Valaši přestříleli Frýdek-Místek, na body to nestačilo

Jan Tajzler, Petr Sumbal • 06.01.2018

Vsetínští hokejisté se z Frýdku-Místku vracejí bez bodů, ačkoliv svého soupeře v sobotu přestříleli 30:22. Slezané si v první třetině vypracovali dvoubrankový náskok, který dovedli do vítězství dalšími dvěma trefami v posledních šesti minutách hry. Třemi kanadskými body se blýskl frýdeckomístecký útočník Aron Chmielewski. Další utkání sehrají Valaši v úterý a ve středu, kdy je čeká důležitý dvojzápas na ledě Benátek nad Jizerou.

WSM liga - 37. so 6.1.17:00
HC Frýdek-Místek
4:0(2:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. O. Kovařčík (Chmielewski), 14. L. Kovář (Przybyla), 54. Chmielewski (O. Kovařčík, Ovčačík), 59. Kofroň (O. Kovařčík, Chmielewski). Rozhodčí: Přikryl, Vrba – Lukš, Měkýš. Vyloučení: 4:4, navíc Frolo (Vsetín) 5 min + do konce zápasu. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:30. Diváci: 2456.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Zahradníček, Bartko, L. Kovář, Haman, Ovčačík, Matyáš, Piegl – Chmielewski, O. Kovařčík, Kofroň – J. Kalus, Pechanec, Štumpf – Christov, Bajtek, Kvasnica – Kafka, Przybyla, Franek.
VHK ROBE Vsetín: Šurý – Janáček, Teper, Ostrčil, Frolo, Holomek, Dundáček, D. Krenželok – Březina, Kopta, Markovič – P. Beránek, Kucharczyk, Protasenja – Vávra, Podešva, Slováček – Karafiát, Illéš, Vítek.

Zápas začal ve svižném tempu, už v páté minutě se do tutové šance dostal slovenský útočník Frýdku-Místku Daniel Štumpf. Ten však ve velké šanci zklamal, místo odkryté části branky trefil z blízka jen tyč. I dál měl domácí tým převahu, kterou dokázal v deváté minutě taky gólově vyjádřit.

O vedoucí branku Slezanů se zasloužila dvojice útočníků, která ještě nedávno hrála za extraligový Třinec. Zakončení Arona Chmielewského ještě dokázal brankář Vsetína Michal Šurý vyrazit, ale na dorážku Ondřeje Kovařčíka už neměl nárok.

O pět minut později jásali domácí příznivci podruhé, tentokrát se prosadil obránce Lukáš Kovář. V rychlé akci předal Dan Przybyla puk Kovářovi a ten přesnou ranou překonal Šurého podruhé. Od hokejistů Frýdku-Místku to byla jedna z nejlepších třetin v sezoně, naopak Vsetín nenavazoval na čtvrteční kanonádu 11:0 proti Kadani.

Druhou třetinu začali znovu lépe domácí hokejisté. Hosté si v oslabení nerozuměli a místo toho, aby vyhodili puk, vytvořili velkou šanci pro Frýdek-Místek. Jenže Chmielewski po bleskurychlé kombinaci mířil z hranice levého kruhu nad. Za pár chvil vstávala vyprodaná hala Polárka na nohy znovu, tentokrát kvůli šanci Vsetína. Stále v tom samém oslabení ujížděl sám na bránu Ondřej Slováček, ale Danečka nepřekonal.

Ani ve zbytku druhé třetiny gól nepadl, i když k němu několikrát bylo blízko. Ve 23. minutě si puk málem kuriózně dovezl při zmatcích ve vsetínské rozehrávce Radim Ostrčil až do vlastní brány. V závěru prostřední části zápasu se začala na hokejky hráčů v červeno-bílem vkrádat nervozita a několika chybami v rozehrávce nabídli šance hostům. Všechny však zlikvidoval spolehlivý Daneček.

Ve třetí třetině se místy víc diskutovalo, než hrálo hokej. Deset minut před koncem nejprve Tomáš Frolo u mantinelu sestřelil Víta Christova a vysloužil si trest na pět minut plus do konce utkání. Dlouhá přesilovka Frýdku-Místku se však nekonala, protože brzy nato se ostrým faulem provinil Chmielewský.

Krátce poté, co naskočil polský útočník Aron Chmielewski z trestné lavice zpátky na led, přiblížil Frýdek-Místek ještě blíže k vítězství. K asistenci přidal i branku a navýšil vedení rysů už na 3:0. Konečnou podobu skóre pak dal utkání David Kofroň gólem do prázdné brány.

Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Dneska jsme naprosto spokojeni s výkonem našich chlapců. Celých šedesát minut jsme hráli tak, jak jsme si představovali a podle toho se hokej z naší strany odvíjel. V naši hře byla vidět bojovnost, srdce a odhodlání. Po slabších výkonech před Vánocemi jsme konečně pořádně zabrali a poslední dva zápasy naplno bodovali.