Vsetín triumfoval v derby a vede tabulku!

Václav Trávníček • 15.10.2014

První valašské derby v této sezoně mají za sebou hokejisté VHK. O středečním triumfu Vsetína na ledě Bobrů rozhodla třetí třetina. Svěřenci trenérů Hlobila a Jenáčka v ní třikrát udeřili a odskočili soupeři na rozdíl třech branek. Dvakrát se v utkání trefil probuzený kanonýr Jan Kolařík, první gól v novém ročníku zaznamenal kapitán Daniel Vaněk. Díky vítězství 5:2 se zelenožlutí posouvají na první místo tabulky!

2. liga - 8.kolo st 15.10.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
2:5(1:1, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 14. Sprušil (Škumát), 28. Martiník (Varga David, Varga Martin) – 12. Báchor (Podešva, Kubo), 29. Vaněk (Slováček), 49. Kolařík (Hrazdira, Haloda), 58. Kolařík (Daněk, Tichý), 60. Haloda (Mikšovský). Rozhodčí: Fiedler – Novotný, Šimčík. . Vyloučení: 7:7 navíc Vydržel (VAL) 10min. OT + Kuchta (VAL) 2+10min. ZHK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 26:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Vydržel – Finkes, Fišera, Mikel, Šimek, Kysučan, Zábojník, Valentík, Baroš, Kundrátek, Martiník, Randýsek, Slovák, Sprušil, Škumát, Varga David, Varga Martin, Gulda, Matušenko, Kuchta, Matějek.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hurtík, Nedbálek, Haloda, Tichý, Báchor, Hryciow, Štědrý – Zúbek (21. Štrbík), Vaněk, Ambruz – Mikšovský, Hrazdira, Kolařík – Kubo, Podešva, Vítek – Slováček, Daněk, Hruška.

Do prvního valašského derby sezóny vstoupili vsetínští hokejisté aktivněji. Dobrý nástup jim ale nevydržel dlouho. Bobři po třech minutách vyrovnali hru a většina úvodní desetiminutovky se pak odehrávala bez zajímavých situací na jedné či druhé straně. O vzruch se tak postarala až hostující přesilovka v minutě jedenácté. Tu předčasně ukončil výborně hrající Stanislav Báchor, jehož střelu od modré gólman Vydržel přes clonícího Vítka vůbec neviděl a puk nalezl až v síti.

Vedení vydrželo Vsetínu necelé dvě minuty. Pak totiž našla přihrávka zpoza brány hůl Antonína Sprušila a ten pohotovou střelou z otočky propálil Hromadu. Vyrovnávací trefa Valašskomeziříčské nastartovala a ti začali diktovat tempo hry. Slováka, Škumáta i Sprušila ale vychytal skvělý Hromada, při brejku Škumáta z poslední minuty třetiny pak hostujícímu brankáři pomohlo břevno. Do kabin tak celky odcházely za stavu 1:1.

Do prostřední periody nastoupili Vsetínští se změnami v sestavě. Obranné řady přišly o obránce Nedbálka, který si obnovil svalové zranění, v útoku pak místo Zúbka naskočil Štrbík. V neposlední řadě pak trenéři rozházeli trápící se první formaci, Vaňkovi tak na křídlech nově sekundovali Slováček a Hruška. Ke změně obrazu hry to ale v začátku třetiny příliš nepomohlo. Z velké části za to mohly dvě po sobě jdoucí vsetínská oslabení, díky nimž Bobři i nadále zatápěli hostující defenzívě. Hromada byl ale bezchybný. V čase 27:56 přesto kapituloval. Hrubku vsetínského beka za vlastní brankou potrestal Ondřej Martiník, který prudkou střelu zápěstím umístil nechytatelně k tyči.

Ani Bobři si však vedení příliš neužili. O necelou minutu později totiž Slováček uvolnil Daniela Vaňka, vsetínský kapitán si mazácky počkal, až půjde gólman do rozkleku a pak přesnou střelou pod víko vsítil svůj první gól v sezóně. Vsetín vyrovnání nakoplo a zlepšenou hrou přeci jen začal přebírat otěže zápasu do vlastních rukou, do šancí se ale příliš nedostával. Ve 38. minutě se mu přesto naskytla velká příležitost ujmout se vedení, hrál totiž tři čtvrtě minuty pět na tři. Branku ovšem nevstřelil, přestože při Kolaříkově bekhendu chybělo jen několik centimetrů, aby se puk překulil přes brankovnou čáru. Chvíle vsetínského kanonýra však měly přít až ve třetině třetí, do kabin proto i tentokrát odcházely celky za stavu nerozhodného.

Úvod třetí třetiny nabídl Valašskému Meziříčí obří šanci shrnout vedení na svou stranu. Bobři hráli tři přesilovky v řadě, z toho minutu dokonce pět na tři. Hromadu ostřelovali ze všech stran, vsetínský strážce svatyně byl ale neprůstřelný. Chvíli poté, co byli hosté kompletní, dopustili se dvou nedovolených zákroků současně Bobři. Rázem to tak byl Vsetín, kdo mohl ve dvouminutové přesilovce pět na tři rozhodnout. Vsetín s touto výhodou naložil prachbídně, avšak ve chvíli, kdy už byli oba vyloučení Bobři na ledě, našel Hrazdíra ukázkovou křižnou přihrávkou Jana Kolaříka a tomu stačilo správně nastavit hůl.

Ani toto vedení ale nemuselo vydržet dlouho. Hostující obrana trestuhodně zapomněla na Martiníka, ten však v úniku pálil tvrdě, ale nepřesně. Vsetín pak celkem bez problémů přežil oslabení a tři minuty před koncem definitivně rozhodl o svém vítězství. Jan Kolařík dostal pas na levé křídlo a prudkou ranou procedil puk mezi Vydrželovými betony do sítě. Konečnou podobu výsledku dal v posledních sekundách Marek Hladoda, který při domácí Power-play z vlastního obranného pásma neomylně trefil branku Bobrů. Vsetín tak, především díky výborného Hromadovi, slaví vítězství v derby.

Jan Vavrečka (trenér Valašského Meziříčí): "Dnes jsem hráčům po utkání neměl moc co vytknout, samozřejmě tam chyby byly, z kterých padly branky. Ale nasazení, odhodlání a možná i na šance si myslím, že jsme chvílemi byli i lepší, bohužel jsme šance neproměnili. Jsme ve fázi, kdy náš výkon jde nahoru, ale stále nevyhráváme. Pokud si však kluci udrží odhodlání a vnitřní motivaci, tak věřím tomu, že v dalších zápasech musíme bodovat. Myslím, že tohle mužstvo má na to, aby v domácích zápasech pravidelně bodovalo."

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): "Samozřejmě máme radost z výsledku a také ze zlepšené hry v určitých fázích. Počítají se hlavně body, ale myslím, že ve Valmezu to bude mít každý soupeř těžké, protože mají lepší tým než loni. Ze začátku jsme měli velké problémy v obranném pásmu, kdy jsme si nepokrývali hráče a dostali z toho branky. Museli jsme na vývoj reagovat, po první třetině jsme udělali změny v sestavě a myslím, že poté se naše hra okysličila a zvedla. Jsem rád i za fanoušky, kterých tady přijelo znovu hodně, fandili parádně a za to jim patří velký dík."