Vsetín vrací úder a srovnává stav série na 1:1!

Tomáš Kopecký, Jan Hochman • 14.03.2017

I druhé semifinálové utkání nabídlo souboj napínavý až do úplného konce. Domácí vstupovali do zápasu s vidinou druhého vítězství, naopak Vsetínští potřebovali nutně srovnat stav série, aby nemuseli před vlastními diváky odvracet mečbol. Byli to právě drtiči, kteří ve 21. minutě zásluhou ex-vsetínského Daniela Vaňka jako první otevřeli brankový účet zápasu. Valaši však stihli rychle zareagovat a v polovině zápasu srovnali. Rozuzlení přinesla až třetí třetina, ve které Vsetínští odskočili na rozdíl dvou branek. Domácí sice ještě v přesilovce snížili, poslední slovo měl však Radim Kucharczyk, jenž při závěrečné hře bez brankáře poslal kotouč do prázdné branky. Po výhře 4:2 se série vrací zpět do Vsetína, kde se ve čtvrtek od 17:30 odehraje třetí utkání.

2. liga - SF2 út 14.3.18:00
SHK Hodonín
2:4(0:0, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 21. Vaněk (Jurča), 54. Miklík (Vrána) – 30. Kucharczyk (Mojžíš, Hryciow), 43. Šilhavý (Čech), 51. Zúbek (Čuřík, Čech), 60. Kucharczyk (Vítek, Pokorný). Rozhodčí: Škach, Zbořil – Lukš, Novák. Vyloučení: 11:10, navíc Kotvan 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2638. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4. Střely na branku: 31:44.

SHK Hodonín: Kotvan (43.-44. Haloda O.) – Haloda, Polesný, Kužílek, Pokorný P. (A), Potekhin, Loginovsky, Miklík, Weber – Jurča, Vaněk, Vrána – Kadlec, Peš (C), Matula – Hajný, Kuba (A), Charvát – Černohous, Venclík, Hložánek
VHK ROBE Vsetín: Šurý – Hryciow, Mojžíš (C), Ostrčil, Janáček, Čech (A), Teper – Finsterle, Kucharczyk, Luka - Pokorný D., Vávra, Zúbek - Kajaba, Šilhavý, Čuřík - Hořanský, Daněk, Vítek.

Druhé semifinále začalo náporem vsetínských hokejistů, kteří do toho od úvodních vteřin šlápli a začali zatápět domácí obraně. V první šanci se zjevil už v polovině druhé minutě Pokorný, kterého vyzval ke skórování Zúbek, ale vsetínský útočník sám před prázdnou bránou přihrávku promáchl. Už v první třetině si oba celky mohly vyzkoušet hru v početní výhodě, ale ani domácím ani hostům se ve svých přesilovkách příliš nedařilo.

V závěru zahajovací dvacetiminutovky opět hrozili zejména Valaši, ale Zdenko Kotvan postupně vychytal Luku, Šilhavého i Hořanského a do kabin se tak poprvé odcházelo za nerozhodného stavu 0:0. Skóre se ale měnilo chvíli po změně stran, kdy Jurča vyslal na zteč Daniela Vaňka, jehož tečovaná střela projela Šurému mezi betony a zastavila se až v brance.

Valaši mohli odpovědět v následné přesilovce, ale místo toho málem sami inkasovali. Jurča ujel bránícím vsetínským hráčům a jeho pokus skončil jen o pár centimetrů nad hostující svatyní. V polovině duelu se už ale svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka dočkali. Rána z hole Radima Kucharczyka zaplula přesně k tyči domácí brány a začínalo se prakticky zase od začátku.

Do konce prostřední třetiny se již skóre neměnilo, i když jak domácí tak hosté měli opět po jedné přesilovce. Nástup do třetí části se domácím vůbec nevydařil. Už po osmnácti vteřinách šel za katr Loginovsky, kterého následoval o dalších osm vteřin později i Hajný, který dostal dokonce čtyřminutový trest a Valaši měli k dispozici dlouhou přesilovku o dva muže. Tu Drtiči zvládli velmi dobře a navíc si vynutili faul Luky, čímž otupili tlak hostů.

Když už se hrálo ve čtyřech na obou stranách, přišel zlomový a hodně diskutabilní moment. Po střele do masky Zdenka Kotvana hodonínský brankář zvedal pravou ruku na znamení toho, že je otřesený. Zatímco ve druhé třetině bylo při podobné situaci na opačné straně pískáno, tentokrát píšťalka rozhodčích zůstala němá a Vojtěch Šilhavý tak mohl z Čechovy přihrávky uklízet kotouč do prázdné branky.

Po krátké pauze na úklid ledové plochy, kterou nespokojení fanoušci zaházeli nejrůznějšími předměty, se pokračovalo ve hře. Drtiči mohli srovnat v přesilovce po faulu Mojžíše, ale kromě střely Kužílka, s níž si Šurý v pohodě poradil, si domácí žádnou šanci nevypracovali. Chvíli před polovinou poslední třetiny se musela hrací plocha opět uklízet, domácí příznivci nebyli tentokrát spokojeni s tím, že sudí poslali domácí opět do tří.

A Valaši už tentokrát dvou dvojnásobnou výhodu dokázali přetavit v branku. Po dlouhém obléhání nedokázala unavená domácí trojice zabránit pohledné kombinaci Vsetína, kterou do prázdné brány zakončoval František Zúbek. Domácí ale nesložili zbraně a díky více než minutové přesilovce čtyři na tři dostali šanci vrátit se do zápasu, kterou využili zásluhou Martina Miklíka. Navrátilec do sestavy Drtičů propálil vše, co mu stálo v cestě a šest minut to bylo zase jen o gól.

Čtyři minuty před třetí sirénou šel na lavici hanby Kucharczyk a Baník měl velkou příležitost vyrovnat, Šurý ale několika velmi dobrými zákroky udržel Valachy v těsném náskoku. V posledních dvou minutách to domácí dvakrát zkusili se šesti hráči v poli a čtrnáct vteřin před třetí sirénou dal pojistku na vsetínské vítězství dvou druhou trefou v zápase Radim Kucharczyk.

Stanislav Beťko (Hodonín): Myslím si, že dnešní utkání se muselo divákům líbit. Mělo to náboj, mělo to atmosféru a o tom, že Vsetín byl hokejovější, o tom není třeba diskutovat. Naši kluci to ale dohnali srdcem a bojovností. Nejvíc mě ale z dnešního zápasu s prominutím štve to, že náš golman avizuje zvednutou rukou, že má rozepnutou helmu. Rozhodčí to vidí, ale nechá to tak a my z toho dostaneme gól. Víc je asi zbytečné to komentovat. Pak jsme dostali gól na 1:3, v přesilovce jsme dokázali snížit na 2:3. V závěru jsme ještě zkusili powerplay, ale už nám bohužel chyběla šťáva. Nicméně nic nevzdáváme. Pojedeme do Vsetína s tím, že se to tam pokusíme opět odbojovat, i když víme, že to bude obrovsky těžké. Strašně moc děkujeme našim fanouškům, kteří dnes byli skvělí a celý zápas nás hnali dopředu.

Jiří Dopita (Vsetín): My jsme samozřejmě spokojeni, že jsme vyhráli. Myslím si, že když se hrálo pět na pět, tak jsme byli lepším týmem. Domácí potvrdili, že bojují. Hrají uvolněně a podali statečný výkon. Jen si myslím, že ze strany rozhodčích by mohly být zápasy trochu klidnější, protože některé ty zákroky jsou v zápasech hodně na hraně. Je to kontaktní sport, ale mělo by to mít nějakou kulturu, aby se hráči respektovali. Dnes byly hlavně v závěru některé zákroky velmi hraniční, a i když tvrdá hra k play-off patří, tak někoho zranit, to není zase takové umění. Porazit někoho výkonem a bojovat, to je dobré, to beru, ale nemusíme se u toho zmrzačit. Ale jak jsem řekl, jsme rádi, že jsme tady dnes napravili domácí ztrátu, je to 1:1 a teď to musíme doma jen potvrdit.