Vsetín přehrál Frýdek-Místek, rozhodla první třetina

Radek Bařina • 20.12.2014

Zaslouženou výhru 4:1 vybojovali hokejisté VHK Vsetín v duelu s Frýdkem-Místkem. O osudu utkání rozhodla již první třetina, kterou Valaši jednoznačně ovládli a vyhráli ji 3:0. V prostřední dvacetiminutovce domácí znatelně zvolnili a byli za to po zásluze potrestáni snížením z hole Samiece. Poté ale domácí znovu zvýšili úsilí a zbytek utkání už bez potíží kontrolovali. Díky vítězství se Vsetín vrátil na třetí příčku, jen o skóre za druhou Porubou.

2. liga - 27.kolo so 20.12.17:30
HC Frýdek-Místek
4:1(3:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Daněk (Kývala), 14. Hruška (Ondráček, Zúbek), 18. Kolařík (Hrazdira, Nedbálek), 49. Nedbálek (Kolařík, Slováček) – 33. Samiec (Stránský, Ivan). Rozhodčí: Humpolíček – Chocholouš, Otáhal. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1184. Střely na branku: 33:22. Vyhraná buly: 31:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hryciow, Vrba, Haloda, Nedbálek, Báchor, Tichý, Štědrý – Vítek, Vaněk, Ambruz – Slováček, Hrazdira, Kolařík – Štrbík, Daněk, Kývala – Zúbek, Ondráček, Hruška.
HC Frýdek-Místek: Kubáň – Teper, Jindřich, Krutil, Černín, Podešva, Prokop, Franek – Samiec, Stránský, Mach, Mamula, Ivan, Slovák, Sluštík, Gogolka, Kopún, Vacula.

Domácí tým vstoupil do zápasu velice aktivně a hosty nepustil několik prvních minut z obranného pásma. Ti byli aktivitou Valachů zaskočeni a to vyústilo v brzký gól Josefa Daňka, kterému se už v šesté minutě utkání podařilo skórovat střelou pod břevno po přihrávce Martina Kývaly. Tlak vsetínských pokračoval i v následujících minutách a vytvářeli si další šance. Hostům se dařilo ohrozit Petra Hromadu pouze z protiútoků. První oslabení se Frýdku-Místku podařilo bez větších problémů ubránit, poté ale ujel obraně hostů Slováček, jehož pokus se podařilo Kubáňovi vyrazit, na dorážku Petra Hrušky už byl ale krátký. První část utkání jednoznačně patřila Valachům. Do šance se dostal Ambruz a zanedlouho poté Hrazdíra. Na konci třetiny zasáhl Vacula domácího Hrušku holí do obličeje a Vsetín získal další přesilovku, která domácím vyšla o poznání lépe než ta první. I když Kubáň v brankovišti dělal co mohl, na třetí dorážku Jana Kolaříka už nedosáhl.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Michal Nedbálek

Do druhé části utkání se šlo za stavu 3:0 pro Valachy. Frýdku se ale podařilo herně zvednout a ve třetí minutě třetiny se jim podařilo poprvé v zápase pořádně ohrozit Petra Hromadu, ten byl ale pozorný a za pomoci obránce Tichého kotouč za svá záda nepropustil. Hostům se podařilo vybojovat přesilovku, která se jim ale vůbec nepovedla a vsetínští se tak s klidem ubránili. Hra se v polovině zápasu viditelně vyrovnala a přelévala se ze strany na stranu, brankáři ale byli pozorní. Až do 32. minuty, kdy si najel do prostoru mezi kruhy hostující David Samiec, který krásnou střelou do šibenice snížil na rozdíl dvou branek. Vstřelená branka ještě zlepšila hru hostů, ale Valaši si své vedení dokázali pohlídat a ještě se dostávat do šancí. Následující minuty patřily převážně brankářům, kteří se na konci druhé části pořádně zapotili.

Začátek třetí třetiny se nesl v duchu konce té druhé. Valaši pilně ostřelovali Kubáně, který byl pozorný a Frýdek se zase pouštěl do nepříjemných protiútoků. Domácí Tichý ve 47. minutě podrazil svého protihráče a Frýdek tak dostal možnost přesilovky. Ta ale hostům opět nevyšla a byli to domácí, kterým se povedlo zvýšit svůj náskok. V oslabení si najel do přihrávky Kolaříka Michal Nedbálek a svou střelou do horní části branky nedal Kubáňovi nejmenší šanci. V následujících minutách Vsetín v poklidu kontroloval svůj náskok. Hosté se ale nevzdávali a pokoušeli se vstřelit branku, která by znamenala snížení. To ale nepřišlo a na druhé straně se ještě pokusil zvýšit vedení domácí Vrba, která svou střelou orazítkoval břevno Kubáňovi svatyně. V posledních minutách zápasu už se hostům s výsledkem nepodařilo hnout a vsetínští si tak nadělili pod stromeček tříbodový dárek.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „Krom deseti minut ve druhé třetině, kdy jsme si asi mysleli, že zápas už tak nějak dohrajeme, jsme dobře bruslili. Pak jsme dostali na 3:1, ale myslím, že těch dalších deset minut už bylo z naší strany v pořádku a do třetí třetiny jsme vstoupili lépe. Zápas jsme si potom pohlídali, myslím, že jsme dnes byli lepší. Dneska můžeme kluky pochválit, až na nějaké střídání, kdy jsme měli chaos v obranném pásmu. Ale soupeř nám ani jednou neujel, dneska jsme si zasloužili vyhrát."

Miroslav Kameník (HC Frýdek-Místek): „Soupeř nás dnes přebruslil, od začátku se pohyboval výborně. Dalo by se říct, že Vsetín je nejlépe bruslící tým ve skupině. Nicméně jsme asi mohli uhrát lepší výsledek, určitě i bodovat, kdybychom se vyvarovali individuálních chyb. Bohužel, je to každý zápas a neustále se to opakuje. Co nás mrzí je, že doteď jsme vesměs v první třetině v každém zápase lepší než soupeř, byť to byly i týmy z prvního nebo druhého místa. Bohužel, dneska právě první třetina rozhodla."