Zápas jsme si prohráli nedůrazem ve druhé třetině, míní Marco Lukačka

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 07.12.2018

První třetina utkání proti pražské Spartě se vsetínským juniorům nad očekávání vyvedla. Mnohdy se sice přes houževnatého soupeře nemohli dostat do zakončení, na druhou stranu ani oni sami nenechali Spartu skórovat. Jenže pak přišla druhá třetina, která prakticky rozhodla. „Při vlastním nedůrazu u naší branky nám tam doráželi puky,“ komentoval tři rychlé inkasované góly v druhé polovině druhého dějství útočník Marco Lukačka, který mimo jiné prozradil, jak se těší na reprezentační turnaj v Maďarsku.

Marco, co říkáte na hru Sparty?
Tak počítali jsme s tím, že budou dobří, ale nepřijeli k nám v plné sestavě. Jejich tým nebyl v plné síle, ale stejně jsme to zase kvůli individuálním chybám projeli.

A co jste od nich očekávali? Kdyby například přijeli v plné sestavě…
Očekávali jsme, že budou prostě lepší a budeme muset hrát zezadu a zodpovědně. Jenže bohužel jsme to ve druhé třetině nedodrželi a tam jsme zápas prohráli.

V první třetině nepadl žádný gól a ve druhé hned tři za sebou. Co se dělo?
Dělo se to, že při vlastním nedůrazu u naší branky nám tam doráželi puky.

V první třetině se vám moc nedařilo dostat přes sparťanskou obranu. Nebylo to frustrující?
Určitě bylo, vždycky je lepší hrát v útoku než v obraně. A nám to nevycházelo.

Ve třetí třetině jste dal gól, jak to proběhlo?
Tak hráli jsme oslabení, s Tomem Ondračkou jsme si to u nich v pásmu vyměnili. Ten to pak přehrál na Šimona Jenáčka, který mě krásně našel. Šel jsem do brejku a vystřelil na lapačku a padlo to tam.

Co příští zápas proti Pardubicím?
Tak hraje se už zítra a myslím si, že budeme určitě víc koncentrovaní než dnes a vyvarujeme se osobních chyb, které jsme dělali dneska.

Byl jste nominován do slovenské reprezentace, jak se těšíte na nadcházející turnaj?
Těším se moc, snad se mi tam bude dařit.