Vstupenky online
  80. narozeniny

Junioři obsadili na turnaji v Přerově druhé místo

Helena Hegeďová • 11.08.2019

O tomto víkendu odehrála vsetínský juniorka první čtyři přípravná utkání, a to v rámci přerovského turnaje. První den zde junioři změřili síly s Kralupy nad Vltavou a Táborem. V neděli na ně pak čekal Žďár nad Sázavou, jenž vyhrál loňský ročník tohoto turnaje, a domácí Zubři. A právě přerovští hokejisté byli jedinými přemožiteli vsetínského celku.

Za jedno utkání bylo možno získat až 7 bodů, a to díky upravenému hernímu systému. Zápas se hrál na 2x25 minut, přičemž se každá polovina brala jako samostatné utkání a byla zvlášť obodována. Po zápase následovalo prodloužení, případně samostatné nájezdy, v kterých se hrálo o další bod.

Zápasy VHK na turnaji

Kralupy nad Vltavou - Vsetín 2:4 (2:2, 0:2 - 0:1 v prodloužení)

Branky (1. část): 5. Januška (Němec), 25. Bradáček (Fleischman) – 9. Vavřík (Pernický), 23. Kožený (Veselý)
Branky (2. část): 9. Pospíšil (Tolkačev), 13. Kožený (Vavřík, Veselý)
Branky (prodloužení): 5. Frimel (Pernický, Veselý) 

Vsetín - Tábor 7:4 (4:1, 3:3 - 1:1 v prodloužení - 1:0 sn)

Branky (1. část): 7. Vavřík (Veselý, Kožený), 9. Novosad (Frimel, Pospíšil), 15. Vavřík (Kožený, Zemánek), 24. Novosad (Frimel) – 7. Růžička (Mrázek)
Branky (2. část): 3. Zemánek (Veselý, Vavřík), 15. Tolkačev (Novosad, Frimel), 17. Pernický (Pospíšil) – 2. Knobloch (Komma), 16. Barták (Adamec), 19. Chocholoušek (Adamec, Barták)
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Kožený 

Vsetín - Žďár nad Sázavou 4:0 (3:0, 1:0 - 2:0 v prodloužení)

Branky (1. část): 11. Klímek (Vavřík, Ondračka), 13. Ondračka (Vašenka, Klímek), 22. Vašenka (Ondračka)
Branky (2. část): 21. Jurek (Pospíšil)
Branky (prodloužení): 2. Pospíšil (Pernický, Frimel), 4. Kožený (Vavřík) 

Přerov - Vsetín 2:1 (0:0, 2:1 - 0:0 v prodloužení - 2:0 sn)

Branky (1. část): ---
Branky (2. část): 4. Šimanský (Šabršula, Rozsahegyi), 22. Kuba (Indrák) – 1. Klímek (Vašenka)
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Zmeškal 

Komentář trenéra Juraje Juríka

Myslím si, že turnaj splnil to, co jsme od něj očekávali. Po čtrnáctidenním kondičním bloku jsme chtěli jít i do nějaké herní konfrontace. Byly to první zápasy a chtěli jsme hlavně vidět všechny hráče v zátěži. V sobotu jsme hráli s hodně mladou sestavou, v neděli jsme hráli s mužstvem, které nám tak nějak zůstalo z loňského roku. S tím bychom chtěli pracovat a doplnit ho.

Rozhovor s útočníkem Michaelem Vavříkem


Jak hodnotíte právě odehraný turnaj v Přerově?
Herně jsme měli větší cíle, chtěli jsme vyhrát. Bohužel se nám některé zápasy nevydařily. Hlavně ten poslední s Přerovem, kdy to bylo strašně vypjaté. Myslím ale, že jsme i tak proti Přerovu podali dobrý výkon, ale určitě jsme chtěli vyhrát. 

Byl tedy zápas s Přerovem ten nejtěžší?
Věděli jsme, že to bude hodně těžký zápas, a to se taky potvrdilo. Bylo tam málo střel a hrál se hokej nahoru dolů. Podle mě to ale byl výborný hokej.

Říkáte, že jste věděli, že to bude těžký zápas. Co jste očekávali od těch ostatních?
Se Žďárem jsme taky počítali, že to bude těžší, ale myslím si, že jsme do zápasu s nimi nastoupili dobře a překvapili jsme je. V zápasech s ostatními týmy jsme se ještě museli na začátek rozehrávat, ale myslím si, že se nám to povedlo.

Zápasy na turnaji se nehrály klasickým způsobem. Jak to vypadalo a jak vám to vyhovovalo?
Bylo to jiné v tom, že jsme hráli 25 minut, to se počítalo jako první zápas, pak byla přestávka a dalších 25 minut. Potom ještě následovalo prodloužení. První zápas byl podle mého strašně na výdrž, těch 25 minut se zdálo jako hodně dlouhá doba a bylo těžké si na to zvyknout. Když jsme se do toho dostali, tak už to bylo v pohodě.

Jaké přípravné zápasy vás ještě čekají?
Čekají nás dva zápasy s Havířovem a jedno utkání s Trenčínem. Osobně se těším na zápasy s Havířovem, protože tam znám hodně kluků a bude to podle mě podobný hokej jako s Přerovem.

V týmu jste nový, jak se vám tu zatím líbí?
Na Vsetín jsem přišel z Poruby a spoluhráči jsou v pohodě, je s nimi sranda, a když je nějaký problém, tak se k němu postaví čelem a pomůžou. Hraje se mi s nimi výborně. Byl jsem strašně překvapený, když jsem tu přišel. Měl jsem velké obavy, ale našel jsem hodně pozitiv a myslím, že máme skvělý tým. Zatím jsem tady byl sice jen na týden, tedy sedm tréninků, ale i tak si myslím, že mi to hodně dalo. Tréninky jsou super, trenéři jsou super a kolektiv je výborný.

×
Dnes v 14:30 | Jun.
AZ RESIDOMO Havířov
VHK ROBE Vsetín