Vsetín v Liberci vysoko prohrál, Biegl střídal

Michal Lauterbach, Aleš Koňařík • 26.01.2003

L i b e r e c - Bez Hudlera se Vsetínu na hřištích soupeřů nic nedaří, prohrál již posedmé z posledních osmi utkání venku. V Liberci vsetínské mužstvo nezachytilo začátky třetin, v závěru pak úplně odpadlo a brankář Radovan Biegl se po páté brance Kašpaříka nechal raději vystřídat. Jeho náhradník Masný inkasoval už pouze jednou, Vsetín nakonec odjíždí z Liberce s potupnou porážkou 6:2. Na hcbilitygri.cz si můžete prohlédnout fotografie z nedělního utkání v Liberci

- 43.kolo ne 26.1.17:30
Bílí Tygři Liberec
6:2
Branky a nahrávky: 1. Kropáč (Holub), 2. Kábrt (Rozsíval), 22. Holub (Jiří Hanzlík), 43. Kropáč (Holub, Musil), 50. Kašpařík, 52. Musil (M. Straka) - 20. Luža (Gardoň), 38. Kucharczyk. Rozhodčí: Venglář - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 3912.
Bílí Tygři Liberec: Koťátko - Holub, Hanzlík, Krstev, Moravec, Čakajík, Vála, Kočí, Gřegořek - Kropáč, Straka, Musil - Kudrna Jiří, Kašpařík, Novák - Kábrt, Hájek, Rozsíval - Jankových, Pabiška, Víšek
VHK ROBE Vsetín: Biegl (50.Masný) - Luža, Frolo, Jaškin, Kučný, Němec, Polák - Kacíř, Gardoň, Demel - Kucharczyk, Stantien, Vampola - Ambruz, Hruška, Streit
Od úvodního vhazování uplynulo jen 20 vteřin a Vsetín už prohrával. Branku zaznamenal Kropáč, když dostal od Holuba přihrávku ol mantinel až na modrou čáru, odpoutal se do středu hřiště a překonal Biegla střelou mezi betony. O pouhých 97 vteřin později vystřelil na branku Rozsíval, puk se odrazil před Biegla a Kábrt dorazil. Vsetínští sice podali rozhodčímu protest, ale po konzultaci s videorozhodčím byla branka potvrzena. V 11. minutě byla na Radovanu Bieglovi vidět nervozita, když mu vypadl puk po Musilově střele. V 16. minutě prověřil Kotátka Kučný, ale ten byl připraven. V 19. minutě se Bílí Tygři ocitli v oslabení třech na čtyři. Tuto Vsetínskou přesilovku využil Luža střelou od modré po asistenci Gardoně. Na konci třetiny byl ještě vyloučen Vampola.

Druhou třetinu Tygři opět zahájili gólem, když 14 vteřin před Vampolovým příchodem skóroval Holub, který dorážel po Hanzlíkově střele a zaznamenal tak svou první extraligovou branku. Ve 28. minutě měli domácí přesilovku ve které měli velkou šanci na dorážku Kábrt - Hájek - Rozsíval a Krstev, ale ani jeden nedokázal puk trefit do sítě. Ve 36. minutě se ke střele dostal vsetínský Gardoň, který od modré prověřil pozornost Koťátka, ale ten měl volný výhled a s přehledem střelu zlikvidoval. V 38. minutě dostal Kucharczyk pas na modrou čáru a rychlou střelou umístěnou přesně pod břevno překvapil brankáře Koťátka. Tím se skóre na konci druhé třetiny měnilo na 3:2.

Třetí třetinu začali domácí opět velmi aktivně a ve 35. vteřině musel Vampola sekat Kropáče, který se dostal až před vsetínskou branku. Tím si vykoledoval trestný nájezd, který se mu proti Bieglovi nepodařilo proměnit. Chvilku na to, ve 42. minutě dal gól do prázdné branky zcela volný Kropáč, když se k němu dostal puk po Musilově nepodařené střele. Ve 49. minutě zaznamenal branku Kašpařík, který jel po brankové čáře a těsně před brankou vyjel před Biegla a zasunul ke vzdálenější tyči. Po tomto gólu Biegla vystřídal Masný. Ten se však ani v brance nestihl rozchytat, když Straka přihrávkou od modré čáry našel Musila těsně před brankovištěm, který tam byl úplně sám a mohl zasunout puk do sítě. Domácí působili lepším dojmem a hlavně dávali góly a tak zaslouženě vyhráli.

Josef Jandač (Liberec): "Brzy jsme vedli 2:0, mužstvo se dostalo do pohody a předvádělo potom výborný výkon až do konce zápasu. Byl to asi náš nejlepší výkon v této sezóně."

Zdislav Tabara (Vsetín): "Budu stručný. Dnes jsme sehráli jedno z nejhorších utkání na hřišti soupeře. Liberec zvítězil zaslouženě, byl lepší ve všech herních činnostech, a to ještě nebýt brankáře Biegla, byl by pro nás výsledek ještě horší."