Vsetín nestačil na Přerov, podlehl mu o čtyři branky

Radek Bařina • 18.10.2014

Hořkou pilulku v podobě vysoké porážky od rivala z Přerova musejí skousnout hokejisté VHK Vsetín. Utkání se jim vůbec nepovedlo a po celých šedesát minut tahali za kratší konec provazu. Hostům přitom k úspěchu stačil dobrý pohyb a pozorná obrana, hned na čtyři z pěti branek jim totiž špatně hrající domácí přihráli. Čestný úspěch Vsetína zaznamenal Jan Kolařík, který prodloužil svou gólovou sérii na pět utkání. Po nejhorším výkonu sezóny tak Valaši opouštějí první příčku tabulky.

2. liga - 9.kolo so 18.10.17:30
HC ZUBR Přerov
1:5(1:2, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 7. Kolařík (Haloda, Mikšovský) – 2. Procházka (Popelka, Janota), 11. Popelka, 43. Dostálek (Goiš, Sedlák), 49. Sedlák, 57. Goiš. Rozhodčí: Kubičík – Blaha, Švarc. Vyloučení: 5:10, navíc Kudělka 10 + 20 + TH a Šebek (oba PRE) 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1 Diváci: 1721. Střely na branku: 30:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hurtík, Hryciow, Haloda, Tichý, Báchor, Štědrý, Zuzaník – Slováček, Vaněk, Hruška – Kolařík, Hrazdira, Mikšovský – Kubo, Podešva, Vítek – Štrbík (21. Zúbek), Daněk, Ambruz.
HC ZUBR Přerov: Vojtek (45. Slovák) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Zbořil, Polák, Andrýsek – Goiš, Popelka, Dostálek, Šebek, Procházka, Kratochvíl, Málek, Kolář, Blinka, Sakrajda, Sedlák, Školoud.

Utkání začalo ve svižném tempu a byli to hosté, kteří otevřeli gólový účet zápasu. Po chybě domácí obrany se puk dostal k Popelkovi, který prověřil Hromadu z mezikruží. Vsetínský brankář sice kotouč vyrazil, ale jen k nikým nebráněnému Radku Procházkovi. Ten pohotově zavěsil pod horní tyč a Zubři šli do vedení. Rychlá branka ale Vsetínské nezlomila. Přesnou přihrávku k pravé tyči dostal vsetínský Jan Kolařík a z první překonal Vojtka. Zubři si však ještě během první třetiny dokázali vzít vedení zpět. Michal Popelka zachytil vsetínskou rozehrávku a zakončil do prázdné brány. Valaši měli šanci srovnat v závěru třetiny v početní výhodě, jenže ke své smůle se neprosadili.

Jestliže v prvním dějství byli Hanáci lepší pouze v proměňování šancí, od druhé třetiny už vyloženě diktovali tempo hry. A projev Vsetína postupně uvadal. Důkaz nemohoucnosti domácího celku přišel v polovině utkání, kdy hostující Kudělka vyfasoval trest ve hře. Vsetínské čekala pětiminutová početní výhoda, ve které ale nepředvedli žádnou kloudnou akci. Když Přerovští dlouhé oslabení přestáli, narostla jim křídla. A dokonce mohli vedení ještě navýšit. V brejkové situaci dva na jednoho ale Procházka před poloodkrytou brankou nastřelil pouze tyčku.

Pokud chtěli Valaši pomýšlet na body, museli do poslední periody nastoupit s jiným nasazením i taktikou. Trenéři rovněž zamíchali sestavou, ale kýžený úspěch nepřišel. Domácí šli hned po dvaačtyřiceti sekundách do oslabení a Přerov vhozenou rukavici s chutí zvedl. Po přesilovkové trefě na 3:1, kterou zařídil Vlastimil Dostálek, se hra Vsetína zhroutila úplně a na ledě už existovalo pouze jedno mužstvo. Naopak hosté vedení navyšovali - gól na 1:4 vstřelil Zdeněk Sedlák dokonce ve vlastním oslabení. A přestože Šimon Kratochvíl nedokázal proměnit trestné střílení, závěrečné slovo měli přesto hosté. Tři minuty před koncem přidal pátou branku Přerova Jiří Goiš a definitivně zpečetil vítězství hanáckého celku.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „Soupeř nám dal lekci, podal tady velmi dobrý a kompaktní výkon. Obránci Přerova nám dávali strašně málo prostoru a útočníci byli nebezpeční. Oproti tomu my jsme dnes až na určité pasáže nehráli dobře. Sami jsme soupeři nabídli góly. Útočníkům chyběl důraz a pohyb. Nehráli jsme zkrátka tak, jak jsme chtěli a na co máme. Zápas byl otevřený do situace, kdy jsme nezvládli dlouhou přesilovku ve druhé třetině. Tím jsme si to pokazili. Soupeř zkraje třetí třetiny dal gól na 1:3 a rozhodl. Od té doby to byl z naší strany chaos, nebyli jsme schopni to dát už dohromady. Musíme se zlepšit a věřím, že náš čas ještě přijde. A že příště soupeře porazíme.“

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): „Do Vsetína jsme jeli s vědomím toho, že soupeř je doma velmi silný a hraje svůj nátlakový hokej. Tak jsme se na to připravili. V jednoduchosti je síla a ta nám dneska vyhrála zápas. Myslím, že jsme za vítězstvím šli víc, než domácí, a tři body jsme získali zaslouženě. Skoro půlku zápasu jsme odehráli v oslabení, ale na to musíme být připravení. Nesmíme si dovolit ztratit nervy, abychom ztratili klíčového hráče na zbytek utkání. Z toho se musíme poučit.“