Vyrovnaný duel s lepším koncem pro Přerov. Vsetín prohrál 1:2

Tomáš Kopecký, Kristýna Zigmundová • 22.08.2017

Vsetínští fanoušci se konečně dočkali. Po více než čtyřech měsících se Valaši konečně představili na domácím ledě. Zelenožlutí byli v úvodu utkání aktivnější a po zásluze otevřeli skóre, když se v 19. minutě prosadil v úniku Vrána. Zubři ve druhé třetině zlepšili svůj výkon a záhy se jim podařilo vyrovnat zásluhou Daniela Gazdy. Vyrovnaný stav zůstal až do 46. minuty, kdy Horčičku překonal Berger. Vsetín se ještě snažil srovnat, ale Hanáci už žádné drama nepřipustili a vítězství si pohlídali. Přerov tak Valachům oplatil porážku z prvního vzájemného duelu. Další přípravný zápas odehraje Vsetín už ve čtvrtek na ledě Třebíče.

Přípravné zápasy - přát. út 22.8.18:00
HC ZUBR Přerov
1:2(1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Vrána (Podešva, Markovič) – 22. Gazda (Berger, Dvořák), 46. Berger (Dvořák). Rozhodčí: Husička, Smilek - Kovařčík, Hradil. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2111. Střely na branku: 31:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

VHK ROBE Vsetín: Horčička – Ostrčil, Frolo, Hryciow, Janáček, Žák, Dundáček – Markovič, Kucharczyk (21. Weintritt), Březina – Slováček, Podešva, Vávra – Kajaba, Karafiát, Vrána – Finsterle, Pokorný, Hořanský.
HC ZUBR Přerov: Klimeš (21. Huf) – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Gazda, Pala, Běhal, Furch – Procházka, Pšurný, Navrátil – Goiš, Sýkora, M. Kratochvíl – Dvořák, Berger, Koblar – Š. Kratochvíl, Václavek, Kovařík.

Na druhé přípravné utkání Valachů proti Zubrům se přišlo podívat 2111 diváků, kteří zavítali na Zimní stadion Na Lapači, aby si mohli prohlédnout nové tváře týmu, které by ho mohly posílit v nadcházející sezóně. Na rozdíl od minulého zápasu se fanouškům nenaskytl pohled na vítězné skóre jako minule, když Valaši porazili Přerov 3:4 na nájezdy. Valaši padli 1:2.

Po úvodním buly se ke kotouči dostali hosté, kteří se snažili okamžitě dostat do útoku. Jejich snažení ale zastavila domácí obrana. Hned po tom, co se na led dostala druhá formace ve složení Vávra-Podešva-Slováček, bylo vidět několik slibných akcí. Nejprve mohl pálit Vávra, který dostal přihrávku od Podešvy. Na Vávru byla ale přihrávka příliš dlouhá, a tak o pár čísel minula jeho hůl.

Ve 4. minutě se dostali domácí do hry ve čtyřech, ale i přes tuto početní nevýhodu se do útoku prodral Vrána, který byl ale za modrou dřív, než chtěl, a hra musela být přerušena. Přerovu se v této přesilové hře vůbec nedařilo a k pořádnému zakončení se vůbec nedostal. Vsetín ale ve své herní intenzitě pokračoval a naskytlo se mu hned několik šancí skórovat. Nejprve pálil Podešva, který jen těsně minul bránu a následně jsme mohli vidět slibnou akci v podání Vrány. Oba tyto pokusy ztroskotaly na výborně chytajícím Klimešovi.

I domácím se naskytla hra v početní výhodě, když byl vyloučen Ferenc. V této přesilovce se opět nejvíce blýskla druhá formace. Nejblíže brance byli Martin Podešva a Ondřej Slováček. První jmenovaný nahrál kotouč do před brankového prostoru, Ondřej ale nedokázal včas zareagovat a přes bránící hráče se mu nepodařilo zasunout kotouč do odkryté brány.

Pokud si někdo myslel, že takto vyrovnaný zápas se bude rozhodovat právě při početní převaze, tak se šeredně pletl. Valaši k první brance žádnou výhodu nepotřebovali. Martin Podešva vyslal přesně mířenou střelou do útoku Jakuba Vránu, který přechytračil gólmana a zakončil přesně mezi nohy přesouvajícího se Klimeše.

Valachům ale vůbec nevyšel vstup do druhé třetiny. Než se stihli pořádně rozbruslit, Zubři vyrovnali. Daniel Gazda dostal kotouč v před brankovém prostoru a poslal ho přímo mezi betony a tělo Horčičky. V závěru druhého dějství se Vsetínu naskytla hra 4 na 3, bohužel se ale Zubrům dařilo kotouč vyhazovat, a pokud už se domácí tým dostal ke střela, tak byla zablokována.

I poslední třetina se vydařila lépe hostům. Nejprve vyzkoušel Horčičku Goiš a následně i Kratochvíl. Horčička ale všechny tyto šance zlikvidoval. Na druhé straně jsme mohli vidět také pár dobrých akcí. Podešvovo nahození jen těsně minulo bránu a střela Davida Březiny skončila jen několik čísel před brankovou čárou. Co už nezvládl gólman hostů, zvládla výborná obrana, která okamžitě kotouč vyhodila do bezpečí.

Ve 46. minutě byl vyloučen Frolo a Zubři se rozhodli otočit zápas ve svůj prospěch. Jan Berger vyslal střelu od modré, která zprvu nevypadala nijak nebezpečně, ale Horčička přes zmatek před sebou nic neviděl a tato střela mu proklouzla až do brány. Zubři se tedy poprvé v utkání ujali vedení. Ve 49. minutě se Valachům naskytla příležitost hrát 5 na 3, bohužel jim ale nevycházely kombinace a nedostali moc šancí ke střele. Než se tedy nadáli, tak hráli hosté v plném počtu.

Další branku hostů mohl vstřelit Procházka, který se dostal do úniku. Jeho střelu ale zpacifikoval Horčička. Valaši se ještě v závěru třetiny snažili vyrovnat. Střely Kajaby, Vrány či Markoviče se ale za záda gólmana hostů již nedostaly. V posledních momentech se rozhodli domácí pro hru bez gólmana. Chmelíř výborně nahodil kotouč na domácí branku, ten ke štěstí Valachů ale trefil levou tyčku.

Následovali ještě samostatné nájezdy, v kterých byli Valaši lepší a po trefách Podešvy a Březiny byl stav vyrovnaný. Následoval nájezd Tomáše Vávry, který se zapsal perfektním bekhendovým blafákem jako autor vítězného gólu. Po něm sice ještě jel Pšurný, ten ale na domácího gólmana nevyzrál. Stav po nájezdech 3:2 pro domácí Vsetín.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): V zápase byly dobré i špatné věci, tak už to v přípravě bývá. První liga je pro nás zatím neznámou, i když už jsme s Přerovem hráli. Stále je to jen příprava a každý mančaft se teprve formuje. Nemůžeme počítat s tím, že přesně takhle bude hrát soupeř i v lize. Jinak zápas splnil naše očekávání. Sice jsme prohráli, ale výkon to byl dobrý. Budeme se snažit zaměřit na věci, ve kterých máme mezery.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Z našeho pohledu šlo o velmi kvalitní utkání s plným nasazením po celých 60 minut. Bylo také tvrdé, důrazné a nabídlo mnoho osobních soubojů. Zápas měl úroveň a o to cennější triumf na Lapači je.