Vsetín nezvládl třetí třetinu a prohrál generálku v Přerově

Filip Bazala • 18.09.2012

Valaši cestovali do Přerova k poslednímu přípravnému utkání a začali jej dobře, když v páté minutě překonal Vojtka Podešva. Přerov dokázal skóre ještě v první třetině otočit a Vsetín musel dotahovat. Ve druhé části branky nepadly a rozuzlení mělo přijít ve třetí třetině. Vsetín začal skvěle a kapitán Vaněk v přesilovce vstřelil vyrovnávací branku. Poté šel Vsetín do tří a Přerov z této výhody vytěžil maximum. Zubři během dvou a půl minuty vstřelili tři branky a výrazně vykročili k vítězství. Později Přerov přidal ještě branku a víc už se nestalo. Valaši tak před startem ligy neudělali nejlepší výsledky, ale to hlavní se uděje v sobotu na ledě Poruby, kdy oficiálně odstartuje sezóna 2012/2013.

Příprava - přát. út 18.9.18:00
HC ZUBR Přerov
6:2(2:1, 0:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 10. Brančík (Ditrich, Sakrajda), 16. Kundrátek (Sprušil), 44. Brančík (Ferenc), 45. Kolář (Kudělka), 46. Málek (Sedlák), 53. Kundrátek (Sprušil, Vlček) - 5. Podešva (Vodák), 41. Vaněk. Rozhodčí: Klimecký - Bičan, Dohnal. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 425. Střely na branku: 44:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2.
HC ZUBR Přerov: Vojtek - Pala, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Sklenář V., Drábek - Sedlák, Málek, Vaněk P. - Brančík, Ditrich, Sakrajda - Kundrátek, Sprušil, Kolář - Loupal, Matušenko, Brada.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Vrba, Žabčík, Vodák, Tichý, Mečiar, Tesařík, Zúbek, Vaněk D., Vítek, Dubec, Korčák, Mikšovský, Kubo, Podešva, Kajaba, Holík.
První třetina slibovala pro přerovský tým dobrý rozjezd, protože Zubři brzy získali možnost přesilovky. Faul Podešvy však nepotrestali, a tak se stejný hráč po svém návratu do hry domácím „odměnil“. Dobře si najel před branku a Vojtkovi u tyče propadl puk těsně za čáru. Na vyrovnání však příznivci modrožlutých barev nemuseli čekat příliš dlouho. Palův útočný výjezd po obkroužení celé branky sice ještě gólem neskončil, ale následná spolupráce druhé formace už ano. Nikým nebráněný Brančík dostal puk od Ditricha a pohotově jej zavěsil nad Hromadovo rameno.

Vsetín poté hrál přesilovku, chvíli dokonce dvojnásobnou, jenže si dobrou příležitost vlastním faulem pokazil. Gólový úspěch naopak zaznamenali Zubři, kteří díky aktivnímu Kundrátkovi stav obrátili na 2:1. Přerovský útočník se vymanil ze sevření beků a brankář Valachů musel lovit puk zpoza svých zad podruhé. Ještě v první třetině mohlo být ale vyrovnáno. Vojtek se však těsně před sirénou vyznamenal parádním zákrokem, když na brankové čáře vychytal drze dorážejícího Kajabu.

Druhou část zahájil Přerov velmi aktivně, ale dostal se do oslabení, ve kterém mohl inkasovat. Vojtek musel opět čelit tvrdým zakončením ze strany Valachů. To předvedl například zcela volný Dubec a také Tesařík, jenž se opřel do kotouče na modré čáře. Zubři se ale rozhodně nenechali zahanbit a poté to byli pro změnu oni, kdo převzal herní iniciativu. Přečíslení dvou na jednoho v podání Ditricha se Sakrajdou ale ke třetímu gólu nevedlo, stejně jako následná přesilovka, při níž byl Vsetín sevřen do kleští. Závěr byl ve znamení přesilovky VHK, když dvakrát pykal na trestné lavici Sedlák, ale početní výhodu žlutozelení nezužitkovali.

Vsetínská přesilovka na začátku třetí tercie už však dopadla mnohem lépe a po střele Daniela Vaňka byl stav srovnán na 2:2. Za dalších pár vteřin mohl jít soupeř Zubrů dokonce do vedení díky Dubcovi, který zachytil kotouč a jel na Vojtka. Valaši však po této nevyužité šanci zabředli do velké krize a pykali nejen za fauly, ale také za obrovské chyby v obraně. V přesilovce pět na tři vrátil Přerovu vedení z kruhu střílející Brančík a v pokračující klasické početní výhodě rychle zvyšoval s pomocí brankové tyče Kolář. Klíčovou pasáž zápasu pak ještě prodloužil Málek, jehož střela byla také úspěšná stav byl rázem 5:2 pro domácí.

Osm minut před koncem zápasu se fanoušci Zubrů radovali pošesté, to když přes obránce dobře projel Kundrátek a zakončil parádně mezi Hromadovy betony. Vsetín mohl v závěru hodně nepříznivý stav ještě alespoň trochu zmírnit, jenže Vodáka, který získal puk po slabší rozehrávce, výborně odstavil obránce Sklenář. Přerov tak svého soupeře na domácím ledě v generálce před sobotním startem druhé ligy porazil o čtyři branky 6:2.

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): „Vyhrát poslední zápas před začátkem ligy je samozřejmě hodně povzbudivé. Předvedená hra byla chvílemi velmi dobrá a těch šest gólů je pěkných. Za stavu 6:2 jsme se už ale uspokojili a hráči začali na ledě něco vymýšlet. Vsetín mohl nepříznivý stav potom alespoň trochu snížit, ale své šance v závěru neproměnil.“

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): „Generálka na ligu se nám vůbec nepovedla. Mrzí mě hlavně ta třetí třetina, kdy jsme srovnali na 2:2 a místo toho abychom tento stav drželi nebo šli do vedení, tak jsme dostali tři góly a bylo po zápase. Byly tam obrovské individuální chyby obránců, kteří si v některých věcech prostě nedají říct.“