Valaši v úvodním zápase přípravy nestačili na Havířov

Tomáš Kopecký • 11.08.2016

Vsetínští hokejisté mají za sebou první přípravný zápas. V rámci turnaje O pohár ředitele Hypermarketu Globus podlehli prvoligovému Havířovu 2:7. Valaši odcestovali k prvnímu utkání pod novým trenérským duem s velkým množstvím posil, ale také s některými hráči na zkoušku. Vsetínu nevyšel hned úvod utkání, již po osmi minutách se prvoligový tým dostal do dvoubrankového vedení, které po další průběh utkání navyšoval. Za Vsetín se v premiérovém zápase dokázal prosadit Martin Janáček, druhou branku přidal Daněk.

Příprava - Turnaj čt 11.8.18:30
7:2(2:0, 4:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Valchař (Cútt), 7. Pechanec (Maruna, Krisl), 22. Dvořáček (Cútt, Peslar), 30. Kotala (Bednář), 31. Orság (Matula), 33. Lenďák (Meidl, Kotala), 59. Valchař (Štumpf, Bahounek) – 27. Janáček (Čech), 52. Daněk (Hořanský, Šilhavý). Rozhodčí: Mikula – Moravec, Janda. Vyloučení: 3:6, navíc Hořanský 2+10 OT. Střely na branku: 41:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2, 7:2 .

AZ Havířov: Laco – Krisl, Lenďák, Petran, Korím, Peslar, Bahounek, Chroboček – Maruna, Pechanec, Štumpf – Meidl, Bednář, Kotala – Valchař, Cútt, Dvořáček – Orság, Matula, Ollender – Pořízek.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Mojžíš, Žák, Janáček, Hryciow, Lučka, Vrba, Kobylík, Štindl – Čuřík, Šjafotdinov, Vávra – Vítek, Čech, Kolařík – Zúbek, Vaněk, Finsterle – Hořanský, Šilhavý, Daněk.

Úvodní zápas AZ Havířov na turnaji s ROBE Vsetín začali mnohem lépe domácí hokejisté. Už ve 3. minutě se podařilo rozjásat domácí fanoušky. Havířov využil svého tlaku a Radim Valchař si položil brankáře a zavěsil pod horní tyčku – 1:0. Hostující hráči následně nevyužili početní převahu, čehož opět využil Havířov. V přesné kombinaci Jana Maruny a Antonína Pechance byli hosté pouze jako diváci, druhý jmenovaný poslal AZ do dvoubrankového vedení – 2:0.

V 9. minutě zahrozil Vsetín, Laco ale dokázal vytěsnil puk nad horní tyčku. O 4 minuty později se pokoušeli v početní převaze prosadit Pechanec s Ollenderem, ale branka z této akce nepramenila.

Havířov předváděl v první třetině dále lepší výkon a třetinu tak zaslouženě vyhrál.

Azet začal velmi dobře i druhou třetinu. Ve 22. minutě se podařilo Davidu Dvořáčkovi dorazit puk za Hromadu – 3:0. Vsetín dokázal svou první branku zápasu vstřelit ve 27. minutě. Martin Janáček prostřelil Laca tvrdou střelou pod horní tyčku – 3:1. V polovině zápasu ale Havířov pokračoval v dobré výkonu a vstřelil i svou čtvrtou branku. Bednář krásnou přihrávkou křížem našel úplně volného Jakuba Kotalu, který z první poslal kotouč za bezmocného Hromadu – 4:1.

A dále pokračovala nádherná souhra havířovského týmu, ihned po buly si najel před branku Matula, který milimetrovou přihrávkou naservíroval kotouč na Jakuba Orsága, který neměl problém zakončit do prázdné branky – 5:1. Havířov se ale nezastavil a pokračoval dále ve své dominanci. Jen tak tak dostali domácí hráči kotouč před branku a tam si jej dokázal v těžké pozici zpracovat Martin Lenďák a ze vzduchu namířil do branky – 6:1.

Ve 37. minutě dokázal zahrozit i hostující Vsetín. Zakončení Šilhavého, ale dokázal pozorný Laco pokrýt. O minutu později se na druhé straně mohl prosadit Meidl, tentokráte Hromada vyrazil puk do rohu. Ve 38. minutě vyslal Valchař tvrdou ránu, kterou ale Hromada viděl a vyrazil do bezpečí.

Závěr druhé třetiny nabífl dvojnásobnou přesilovku Azetu, která ale zůstala nevyužita.

Na rozdíl od předchozích třetin se mohli prosadit hosté hned na začátku. Laco zariskoval za brankou, ale Korím dokázal hostujcíí šanci odvrátit. Ve 46. minutě ujel sám na Laca Tomáš Vávra, domácí brankář pokryl jeho střelu i následnou dorážku. Následně ukázali Dvořáček s Krislem své kvality, Hromada ale puk viděl a mohl jej pokrýt.

Hosté i s hostujícími fanoušky se radovali v 52. minutě. Ve výhodě se nejlépe zorientoval ve zmatku před brankou Laca Josef Daněk, který snížil na 6:2. Hosté si po této brance zřejmě začali více věřit a Finsterle mohl přidat další branku VHK, v brance ale byl pozorný Laco. Finsterle byl v dobré šanci nedlouho na to, ale ani tentokráte neuspěl.

V 59. minutě se podařilo domácí hráčům ještě navýšit své vedení. Štumpf a Valchař se octili úplně sami před Hromadou, Štumpf zakončil – toto zakončení dokázal Hromada vyrazit, ale puk následně dorazil Radim Valchař – 7:2. Havířov se tak dostal po prvním hracím dnu do vedení tabulky turnaje.

Martin Janeček (HC AZ Havířov): Samozřejmě jsme rádi za výhru, ať je to proti jakémukoliv soupeři, tak se to počítá. Nicméně s předvedenou hrou úplně spokojeni nejsme. V první třetině jsme se skoro z ničeho sice dostali do vedení 2:0. Ve druhé třetině jsme však začali ještě více profesorsky a teprve zrychleným střídáním se nám podařilo dostat tým do tempa a hráli jsme moc hezký bruslivý hokej. Ve třetí třetině to však už moc kvalitní výkon nebyl, spíš taková bramboračka. Z pohledu trenérů to ale určitě byl zápas spíše horší kvality.

V dalších utkáních budeme točit kádr, který máme k dispozici, abychom si všechny hráče vyzkoušeli. Takže sestava bude určitě jiná, aby dostal každý hráč šanci v různých situacích. To je vlastně hlavní cíl turnaje.

Jiří Dopita (VHK Vsetín): Pro nás to byl vůbec první zápas a musím říct, že byl hodně těžký. Stejně jako bude ta porce tří zápasů během tří dnů. Měli jsme i slušné momenty, ale bylo tam hodně chybných taktických věcí, ze kterých jsme dostávali góly a které musíme zlepšit. Takže je určitě na čem pracovat, ale máme na čem stavět a ještě měsíc na to se zlepšovat.