Vsetín doma skvěle zvládl utkání s Havířovem

Filip Bazala • 20.09.2010

V neděli odehrál svůj další zápas celek mladšího dorostu pod vedením trenéra Žilky a Štrauba. Vsetín svého soupeře z Havířova v úvodu zápasu tlačil do obrany a zasypal gólmana hostí několika střelami. Hosté se v průběhu třetiny oklepali z úvodního náporu domácích a dokázali srovnat hru. Valachům se podařilo soupeři odskočit na rozdíl dvou branek, ale hosté statečně dotahovali celý zápas. Vsetín byl nakonec skórově úspěšnější a po atraktivním zápase si připisují další 3 body za vítězství 5:3.

EMD - 4.kolo ne 19.9.
AZ Havířov
5:3(1:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: VS: 5. Malý (Krček, Kuchařík), 22. Abdul (Kohout, Pokorný), 24. Hryciow (Vašíček), 39. Kohout (Vašíček), 54. Pokorný (Abdul). Střely: 50:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda (31. Vlach) - Hajda, Ščotka, Vašíček, Hryciow, Svozílek, Krček, Salák - Grygar, Motloch, Abdul, Kohout, Pokorný, Forch, Malý, Kuchařík, Hořanský, Christov, Děrkas
AZ Havířov: Vrána - Regoš, Heinzl, Kalus, Bahounek, Chroboček, Potočný, Jaroš, Gawlas - Caruk, Sonnek, Pastrňák, Kotala, Carbol, Synek, Orság, Fejko, Kasperlík, Bednář, Spratek

První třetina odstartovala náporem domácích, kteří doslova bombardovali gólmana hostů střelami. První branka padla v páté minutě z hole Malého a Valaši šli do zaslouženého vedení. Více branek, ale domácí z úvodního tlaku vytěžit nedokázali. V druhé polovině třetiny se hra na ledě srovnala a i hosté začali předvádět své útočné akce. Hostům se podařilo vyrovnat skóre a mohli spokojeně odcházet do kabin za stavu 1:1.

Vsetín vlétl do druhé třetiny s chutí a během čtyř minut dokázali hostům odskočit o dvě branky - 3:1. Hra už nebyla tak jednoznačná jako na začátku první třetiny. Havířov snížil v polovině zápasu kdy se ujala střela od modré čáry - 3:2. Hosté nastartováni kontaktní brankou se začali dostávat do tlaku, ale tuto převahu nedokázali zužitkovat. Naopak uděřili domácí, kdy v závěru opět posunul skóre Kohout na rozdíl dvou branek.

Poslední dvacetiminutovka byla znovu velmi otevřená a k vidění bylo hodně šancí na obou stranách. První se ujala ve 47. minutě při chybě domácí obrany a skóre bylo opět zajímavější - 4:3. Utkání s přibývajícím časem nabíralo i na šancích, které gólmani na obou stranách úspěšně bránili. V 54. minutě přišel poslední gól zápasu a vsítil ho talentovaný Dominik Pokorný. Havířov na Vsetíně předvedl sympatický výkon, ale na domácí to nestačilo a po zásluze si připisují další 3 body do tabulky extraligy mladšího dorostu skupiny východ.