Vsetín doma znovu padl, tentokrát s Novým Jičínem

Václav Trávníček, Radek Bařina • 28.11.2015

Další domácí porážku zaznamenali hokejisté VHK Vsetín. Proti Novému Jičínu sice Valaši dvakrát vedli, hosté ale dokázali pokaždé vyrovnat při vlastním oslabení, a když na konci druhé třetiny využili přesilovku pět na tři, vedli rázem 3:2. Ve třetí třetině se dlouho zdálo, že domácí snaha o vyrovnání bude marná, dvě sekundy před sirénou se ale prosadil Ondřej Slováček a poslal utkání do prodloužení. O vítězi nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých se dvakrát trefil Málek a rozhodl tak o hostující výhře 4:3.

2. liga - 23.kolo so 28.11.17:30
HK Nový Jičín
3:4sn(2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Vaněk (Tesařík), 15. Vaněk (Finsterle, Zúbek), 60. Slováček (Finsterle, Vaněk) – 11. Uhlár (Lehečka), 22. Uhlár (Lehečka), 40. Lehečka (Kabeláč, Uhlár), rozh. náj. Málek. Rozhodčí: Škach – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 6:11 navíc Abdul (VHK) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 1324. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Nedbálek, Hryciow, Tesařík, Řezáč, Žák, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Finsterle, Slováček, Dvořák, Kolařík, Abdul, Vávra, Hrazdira, Ondráček, Hruška, Daněk.
HK Nový Jičín: Iláš – Kužílek, Flašar, Hruška, Hoďa, Haloda, Cabák – Gebauer, Škumát, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Macháček, Málek, Kratochvíl, Novotný, Uhlár.

Vstup do utkání měli lepší hosté, kteří zamkli Vsetín v obranné třetině a kombinovali před Hromadou. Žádná střela si však cestu za záda domácího brankáře nenalezla, až se na druhé třetině prosadil Daniel Vaněk. Kapitán Valachů pro sebe mezi kruhy uzmul kotouč, objel obránce a zblízka po zemi zavěsil – 1:0. Šanci na navýšení skóre měl o pár okamžiků později Hrazdira, kterému Abdul namazal na opačnou stranu brankoviště, jenže mladý útočník o pár decimetrů minul klec.

Vsetínským se v utkání nedařily přesilovky, ve 14. minutě dokonce ve vlastní početní výhodě inkasovali. To když se po chybě Vaňka na pravém křídle ujal puku Lehečka, projel s ním až k kruhu a namazal lépe postavenému Adamu Uhlárovi do mezikruží. Ten Hromadu zblízka propálil nad lapačku a na Lapači bylo vyrovnáno.

Další početní výhodu Valaši výjimečně zužitkovali a byl u toho opět Daniel Vaněk. Hráč s číslem 9 to zkusil z levého křídla, umístil kotouč přesně k pravé Ilášově tyči a vrátil Vsetínu vedení.

To však vydrželo jen do začátku druhého dějství. Hosté ujeli ve vlastním oslabením v přečíslení a Hromada první střelu vyrazil, ovšem na dorážku Adama Uhlára do odkryté klece byl krátký – 2:2. Do dalšího gólového zápisu si solidně zaplněné ochozy vsetínského Lapače musely počkat až do samotného konce periody, kterou rozhodčí rozkouskovali několika vyloučeními a také odpískanými postaveními útočnících hráčů v brankovišti.

Pouhých šestnáct vteřin před druhou sirénou zůstal Hromada po jednom ze zákroků ležet zaklíněný pod dalšími hráči, čehož využil Jakub Lehečka a poslal puk potřetí do vsetínské brány. Hosté poprvé v utkání vedli, což mohl navýšit v samotném závěru třetiny Zdeněk. Při snaze zakončit se pokusil vsetínského brankáře přeskočit, jenže mu akorát sňal masku a sám sebe zranil.

Novojičínští pak zbytek zápasu bránili hubené vedení. Vyrovnat se nepodařilo ani agilní dvojici Andul – Vávra, ani Hruškovi, jenž zblízka tečoval Zúbkovu střelu. Domácí trenéři se tak v poslední minutě odhodlali k riskantnímu kroku. V čase 59:45, kdy se mělo vhazovat před Ilášem, vsadili vše na jednu kartu. Hromada šel z branky a místo něj na led naskočil šestý vsetínský hráč. A vabank se Valachům vyplatil! Pouhé dvě vteřiny před koncem rozjásal domácí fanoušky Ondřej Slováček, když se přes chumel clonících těl trefil nad Ilášovu lapačku.

Následné prodloužení vítěze nepřineslo a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější hosté, za které proměnil rozhodující penaltu Matěj Málek. Bonusový druhý bod si tak z Lapače odvezl Nový Jičín.

Luboš Jenáček (Vsetín): „Myslím si, že jsme odehráli lepší zápas než s Hodonínem, co se týče nasazení, bojovnosti, tlaku do brány, tak si myslím, že dneska jsme měli tak 50 střel, ale bohužel jsme v určitých fázích neměli štěstí na odražený puk po střele. Dneska nám to tam prostě nepadalo s tím, že nemůžeme dostávat ve vlastní přesilovce dva góly. To si myslím, že byl ten rozhodující moment. Soupeř dneska hrál velmi důrazně, jel dobře do obrany. My jsme šťastně vyrovnali při power-play a chtěli jsme rozhodnout v prodloužení, protože nám letos nájezdy vůbec nejdou. Ani jsme na ně zatím nedali gól. Dneska dal Tomáš Vávra první nájezd. Soupeř dal ale dva góly, a tak si tentokrát veze ten druhý bod. Teď nám to tak nelepí, ale věřím, že když teď máme dva dny volno a od úterka do pátku trénujeme, tak zase naskočíme na vítěznou vlnu. Mnohem důležitější než výsledek zápasu je, že stav Lukáše Vrby podle posledních zpráv je dobrý a měl by být v pořádku.

Aleš Flašar (trenér Nového Jičína): „Bylo tam pár zbytečných brutálních zákroků. Je to škoda. Jinak hokej to dnes nebyl škaredý, ale těžko se mi hodnotí. Byl to remízový zápas, ale zamrzí, když saháte po třech bodech a pak dvě vteřiny před koncem dostanete vyrovnávací gól. Vsetín hrál dobře. Rozhodlo, že jsme výborně hráli oslabení a že jsme v početních nevýhodách dokázali vstřelit dvě branky.“