Valaši prohráli gólem v poslední minutě

Václav Trávníček, Martin Nadymáček • 13.01.2010

Vsetínští hokejisté mají za sebou smolné utkání v Prostějově, které rozhodla branka v závěrečných vteřinách hry. Valaši se proti Jestřábům dlouho nedokázali prosadit a dvanáct minut před koncem to s nimi vypadalo bídně: inkasovali druhou branku a prohrávali 0:2. Pak však zaveleli k obratu Danielové Vaněk a Tesařík, kteří dvěma přesnými zásahy v rozmezí necelé minuty vyrovnali. Mokrejšovi se dokonce podařilo vsítit třetí gól Vsetína, jenž najednou kráčel pro tři body. Pak ale přišla studená sprcha. Brynecký neprve srovnal a v čase 59:42 vystřelil Jestřábům vítězství.

- 29.kolo st 13.1.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
4:3(0:0, 1:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 29. Berčák (Stejskal, Paška), 48. Zábranský (Smejkal), 53. Brynecký (Luža), 60. Brynecký (Stejskal) - 49. Vaněk (Hrňa, Ševčík), 49. Tesařík (Sakrajda, Štraub), 52. Mokrejš (Bořuta). Rozhodčí: Alka - Dučák, Matěj . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář (Musil) - Luža, Kolibár, Spurný, Paška, Hajas, Sova, Jedlička - Duba, Stejskal, Brynecký, Zábranský, Kováč, Smejkal, Piluša, Žajgla, Noga, Berčák, Bašnár, Rak, Pekar
VHK ROBE Vsetín: Plšek (Bača) - Zavrtálek, Rajnoha, Bořuta, Matula, Tomis, Šimek, Tesařík, Horák, Štraub, Hrňa, Mokrejš, Vaněk, Ševčík, Sakrajda, Knebl, Plachtovič, Mikeš, Ašer, Klabačka, Matějka

Začátek byl z obou stran velice opatrný. Obě mužstva nechtěla udělat chybu v úvodních minutách. S přibývajícím časem však začali pod kotlem více topit domácí borci. V dobré pozici si nejprve ocitl Lukáš Duba, ale jeho nebezpečná teč a následná dorážka brankou neskočila. Největší šanci prvního dějství měl v početní převaze domácí Zábranský, když po krásné přihrávce se ocitl za obránci Vsetína a uháněl sám na Plška.

V zakončení však chyběl klid a rychlost. Kličku do bekhendu Plšek vystihl a pokryl. Za stranu Vsetína se blýskl velice povedenou akcí Sakrajda. Povodil si dva obránce, udělal pár obloučků v útočném pásmu a nakonec se dostal až před Plška. Ten si však svoji levou tyčku pohlídal. První dvacetiminutovka tak skončila nerozhodně 0:0.

I druhá část hry byla více či méně vyrovnaná. Nejprve zaměstnal Sedláře Hrňa, který neuspěl z velké blízkosti proti rozštěpu domácího brankáře. Poté už se jiskřilo třikrát před Plškem. Nejprve Piluša šikovně z brankové čáry prostrčil puk mezi betony brankáře Vsetína, kde číhal nekrytý Noga. Na poslední chvíli mu však jeden ze vsetínských přizvedl hůl a zabránil jasné brance. Ta však nakonec stejně přišla.

V dvacáté deváté minutě zápasu našlápl Stejskal, který projel přes celé kluziště. Vyslal nečekanou střelu, kterou Plšek ve své náruči neudržel a Tomáš Berčák pohotově přehodil Plška - 1:0! O pár minut skládal Stejskal v samostatném úniku reparát, ale ani tentokráte ve zkoušce neuspěl. Po vzoru Roberta Kysely si puk prohodil mezi nohama, a zpoza pravé nohy zakončil pouze do hrudi brankáře Vsetína.

Ale i hosté o sobě dali vědět. Povedenou akci zakončoval z mezikruží matador Josef Štraub. Tvrdým příklepem nastřelil levou tyč Sedlářovy branky a jen štěstí stálo při domácích, když se puk odrazil do rohu kluziště. Po zbytek druhého dějství si oba týmy dávali velký pozor na chybu a příliš šancí již k vidění nebylo. Za to o osobní souboje nouze rozhodně nebyla.

Do třetí třetiny vlétli hosté velmi nebojácně. V první šanci se ocitl Matula, který ani nadvakrát nedokázal překonat, dnes skvěle chytajícího, Sedláře. Pak přišly prostějovské chvilky. Stejskal a následně Duba nedokázali dostat touš za brankovou čáru. Co se nepodařilo exšumperské dvojici, dokonala spolupráce Smejkala a Zábranského.

Smejkal se Zábranským jeli dva na jednoho, přičemž Martin Zábranský si dojel svoji střelu a překonal na druhý pokus Plška - 2:0! Vsetín však našel blesku rychlou odpověď. Puk po ose Ševčík, Hrňa, Vaněk skončil po střele posledně jmenovaného za Sedlářovými zády – 2:1! Po této brance jako by se Jestřábi začali bát o výsledek. Kupily chyby a pramenilo z toho nejen vyrovnání, ale obrácení skóre.

Na 2:2 nejprve vyrovnal svojí druhou brankou Tesařík, který zakončil únik dva na jednoho a za dvě minuty poslal do vedení hosty Mokrejš. Ten se nejlépe orientoval v prostoru kolem brankoviště a do odkryté branky dorazil střelu z hole Bořuty - 2:3! Drama však vrcholilo a nebylo to zdaleka vše, co se dnešní večer událo. Prostějov povstal z omráčení a po vyhraném buly se rychlou kličkou v přesilové hře prosadil Daniel Brynecký - 3:3!

Vše již nasvědčovalo ve výsledek 3:3 a k následnému prodloužení, když velký vsetínský tlak utnul nejlépe, jak mohl svou druhou brankou v zápase Daniel Brynecký, který dorazil vyražený puk do odkryté svatyně - 4:3! Důležitý zápas se šťastným koncem pro domácí tým dávají Jestřábům ještě naději na účast v letošním Play-Off.

Juraj Jurík (asistent trenéra VHK Vsetín): Bohužel, mohli jsme mít tři body, pak bojovat o dva a nakonec nemáme nic. O osudu celého utkání rozhodla naše hrubá chyba v poslední minutě. Dnes jsme se nedokázali tolik prosadit, jako v domácím utkání s Uničovem. Na širokém prostějovském hřišti je třeba hrát přes beky, protože když už se dostanete do třetiny, je to nebránitelné. Chce to jít do střelby, na dorážku a do důrazu. Jenže my se to snažili zavézt až do kuchyně a zbytečně hodně jsme kombinovali.

Aleš Tomášek (trenér HK Jestřábi Prostějov): Z naší strany bylo utkání od samého začátku nervózní, ale na klucích bylo vidět, že chtějí hrát a vyhrát. Pro naši hru je však téměř typické, že neudržíme ani dvoubrankové vedení. Každé jiné mužstvo by situaci ustálo, přidalo by třetí gól a byl by klid. My ne. My zpanikaříme a během dvou-tří minut si necháme dát tři góly a najednou prohráváme. Dnešní zápas byl asi pro diváky dobrý, ale my s trenérem Kosíkem jsme opět o něco zestárli.