Valaši útočili na premiérovou desítku, Techniku deklasovali 9:3

Tomáš Kopecký, Kristýna Zigmundová • 08.02.2017

Souboj prvního celku tabulky s posledním měl jednozačného vítěze. Valaši převedli naprosto špičkový vstup do utkání, když během prvních čtyř minut vstřelili hned čtyři branky, čímž vyhnali gólmana Holuba z branky. Naděje hostů na úspěch byly rázem pryč a Vsetínští s přehledem diktovali tempo hry. Rozdíl ve výkonosti byl naprosto značný a domácí neustále navyšovali svůj náskok. Za stavu 9:3 už si domácí diváci přáli poprvé v sezóně desetigólovou nadílku, ta se však nakonec nekonala. Vsetín odčinil porážku ze Šumperka a připsal si další vítězství. Dvěma brankami se zaskvěl Radim Kucharczyk.

2. liga - 40.kolo st 8.2.17:30
HC Technika Brno
9:3(4:1, 4:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Kolařík (Luka, Kucharczyk), 1. Hryciow (Janáček, Zúbek), 2. Hořanský (Šilhavý, Čuřík), 4. Finsterle (Pokorný, Hryciow), 21. Luka, 25. Pokorný (Finsterle, Zúbek), 33. Kucharczyk (Kolařík, Luka), 36. Kucharczyk (Luka), 43. Šilhavý (Hořanský, Čech) – 13. Matov (Čtvrtníček, Sedláček D.), 37. Florek (Štancl, Švaňhal), 58. Čtvrtníček (Benýšek, Štancl). Rozhodčí: Koziol - Novák, Wesley. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1330. Střely na branku: 48:16. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1, 8:2, 9:2, 9:3.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Jeník, Teper, Čech, Janáček, Stuchlík, Žák, Mojžíš, Hryciow – Kolařík, Kucharczyk, Luka, Hořanský, Daněk, Zúbek, Kajaba, Šilhavý, Čuřík, Finsterle, Pokorný, Vítek.
HC Technika Brno: Holub (od 4. Slavíček)– Vágner, Štancl, Sedláček S., Sedláček D., Švaňhal – Brzobohatý, Benýšek, Grünwald, Florek, Látal, Čtvrtníček, Biolek, Medek, Matov.

Vsetín vstoupil do zápasu jako absolutní favorit. K první brance stačilo domácímu celku pouhých 18 sekund. Jan Kolařík sjížděl po levém kruhu, kde dostal nahrávku od Vladimíra Luky, a bekhendovým blafákem dostal kotouč přímo pod betony Holuba. Neuběhlo ani půl minuty a domácí fanoušci se radovali znovu. Michal Hryciow dostal nabito na modré čáře a zkusil střelu mezi betony, která mu vyšla perfektně. Následně byl vyloučen hostující Štancl a domácímu týmu se naskytla hra v přesilovce. K její využití jim stačilo 14 sekund. Vojtěch Šilhavý dostal kotouč za pomoci mantinelu na hokejku Adama Hořanského, který z před brankového prostoru poslal kotouč do levé části brány. Technika se poté dostala do útoku, kde ale dlouho nevydržela. Ve 4. minutě se domácímu celku podařilo opět skórovat. Dominik Pokorný nahrál do perfektní pozice Lukáši Finsterlemu, který od levé tyčky doklepl kotouč za brankovou čáru. Hosté se po této brance rozhodli vystřídat gólmana a místo Davida Holuba nastoupil Zdeněk Slavíček. Toto střídaní byl impuls, který Technika potřebovala. Benýšek se pokusil nahodit kotouč do pásma od modré čáry, Hromada ale kotouč raději přikryl a zklidnil tak hru. Následně se snažil Michal Žák prosadit od modré. Jeho střela jen těsně minula odkrytou pravou tyčku brány hostů. Své snažení chtěl zúročit i Štěpán Jeník, který svou střelou z levého kruhu jen těsně minul bránu. Gólu se ale na druhou stranu dočkala Technika. Ve 13. minutě Patrik Matov usměrnil kotouč pod betony přesunujícího se Petra Hromady. Do konce třetiny si nový gólman v bráně hostů udržel čisté konto.

Do druhé třetiny ale naskočili opět lépe domácí. Hned v první minutě se ke tvrdé střele z mezikruží odhodlal Vladimír Luka, který poslal kotouč nad levé rameno hostujícího gólmana, a tím mu také vzal čisté konto. Technika ale ve svém snažení nepolevovala. Do útoku se hnal především Matěj Florek, který několikrát prověřil pozornost Hromady. Z branky se ale opět radovali domácí. Lukáš Finsterle oplatil perfektní přihrávku Dominiku Pokornému, které střelil kotouč do levého horního rohu svatyně hostů. Snaha Vsetína byla vidět hlavně ve hře dopředu. Před Slavíčkem nastala nepřehledná situace, ten ale měl kotouč pořád na očích a Vsetín do žádné nebezpečné akce nepustil. Ve 28. minutě se hosté opět projevili. Patrik Brzobohatý ale bohužel orazítkoval pouze pravou tyčku domácí brány. Jak se říká: Nedáš, dostaneš. Ve 33. minutě se do útoku hnal Jan Kolařík, který ale promáchl. K dorážce byl ale u levé tyčky připravený Radim Kucharczyk, který už kotouč pod betony Slavíčka dostal. Následovala perfektní akce Hynka Grünwalda, který se probojoval do úniku, jeho pokus ale vychytal Hromada lapačkou. V 36. minutě se síť brány hostu rozvlnila znovu. Vladimír Luka nahrál Radimu Kucharczykovi před bránu, a ten se střelou nad pravé rameno nemýlil. Hosté po této brance ožili a dokázali vstřelit další branku. Matej Florek vyslal kotouč z mezikruží nad levé rameno Hromady, který kotouč nestihl vyrazit včas. V závěru třetiny se Technice nabídla přesilovková hra, kterou ale do konce třetiny nevyužili.

Z branky se v úvodu poslední třetiny radovali opět domácí. Adam Hořanský vyslal z levého kruhu nahrávku na Vojtěcha Šilhavého, který byl připravený u levé tyčky. Šilhavý na nic nečekal a trefil horní část odkryté brány. Autorem desáté branky mohl být Vladimír Luka, který ale zasáhl pouze vnější část brány. Tlak domácích ale nepolevoval a jistou branku domácích odvrátili hosté raději zakázaným uvolněním. Ve 48. minutě se snažil opět kombinovat Finsterle s Pokorným. První jmenovaný vzal všechno na sebe a kotoučem zasáhl beton Slavíčka. Následně se do úniku dostal Josef Daněk, který se ale střelou mezi betony neprosadil. V 51. minutě se do pořádného útoku probojovala i Technika. Jiří Čtvrtníček sjel po pravém kruhu a poslal kotouč na betony připraveného Hromady. V 56. minutě byl za hrubost vyloučen Finsterle, který tak dal Technice příležitost skórovat. Ta neváhala a v závěru ji využila. Jiří Čtvrtníček se z před brankového prostoru prosadil střelou nad levé rameno Hromady. Do konce třetiny si ale domácí tým už hosty pohlídal a do žádné akce je nepustil. Pro fanoušky se ještě v závěru snažil celý tým dosáhnout desáté branky, což se jim ale nepodařilo. Tři body si ale berou i tak.

Luděk Stehlík (HC Technika Brno): Dnes jsme přijeli ve čtrnácti lidech a se zraněným brankářem, kterého jsme museli ve čtvrté minutě za stavu 4:0 nasadit. Máme problémy se sestavou a tento zápas byl hned od začátku rozhodnutý.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Soupeř dnes přijel v oslabené sestavě a my jsme chtěli odehrát zápas v co největším tempu, což se nám v určitých fázích hry dařilo. Začátek byl výborný, pak jsme sklouzli k neefektivní hře, kdy jsme předržovali puky. Poté se to opět na chvíli zlepšilo a takhle se vyvíjela celá naše hra. Nedařilo se nám v přesilovkách a zlepšit musíme také oslabení, jelikož tam jsme dostávali góly a ještě jsme soupeře pustili do dalších šancí. Je tedy pořád na čem pracovat, ale samozřejmě jsme rádi, že jsme dali devět gólů. Chtěli jsme dát i ten desátý. Bohužel tam nespadl a my se o to pokusíme někdy příště.