Vsetín přejel Bobry a drží kontakt s prvním místem tabulky

Jan Tajzler • 22.11.2014

Málokteré derby nabídlo tak jednoznačnou záležitost jako to dnešní. Vsetín od úvodního vhazování dominoval a trpělivým výkonem lámal odpor Bobrů z Valašského Meziříčí. To vše se stalo i za situace, kdy vsetínskou kabinu kosí marodka, která nepustila do hry kapitána Vaňka či zkušeného Ambruze. Velmi povedené utkání má za sebou druhá útočná řada zelenožlutých a domácím tribunám se předvedl skvělým výkonem Alexander Grebenjuk. Ruský zadák zaznamenal dva přesné zářezy. V utkání, ve kterém rozhodčí rozdal celkem 100 trestných minut, tak slaví úspěch Vsetín.

2. liga - 19.kolo so 22.11.17:30
HC Bobři Valašské Meziříčí
7:2(3:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. Hrazdira (Slováček), 15. Kolařík (Báchor, Slováček), 16. Hrazdira (Kolařík, Slováček), 31. Štrbík (Nedbálek, Hurtík), 47. Grebenjuk (Podešva), 49. Grebenjuk (Haloda, Podešva), 59. Zúbek (Haloda, Daněk) – 9. D. Varga (Gulda P. st.), 32. Sprušil (Martiník, Matušenko). Rozhodčí: Czubaj – Matěj, Vožda. Vyloučení: 12:13, navíc Kaluža (VAL) 5+OK (TH) za ZHK a Fišera (VAL) 5+OK (TH) za HRUB. Využití: 4:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1887. Střely na branku: 49:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 7:2.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Haloda, Grebenjuk, Báchor, Tichý, Hurtík, Nedbálek, Hryciow, Štědrý – Zúbek, Podešva, Vítek, Slováček, Hrazdíra, Kolařík, Štrbík, Daněk, Kývala, Hruška, Ukhin
HC Bobři Valašské Meziříčí: Svoboda – Fišera, Gulda P. st., Kaluža, Finkes, Šimek, Matušenko, Valentík – Baroš, Kuchta, Kundrátek, Kysučan, Martiník, Gulda P. ml., Slovák, Sprušil, Škumát, Varga D., Varga M., Matějek

Vsetínští byli aktivnějším týmem již od samého počátku. Svírali bobry v jejich obraném pásmu, ti se urputně bránili, avšak víc ze hry neměli. Petr Hromada se poprvé dotkl kotouče až v průběhu 5. minuty. V utkání bylo rozdáno 100 trestných minut, takže o hru v početní výhodě, nebo 4 na 4 nebyla nouze. Z prvních 2 oslabení hostujícího celku Vsetín nedokázal gól vytěžit nedokázal, i když jeho tlak se stupňoval. V čase 7:03 byl za nedovolené bránění vyloučen Martin Varga, netrvalo dlouho a zelenožlutí nabídnutou šanci využili. V čase 7:14 nalezl Ondřej Slováček křižnou přihrávkou přes útočné pásmo Davida Hrazdíru a ten přes ležícího Svobodu skóroval nekompromisní střelou pod břevno.

Ovšem netrvalo dlouho a Valašské Meziřičí dokázalo odpovědět. Běžela 9. minuta a Petr Gulda st. se dostal ke střele, kterou Petr Hromada vyrazil a dojíždějící nikým nehlídán David Varga bez problému poslal puk do odkryté části klece.

Poté hra pokračovala v zaběhlých kolejích, chvílemi hru kouskovala vyloučení. Až ve 14. minutě se mezřičanům podařilo dostat kotouč za hromadu, jenže tahle dorážka nemohla být uznána, jelikož Petr Hromada již kotouč držel a byl nedovoleným způsobem atakován, rozhodčí tak přerušil hru ještě před dosažením branky. To bylo pro Vsetín varování, Stanislav Báchor vyslal dlouhou nahrávkou do nájezdu Jana Kolaříka, který volil střelu pod vyrážečku, kterou Svoboda dokázal zastavit, jenomže Kolařík puk do brány dotlačil i s brankářem bobrů. Těm se tato branka pochopitelně nelíbila a tak započala vlna protestů, nutno podotknout, že hlavní rozhodčí Czubaj celou situaci konzultoval s brankovým rozhodčím a kolegy na čáře.

Časomíra ukazovala probíhající 16. minutu a vsetínský tlak přinesl kýžené ovoce. Jan Kolařík našel dnes výborně hrajícího Davida Hrazdíru, který prudkou střelou propálil Svobodu. Vsetín měl do první sirény ještě jednu výbornou příležitost, Jan Kolařík ovšem poslal svou dorážku pouze do brankové konstrukce.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

David Hrazdira

Čím první třetina skončila, tím i druhá začala. Vsetín byl aktivnější, klidnější a jistější. Po pěti odehraných minutách Jan Kolařík krásně obešel Finkese a trefil již svou druhou tyč v utkání. Po ataku Valentíka na Davida Vítka se rozhodčí rozhodli po poradě přiznat Vsetínu početní výhodu. Tu domácí zužitkovali 15 vteřin před jejím koncem. V čase 30:42 Nedbálek výborně našel rozjetého Martina Štrbíka, který byl na své cestě k bráně hákován, i přes to dokázal zakončit a kotouč se nakonec z ležícího Škody vykutálel až do brány.

Ve stejném čase byl ještě vyloučen Petr Gulda st. a zdálo se, že Vsetín bude moct v další přesilovce rozšířit svůj gólový účet. Nestalo se tak, naopak přišla chyba při založení, které využil Antonín Sprušil, který ujížděl sám na Hromadu a nechytatelnou střelou pod břevno nedal Hromadovi šanci.

Brankář hostů si v bráně na nedostatek práce rozhodně nestěžoval. Zastavoval mnoho Vsetínských šancí, výborně vychytal Jana Podešvu, v přečíslení 2 na 1 Slováčka, který vzal zodpovědnost na sebe i nepříjemné střely Grebenyuka. Chvíli před koncem 2. třetiny se ještě strhla potyčka, za kterou byli vyloučeni na každé straně 2 hráči, takže se rozložení sil neměnilo.

Na začátku třetí třetiny dostali Mezřičané výhodu dvojnásobné přesilovky. Ovšem, jakoby je dnes na Lapači zradila koncovka a na Hromadu si s pomocí vsetínské obrany nepřišli, naopak hned po skončení oslabení zase kraloval domácí tým. Svoboda však stihnul sevřít své betony proti střele Zúbka, Ondřej Slováček pro změnu trefil břevno. 1887 diváků, kteří si našli cestu stadión sledovalo tvrdé utkání. Ve 46 minutě pak Kaluže trefil loktem do tváře domácího Davida Vítka a odnesl si trest do konce zápasu. Chvíli poté Svoboda zlikvidoval další 2 výborné pokusy a Vsetín šel do oslabení. Nic to pro něj ale neznamenalo.

Na začátku 47. minuty utkání si výborně počínal Jan Podešva, který vyvezl kotouč a ačkoliv se mohl natlačit do zakončení tak se neunáhlil, počkal si, našel najíždějícího Alexandra Grebenyuka, který svou tvrdou ránou prostřelil Svobodu po páté. Tento ruský obránce pak přidal ještě další trefu, kdy jeho typickým způsobem, neskutečně tvrdou střelou od modré čáry vsítil svou druhou branku.

Brankový příděl, který museli bobři dnes zkousnout ještě navýšil František Zúbek, který se už nacházel v mrtvém úhlu, bohužel pro Valašské Meziřičí Svoboda neutěsnil všechny prostory a puk si našel cestu do brány. Na Lapači se utkání již dohrálo a domácí se zaslouženě radovali z vítězství 7:2.

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): „Zápas měl všechno, co správné derby má mít - nasazení, emoce, hodně lidí v hledišti a vítězství domácích. My jsme spokojenější, protože jsme vyhráli za tři body. Nakonec jsme dali i hodně gólů. Rozhodla naše touha po vítězství. Za stavu 4:2 jsme zapnuli ještě na vyšší obrátky a když jsme přidali pátý gól, bylo rozhodnuto. Chtěli jsme uspět i proto, že nás nyní čekají dva velmi těžké zápasy venku I přesto, že máme výraznou marodku, jsme derby odehráli ve vysokém nasazení. Věřím, že se divákům líbilo.“