Doufám, že se v tomto týmu uchytím a budu v něm moci hrát, říká Lukáš Jindra

Helena Hegeďová, Kristýna Zigmundová • 10.08.2018

Devatenáctiletý junior Lukáš Jindra, který se přišel porvat o místo v týmu z Jihlavy hodnotí zápas s Třebíčí pozitivně. „Myslím si, že to bylo dost vyrovnané. Měli jsme i štěstí v koncovce a podle mě jsme si zasloužili vyhrát.“ Primárně by měl však hrát za juniorský tým. „Byl jsem na jednom tréninku a teď bych s nimi měl jet o víkendu na turnaj do Přerova. 95% tréninků na Vsetíně jsem ale zatím absolvoval s A-týmem.“

Jak hodnotíte dnešní utkání v Třebíči?
Pro mě je to hlavně dobrá zkušenost. Doufám, že se v tomto týmu uchytím a budu v něm moci hrát dál.

Do vsetínského týmu jste přišel z Jihlavy, jak to proběhlo?
Měl jsem i jiné nabídky, ale odešel sem trenér Roman Peschout a během 14 dní mi volal, jestli sem nechci přijít na zkoušku, že by o mně měli zájem. S touto nabídkou jsem samozřejmě souhlasil.

Proč jste nezůstal v Jihlavě a kývl na nabídku ze Vsetína?
Myslím si, že v Jihlavě bych nedostal takový prostor a popravdě jsem od nich nedostal ani nabídku do A-týmu.

A přišel jste sem primárně do vsetínské juniorky?
Ano.

Tam si se spoluhráči rozumíte jak?
Je to dobré, ale ještě je tak úplně neznám.

Absolvoval jste s nimi nějaké tréninky nebo přípravné zápasy?
Byl jsem na jednom tréninku a teď bych s nimi měl jet o víkendu na turnaj do Přerova. 95% tréninků na Vsetíně jsem ale zatím absolvoval s A-týmem.

Tam se vám hraje jak? Jaké z toho máte pocity?
Myslím si, že je to pro mě výborné a mnohem lepší než trénovat s juniorkou, protože jsem starší než kluci v tom týmu.

Jak byste porovnal juniorský hokej se seniorským?
U nás v juniorce Jihlavy to byla spíše obranná hra, tady je více útočná, silovější a rychlejší.

Vyhovuje vám tento styl?
Ano, myslím si, že je pro mě dobrý.

Dnešní zápas nabídl dvě bezbrankové třetiny, jak jste to vnímali?
Myslím si, že to bylo dost vyrovnané. Měli jsme i štěstí v koncovce a podle mě jsme si zasloužili vyhrát.

Bylo pro vás po první třetině těžké jít do kabiny za stavu 0:0? Proti Třebíči se totiž těžko dávají góly…
Podle mě bylo dobře, že úvodní třetina skončila bez branek. Ve druhé třetině jsme pak ukázali, že jsme byli lepší.

V čem konkrétně jste byli lepší?
Víc jsme se tlačili do branky, měli jsme víc šancí, určitě jsme se drželi delší dobu v útočném pásmu. Akorát jsme dělali zbytečné fauly.

Třebíč ale také měla hodně šancí. Myslíte, že by se na tom mělo ještě zapracovat, nebo jste si byli jisti tím, že to gólman chytne?
Na obraně bychom měli určitě ještě zapracovat. Gólman nám ale dneska zachytal výborně.

Vy jste ale také neproměnili mnoho šancí…
Ano, také gólman na druhé straně dobře zachytal. A my musíme mimo jiné zlepšit koncovku.

Již jste zmiňoval, že vás s juniorkou čeká turnaj v Přerově, těšíte se na něj?