Vsetínská juniorka opět vítězně, nevyzrála na ni ani Dukla Jihlava

Petr Vychopeň • 14.09.2006

V s e t í n - Po třetím kole si vsetínští junioři stále drží neporazitelnost. Ze tří odehraných zápasů si zelenožlutí odnášejí plný počet bodů. Ve čtvrtečním utkání proti Dukle Jihlava se Vsetín prezentoval opět útočnou hrou, vítěznou se ukázala už branka Hrni z první třetiny. Brankář Verlič inksasoval jediný gól a pojistku vítězství přidali domácí dvěmi zásahy v prostřední dvacetiminutovce.

- 3.kolo čt 14.9.17:30
HC Dukla Jihlava
4:1(2:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Stříteský (Podešva), 16. Hrňa ( Podešva ), 25. Ostrčil (Hrňa), 38. Knebl (Ostrčil) – 16. Burian (Dostál . Rozhodčí: Smeták. Vyloučení: 9:16 . Využití: 3:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
VHK ROBE Vsetín: Verlič - Fabián, Střiteský, Mikulaštík, Ostrčil, Pokora, Haschka - Knebl, Podešva, Varga, Hrňa, Uhlár, Freiberg, Navrátil, Mičulka, Ciupa, Vrdlovec
HC Dukla Jihlava: Novotný - Posmyk, Čintala, Novák, Kružík, Kalab, Rašner, Zelený, Pekárek, Burian, Vlk, Man, Cirhan, Tkáč, Suk, Komůrka, Dostál, Otčenáš, Dzurik, Dolana, Burian P.
Úvodní část zápasu byla hodně o hře dopředu. Nejprve si vytvořili tlak domácí a hrálo se především před brankou Novotného. Ten čelil nejprve střele Hrni a poté domácímu Vargovi, který ovšem nastřelil jen tyč. Zhruba od 10.minuty se hra vyrovnala a rychle se přelévala ze strany na stranu. Prvním úspěšným střelcem se stal v čase 12:15 Matěj Stříteský. Po přesné nahrávce od Podešvy napřáhl a z mezikruží prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Hra se na chvíli uklidnila. To změnila až 16. minuta, ve které si hosté vypracovali přečíslení dvou na jednoho a tuto šanci vyrovnat, si nenechali ujít. V. Burián volil místo nahrávky střelu a nakonec se ukázalo, že udělal dobře. První pokus ještě Verlič zlikvidoval, ale na dorážku už neměl. Ten, kdo očekával tlak hostů po vstřeleném gólu, by se divil. Obdržená branka nastartovala spíše domácí a ti se ještě v té samé minutě radovali podruhé. Hned po vyhraném buly Podešvy vystřelil Hrňa. Vše bylo tak rychlé, že Novotný nestihl dostatečně rychle zareagovat a tak se Vsetín znovu ujal vedení.

Druhá třetina byla poznamenána častým přerušováním hry, což ubralo na atraktivitě tohohle utkání. Změna přišla když Vsetín dostal příležitost hry pěti proti třem. Příležitost odskočit Dukle na rozdíl dvou branek Valaši nevyužili. Svůj tým podržel nad vodou golman Novotný. Jednu z největších šancí hostů potom neproměnil Suk. Když naskočil na led z trestné lavice, dostal puk přímo do jízdy a jel sám na Verliče. Vsetínský mág v bráně svůj tým podržel a vysloužil si poděkování od spoluhráčů. Ti se mu odvděčili o chvíli později. V čase 24:04 si Vsetínští dobře rozebrali Jihlavské obránce a to přineslo ovoce. Po nahrávce Hrni vystřelil Ostrčil a puk se zastavil až o síť za brankovou čárou. Kontaktní gól měli hosté na dosah v 27. sekundové přesilovce pěti proti třem, ale domácí se nakonec ubránili. Hosté v tlaku pokračovali a když se jim podařilo překonat Verliče, tak se puk zastavil o tyčku. Jihlavu vytrhlo z tlaku až vlastní vyloučení, při přehnané aktivitě, ve snaze zkorigovat skóré. Tuto příležitost dokonale využili domácí. Při obléhání Novotného se ujala střela z hole Ostrčila. Jeho přízemní ránu tečoval a zvýšil tak stav na 4:1 Knebl. Protože na snížení stavu už Jihlavští neměli dostatek sil, zelenožlutí se pouští do závěrečné části s tříbrankovým odstupem.

Do třetí třetiny vstoupili Valaši s odhodláním zvýšit svůj náskok. Vsetínští se do hry pouštěli po hlavě a svým odhodláním a důrazem si vytvořili mnoho šancí. Hráči Dukly na zelenožluté nestačili a pomáhali si pouze pomocí nedovolených zákroků. Padl i jeden vyšší trest na 2+10 minut, za úder do hlavy. Valaši si zkušeně hlídali čas a nedovolili žádné zdramatizování zápasu. Do konce třetiny měl blízko gólu jihlavský Man, ale Verlič své spoluhráče podržel. Za zmínku stojí i průnik obranou hostů v podání Freiberga a za nedlouho i střela Fabiána. Všechno už si ale pohlídal Novotný a tak utkání skončilo vítězstvím Vsetína 4:1. Jestli se zelenožlutým podaří prodloužit svou vítěznou sérii, se dozvíme už v neděli, kdy na Lapač přijedou hosté z Ostravy. Tentokrát se nejedná o Sarezu, ale Vítkovice.