Vsetín zdolal neoblíbeného soupeře, poprvé se navíc trefil při hře pět na pět

Radek Bařina • 04.10.2014

Výhru 4:1 proti nepříjemnému Frýdku-Místku vybojovali v sobotním podvečeru vsetínští hokejisté. Hosté ze severu Moravy trápili Vsetínské zejména v první polovině utkání, několik jejich velkých příležitostí ale vychytal výborný Hromada. Na opačné straně v první 40. minutách dvakrát prosadil Adam Mikšovský a vedení 2:0 už si domácí, přes lehké zaškobrtnutí vzít nenechali. Valaši tak slaví třetí výhru v sezóně.

2. liga - 5.kolo so 4.10.17:30
HC Frýdek-Místek
4:1(1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Mikšovský (Haloda), 33. Mikšovský (Kolařík, Hrazdira), 47. Štrbík (Štědrý, Kývala), 51. Kolařík (Mikšovský) – 46. Samiec (Stránský). Rozhodčí: Dědek – Matěj, Vožda. Vyloučení: 6:8 navíc Zedník (FRM) 10. min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1162. Střely na branku: 28:25. Vyhraná buly: 37:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hurtík, Hryciow, Haloda, Tichý, Báchor, Štědrý, Zuzaník – Zúbek, Vaněk, Ambruz – Mikšovský, Hrazdira, Kolařík – Kubo, Podešva, Vítek – Štrbík, Daněk, Hruška (41. Kývala).
HC Frýdek-Místek: Kubáň – Podešva, Černín, Krutil, Teper, Vacula, Jindřich, Čintala – Stránský, Ivan, Samiec, Sluštík, Slovák, Zedník, Lipina, Suchý, Mach, Kopún, Mamula.

Do zápasu s Frýdkem-Místkem vstoupili vsetínští hokejisté aktivněji, byli to ale hosté, kdo měl v úvodní desetiminutovce hned tři vyložené šance. Ve 3. minutě ale Hromada skvěle zasáhl proti střele Stránského a především pak dorážce Samiece. O dvě minuty později se ocitl v dobré pozici Lipina, z otočky ale uklidil puk jen do gólmana. Tentýž hráč se pak mohl radovat i v minutě 8., před poloprázdnou brankou VHK ale trefil mizerně puk.

10. minuta přinesla zlom a role spalovačů šancí se zhostili domácí. Nejprve poslal Zúbek puk rozjetému Vaňkovi, ten udělal šikovnou kličku gólmanovi, v zakončení ale ztroskotal na nataženém betonu Kubáně. O několik sekund později se u levé tyče dostal k puku Hrazdíra, skákající touš ale do odkryté branky usměrnit nedokázal. Třetí tutovku pak jen o půl minuty později nevyužil Vítek. Jeho dorážku do zcela prázdné brány totiž zázračně vykopl Kubáň.

První branka tak nakonec zákonitě padla z akce, která nebezpečně vůbec nevypadala. Adam Mikšovský se na vlastní modré chopil puku, nikterak rychlým tempem projel bez povšimnutí mezi spícími hráči hostů, nabruslil si na mezikruží a pak střelou k tyči zaskočil Kubáně. Vsetín se tak vůbec poprvé v sezóně trefil při hře pět na pět. V závěru třetiny měli domácí možnost zvýšit v přesilovce, ta jim ale vůbec nevyšla. Do kabin tak celky odcházely za stavu 1:0.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Adam Mikšovský

Druhá třetina začala pod taktovkou domácího celku. Už po minutě hry se do velmi dobré příležitosti dostal Kubo, po ledě ale Kubáně neprostřelil. Následně Vsetínští nevyužili přesilovku a tak to byli hosté, kdo se na chvíli chopil taktovky. Svou první přesilovku sice příliš nezvládli, krátce před polovinou zápasu byli ale blízko vyrovnání. Po Vítkově hrubici se do brejku dostal zcela osamocený Stránský, přízemní střelu ale umístil jen do vnějšího oblouku branky. Ve 30. minutě to pak byl Mamula, kdo pálil hned po vhazování, Hromada však, i s trochou štěstí, vyrazil puk ramenem.

O chvíli později byl přísně vyloučen Frýdecký Lipina a domácí svou přesilovku využili. Kolařík našel zpoza brány přesně hůl Adama Mikšovského a ten z blízka pohotově uklidil touš do sítě. V samém závěru třetiny mohli hosté snížit, znovu to však byl Hromada, konkrétně jeho lapačka, která zastavila gólové zakončení Samiece. Do kabin tak Vsetínští odcházeli s vedením 2:0.

Do třetí třetiny vstoupili lépe Valaši, kteří celkem v poklidu kontrolovali dvoubrankový náskok. Ve 46. minutě navíc mohl zvýšit Zuzaník, který dostal puk na modrou, sjel si až na mezikruží, napálil ale jen jednoho z obránců. Takřka z protiútoku se pak gólové radosti dočkali hosté. Stránský našel z křídla přesně hůl najetého Davida Samiece a ten odčaroval kouzlo brankáře Hromady. Sen o vyrovnání výsledku ale Frýdeckým vydržel pouhou minutu. Pak totiž od modré vystřelil Tichý, jeho pokus lehce tečoval Martin Štrbík a kotouč prošel mezi Kubáňovými betony do sítě.

Pečeť na domácí výhru poté přinesla minuta 50. Exfrýdecký Jan Kolařík obkroužil branku, nabruslil si do střelecké pozice a pak střelou z otočky vymetl levý horní růžek Kubáňovy branky. Poté mohli domácí ještě zvýšit náskok v přesilovce čtyř proti třem, přes několik nadějných příležitostí se ale z branky neradovali. Na druhé straně měli hosté příležitost vykřesat jiskřičku naděje v 53. minutě, tečované nahození z velkého úhlu ale zastavilo břevno. Čtyři minuty později se neprosadil ani rozjetý Slovák, který si vylámal zuby na Hromadovi. Nic víc domácí svému soupeři nedovolili a po 60. minutách tak slaví zaslouženou výhru 4:1.

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): „Chceme hrát na špici tabulky a proto jsme si nemohli dovolit po předchozí ztrátě s Hodonínem znovu zaváhat. Dlouho jsme tlačili, ale puky nám odskakovaly. Nemohli jsme se dostat do dobrých šancí. Pak jsme se zlepšili, dokázali jsme se častěji dostat do pásma a několikrát jsme v něm soupeře zamkli a vytvářeli si šance. Zlom utkání byl gól Martina Štrbíka na 3:1. Od té doby jsme už byli lepší. Vynikající formu si od prvního kola drží brankář Petr Hromada, který nás dnes znovu podržel.“

Radim Nečas (trenér Frýdku-Místku): „Podstatný rozdíl byl v zakončení obou mužstev. My jsme navíc nechodili tam, kde to bolí. Domácí chodili před bránu, kde byli důraznější a ve výsledku úspěšnější. Jinak hra byla nahoru dolů a celkem vyrovnaná. Rozhodl důraz před branku a větší šikovnost Vsetína v zakončení.“