede Vsetín v roli favorita a s cílem uzmout první tříbodové vítězství v sezoně. “Do Havířova jedeme s cílem získat tři body, nic jiného nebereme,” říkal těsně po prvním utkání soutěžního ročníku Antonín Pechanec. Ten v Havířově dlouhá léta působil, ale hlavně Vsetínu v prvním utkání pomohl k bodovému zisku, když zaznamenal dvě branky.

Vsetín nevstoupil do utkání s Frýdkem-Místkem špatně, po využité přesilové hře se právě zásluhou Pechance ujal vedení, ale Frýdek záhy srovnal. Valachy pak do vedení před první sirénou vrátil Jiří Drtina. Zelenožlutí mohli odskočit v úvodu prostředního dějství, ale své šance nevyužili a soupeř trestal. Frýdek-Místek během druhé třetiny skóre otočil. Ve zbytku utkání Valaši marně hledali cestu k vyrovnání, ale čtrnáct vteřin před konce ji po přihrávce Slováčka našel svou druhou trefou Pechanec. V prodloužení se však neprojevila psychologická výhoda, Frýdek-Místek byl více na kotouči a poslední slovo měl Klimša, jenž rozhodl o exportu druhého bodu na moravskoslezské pomezí.

Nyní čeká Vsetín první venkovní utkání v nové sezoně, míří na půdu neoblíbeného soupeře z Havířova, neoblíbeného proto, protože se Valachům zde naposledy podařilo zvítězit v sezoně 2017/2018. Od té doby na radost ze Slezska čekají. Dá se očekávat, že do Havířova doprovodí Valachy také početná skupina fanoušků, pokud se však do Gascontrol Arény nedostanete, můžete utkání sledovat prostřednictvím onlajn reportáže a nebo přímého přenosu skrz portál Hokejka TV.

Sestavy v posledním kole:

Havířov: Stezka – Chroboček, Matai, Rašner, Kachyňa, Malina, L. Rutar – Kotala, F. Seman (A), Pawliczek – L. Bednář (A), R. Veselý, Bambula – Fridrich, Cihlář, Žiak – Maruna (C), Pořízek, Dvořák.

Vsetín: Gába – Teper, Slováček, Holomek, Dudáš, Jeřábek, J. Drtina, Hryciow – Dostálek, Pechanec, Jonák – D. Tůma, Rehuš, Procházka – Březina, L. Volf, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Doktor.