Vsetín se dočkal první výhry v přípravě. Porazil Nový Jičín na nájezdy

Filip Bazala • 20.08.2010

Vsetínští v Novém Jičíně nastoupili do zápasu pasivně a po první třetině to vypadalo, že Jičín bude dominovat. Do druhé třetiny vlétli zelenožlutí jako vyměnění a dokázali vyrovnat. Domácí ukázali své útočné kvality a Jičínský Gulda zvyšoval na 2:1. Ve třetím dějství dokázal vyrovnat Korčák a nakonec bylo k vidění kvalitní utkání zakončené samostatnými nájezdy, které rozhodl v 11. sérii Kubo. Vsetín si tak připsal první výhru v přípravě.

Přípravné zápasy - přát. pá 20.8.18:00
HK Nový Jičín
2:3sn(1:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Gulda (Andrýsek), 31. Gulda (Macháček, Zedník P.) - 26. Kubo (Spitzer, Rapant), 46. Korčák (Knebl, Brynecký), rozhodující sam. nájezd Kubo. Rozhodčí: Adamec - Volek, Havlík. Vyloučení: 5:6. navíc Šafařík (VSE) 2 + 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.
HK Nový Jičín: Kozák (31. Šrámek) - Bajer, Andrýsek, Hruškovský, Chvostek, Gulda, Koloničný - Zedník P., Macháček, Uhlár, Gebauer, Pavlačka, Vrdlovec, Tomášek, Toman M, Toman R., Zedník A, Kabeláč, Štěpjak.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) - Farda, Šafařík, Spitzer, Cirulis, Zavrtálek, Zelenka - Brynecký, Korčák, Knebl, Kubo, Vaněk, Rapant, Tesařík, Plachtovič, Sýs.

Hned od první minuty se domácí pustili do intenzivního útoku a Valaši se museli úporně bránit. Hned v první minutě se dostali domácí do přečíslení 2 na 1 a jen díky pohotovému Hromadovi zůstalo skóre 0:0. Ve 3. minutě přišla první větší šance hostů kdy Brynecký napřáhl z mezikruží, ale pohotový Kozák střelu našel v lapačce. V polovině první třetiny vyhodil nechtěně Kubo kotouč mezi diváky a Vsetín šel do čtyř. Jičínští se usadili v útočném pásmu a po střele Guldy, kterou Hromada přes obránce neměl šanci vidět šli domácí do vedení 1:0. Vsetín poté nabral na aktivitě kdy se zpoza brány snažil překonat domácího gólmana Tesařík, ale neuspěl. Ve 12. minutě přišla první přesilová hra Vsetína, ale krom jednoho nahození Spitzera na Kozáka se zelenožlutým přesilovka moc nevyvedla. Domácí se znovu začali tlačit do útoku. Pavlačka si položil Hromadu na zem poté nahrál lépe postavenému Tomanovi a už to vypadalo na další změnu skóre, ale obrana hostů zabránila domácím skórovat. V závěru třetiny se nechal vyloučit Šafařík na 2+10 za sekání doprovázené nesportovním chováním. Valaši zvládli situaci s bravurou a tak se po první třetině šlo do kabin za stavu 1:0.

Do druhé třetiny nastoupili zelenožlutí jako vyměnění. Hned od první minuty se tlačili do útoku a Kozák se měl co otáčet, aby neinkasoval. Brynecký si najel před bránu, ale jeho backhand zkončil na vyrážečce domácího gólmana. Vsetínský tlak vyvrcholil vyloučením domácího Tomana. Koncem přesilovky nápřáhl od modré Spitzer a projíždějící Kubo nastavil hokejku přesně na jeho pokus a Vsetínští měli důvod k radosti 1:1. Domácí trochu zaskočeni se znovu dostali pod tlak a využil toho Korčák, který se v dezoorientované obraně Jičína dostal až před Kozáka, ale mířil nepřesně. Domácí v polovině zápasu vystřídali gólmany. V polovině zápasu přišel jeden zmála útoků domácích. Zpoza brány našel Macháček přesně najíždějícího Guldu a ten tvrdou ranou překonal Hromadu. Vsetínští okamžitě začali pracovat na vyrovnání a vynutili si přesilovou hru. Domácí odehráli oslabení skvěle a hosty k ničemu nepustili. Hra se poté začala přelévat ze strany na stranu. Když se v závěru neujala střela Uhlára ani velká šance Bryneckého šlo se do kabin za stavu 2:1.

Vsetín do závěrečného dějství nastoupil znovu s velkou aktivitou. Korčák měl na hokejce vyrovnání, ale i přes zakrytý výhled Šrámek střelu ukryl do lapačky. Hra se poté přelila do středního pásma a soupeřilo se o puk ve střením pásmu. V 6. minutě chyboval domací obránce, který našel před bránou najíždějícího Bryneckého, ten nahrál lépe postavenému Kneblovi do vyložené šance ten ji ovšem nevyužil a tak se dostal k dorážce Korčák a ten se již nemýlil a bylo vyrovnáno. V polovině třetiny po krásné přihrávce Macháčka se dostal Zedník do vyložené šance a Hromada musel vytáhnout jeden ze svých dobrých zákroků. Hra nabrala tempo a k vidění byl útočný hokej ze strany na stranu. Autor dvou branek domácích Gulda se dostal do dobré šance před Hromadu, ale ten hattrick nedovolil. Na druhé straně se dostal po akci ke kotouči Tesařík, kterému zbývalo trefit prázdnou bránu, ale šanci na vedení zhatil. Na konci zápasu šli ještě domácí do 4. Vsetínští se usadili v útočném pásmu a pokoušeli se tečovat náhozy Spitzera, ale domácí již žádnou změnu stavu nedovolili. Zápas zkončil v základní hrací době 2:2. Přišly na řadu nájezdy po třech hráčích na každé straně. Rozhodlo se až v 11. sérii kdy Kubo zařídil Valachům alespoň vítězství po samostatných nájezdech.

Juraj Jurík (VHK Vsetín) My jsme z toho zápasu měli trochu strach, protože jsme v týdnu hodně trénovali, ale jsem rád, že kluci k tomu přistoupili tak jak k tomu přistoupili. Na to, že to byl přípravný zápas měla hra dobré tempo jen škoda těch našich vyloučení, na tom musíme zapracovat. Od druhé třetiny jsme myslím byli trochu lepším mužstvem a tak nás mrzí nevyužité šance, díky kterým nakonec zápas zkončil remízou. Do příštího zápasu se budeme víc tlačit do útoku, protože budeme hrát doma a tak chceme konečně zahrát za "3 body" a to nejen kvůli fanouškům.