Zkušenosti pro obranu Vsetína. Přichází Peter Mikuš!

Redakce • 08.06.2018

Třiatřicetiletý rodák z Trenčína přichází na Vsetín, aby poprvé ve své kariéře vyzkoušel kvality české druhé nejvyšší soutěže. Doposud působil hlavně ve slovenské a české extralize. Na Slovensku odehrál v nejvyšší soutěži celkem 475 utkání s bilancí 130 kanadských bodů (32+98). V České nejvyšší soutěži nastoupil k 177 utkáním, za které nasbíral 39 bodů (9+30).

„Petera znám už z dob, kdy jsem hrával extraligu, takže jsem ho měl v paměti. Nastupovali jsme proti sobě, když hrál za Hradec Králové a herně se mi líbil. Slibujeme si od něj roli zkušeného hráče, jak do přesilovky, tak i rozehrávky. Myslím si, že by nám měl hodně pomoct,“ vyjádřil se k příchodu nového obránce sportovní manažer Radim Tesařík.

Profil Petera Mikuše na serveru eliteprospects.com »

Bývalý hráč Žiliny si v kariéře vyzkoušel i nejlepší evropskou soutěž KHL. V dresu Neftěchimiku Nižněkamsk nastoupil k čtrnácti soutěžním utkáním a zapsal i jeden bod za asistenci. Po třech sezonách na Slovensku se opět vrací do České republiky, kde už působil v dresu Mladé Boleslavi, Českých Budějovic a Hradce Králové. „Radim Tesařík mi zavolal, že má o mě Vsetín zájem. Po dvou dnech jsem se sešli na Lapači a dohodli na podmínkách. Měl jsem ještě nějaké další nabídky, takže jsem si vzal pár dní abych se rozhodl. Vsetín mi však seděl nejvíce, a to i proto, že to mám blízko domů,“ sdělil k přestupu Peter Mikuš.