(14.8.) Příprava: Vsetín - Nitra 5:1 | POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 962 (15.8.)

Cítil jsem, že chci jít na Vsetín, poodhaluje přestup Vít Jonák

Redakce • 02.05.2018

První máj, lásky čas, ale také otevření přestupového okna. V ten den VHK ROBE Vsetín oznámil první čtyři posily do svého týmu. Mezi jmény figuroval i Vít Jonák, který se vsetínskému publiku představil již v listopadu minulého roku. Poté následovaly jeho kroky do budějovického Motoru. Po skončení sezony však zamířil zpět na Vsetín a těší se spolu s novými spoluhráči na další hokejový ročník. Přečtěte si jeho první dojmy po přesunu na Vsetín.

Víťo, na Vsetíně už jste se ukázal vloni. Co rozhodovalo, že jste opět zde?
Rozhodovalo více věcí. Když jsem se vloni tady loučil, tak jsme si slíbili, že si po sezoně zavoláme. Řekli jsme si, že nic nebrání tomu, abych se na Vsetíně objevil i v dalších sezonách. Cítil jsem, že Vsetín má o mě velký zájem, a když mě pustili do Budějovic, chtěl jsem jim to i vrátit.

Měl jste i nabídku v Budějovicích setrvat?
Ano, měli zájem, ale asi bych v týmu neměl takovou pozici, jakou bych si představoval. I proto jsem se rozhodl jít na Vsetín.

Rozmýšlel jste i nad jinými nabídkami?
Z doslechu jsem o něčem věděl, ale neřešil jsem nic jiného než Motor a Vsetín. Převážilo se to ale na stranu Vsetína. Cítil jsem, že chci jít sem.

Mělo nějaký vliv i to, že jste si Vsetín „ohmatal“ už vloni?
To mělo největší vliv. Byl jsem tu měsíc a myslím si, že kdokoliv tady okusí tu atmosféru, a to jak se tady věci dělají, tak je to něco, co v člověku zanechá stopu. Takže to sehrálo největší roli.

Věděl jste, že na Vsetín míří i spoluhráči David Gába a Luboš Rob?
Věděl jsem o tom, ale při mém rozhodování jít na Vsetín to nehrálo žádnou roli.

Ptali se na Vsetín?
S mladým Kondorem (přezdívka Luboše Roba) jsme to řešili. Ptal se, co a jak a jak to tady vypadá, takže jsme to konzultovali. Říkal jsem mu, že tady tu atmosféru jinde nezažije.

Co si od angažmá slibujete?
Myslím si, že letos Vsetín bude mít úplně jiné cíle než vloni. Věřím tomu, i kvůli tomu jsem tady šel, že budeme hrát špičku WSM ligy a uděláme nějaký úspěch. Tady není nic nemožného.

Jak jdou zatím tréninky?
Po sezoně jsem prakticky jen měsíc odpočíval. Takže nějaké domácí trénování jsem nerozjížděl. První týden přípravy je tedy náročný a bolestivý. Je to začátek, přejde to jakmile si člověk zvykne na ten režim a pak už to bude dobré.