Vsetín si do play-off vybojoval Slavii

Aleš Koňařík • 02.03.2003

V s e t í n – Naposledy už nešlo se Slávií o nic než o radost ze hry. Vsetín nad Slavií, tvořenou z větší části juniory, zvítězil 6:4 a ve čtvrtfinále se s pražským soupeřem setká minimálně ve čtyřech zápasech. Postup do vyřazovacích bojů se na Lapači slavil bouřlivě, hráči se radovali spolu s fanoušky na přímo na ledě.„Slavia je v play-off jasný favorit, do Prahy jedeme s čistou hlavou a můžeme jen překvapit,“ povídal po utkání trenér Zdislav Tabara. První zápas čtvrtfinále je na programu ve středu.

- 52.kolo ne 2.3.17:30
HC Slavia Praha
6:4
Branky: 12. Vak (Kucharczyk), 14. Kotásek (Vampola), 15. Kacíř (Dubec), 29. Demel (B. Polák, Vampola), 32. Kucharczyk (Luža), 34. Kacíř (Ambruz) - 25. Jaroš (M. Kopecký), 28. Sailer, 31. Csabi, 42. Z. Novák (Hejda, Klepiš). Rozhodčí: Havlík, Minář - Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4360.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Jaškin, B. Ptáček, Horák, J. Polák - Kucharczyk, Vak, Streit - Kacíř, Ambruz, Dubec - Kotásek, Vampola, Demel
HC Slavia Praha: Hronek - Kolařík, Graňák, Posmyk, Staněk, L. Špelda, Hejda, Braniš, Pojkar - Šaffer, Fadrný, Tomica - R. Dlouhý, M. Kopecký, Jaroš - Sailer, Z. Novák, Klepiš - Csabi, Tobiáš, Kukla
S devíti juniory v sestavě, z nichž někteří měli v nohou předchozí zápas v play-off juniorské extraligy, vyjela Slavia na vsetínský led k poslednímu utkání základní části. Nedalo se tedy hovořit o ostré generálce na nadcházející čtvrtfinále play-off, dle předpokladů se hrál spíše uvolněný, ničím nevázaný hokej se spoustou šancí. Díky sestavě Slavie bylo předem dané, kdo bude tahat za kratší konec.

Vsetín nechal odpočívat pouze kapitána Stantiena a určil další vývoj během tří minut první části. Nejprve se po asistenci uzdraveného Kucharczyka patnáctým gólem v sezóně prosadil Vak. Hronek se o chvíli později jen marně natahoval po bekhendovém dloubáku Kotáska, jehož zpoza branky vybídl ke skórování Vampola. A do třetice, Hronek nezareagoval na příklep Kacíře, chytře vyslaný zpoza bránícího hráče. Slávistický náhradník pak v závěru třetiny dvakrát famózně zasáhl proti jedovatým ranám vsetínských zadáků.

Hosté se na vsetínském ledě střelecky uplatnili až po přestávce. Vsetín se nechal ukolébat snadno nabytým vedením, Slavia se pak díky Jarošovi a poté přesnou trefou Sailera v oslabení opět vrátila do zápasu. Její naděje na –beztak již bezvýznamný- bodový zisk ale vzaly za své takřka z protiakce, kterou k radosti více než čtyřech tisícovek diváků dotáhl do úspěšného konce Demel. Přestřelka však pokračovala nadále: ve 31.minutě překvapil Biegla z ostrého úhlu Csabi, v 32.minutě proměnil nájezd Kucharczyk, ve 34. se do Ambruzovy příhry opřel podruhé v zápase Kacíř. Hra dozadu nebyla vskutku doménou žádného z týmů, ostatně, nebylo také proč.

Junior Zbyněk Novák zaznamenal v úvodu třetí části jubilejní desátý gól utkání a tím se střelecký potenciál Vsetína i Slavie vyčerpal. Po zbytek utkání se hrálo ve svátečním tempu, vsetínští se již očividně třásli na závěrečné oslavy postupu do play-off. Dohromady s nadšenými fanoušky si jej také po závěrečné siréně naplno vychutnali.

Zdislav Tabara (Vsetín): "Dneska se hrál bezstarostný hokej. Chtěl bych hráčům poděkovat za celou základní část a postup do play off. Čtvrtfinále bude pro naše fanoušky svátkem."

Vladimír Růžička (Slavia): "Padlo hodně branek, takže se lidem musel zápas líbit. Naše opory jsem chtěl šetřit, a proto jsem nasadil do hry juniory. V naší hře tak bylo vidět nadšení, ale na soupeře to nestačilo. Už se těšíme na play off."