Valaši dobyli Polárku a jsou krůček od kvalifikace!

Ondřej Slováček, Michal Břuchanský • 22.03.2016

Vyprodaná hala Polárka sledovala vyrovnanou bitvu třetího finále, na jejímž konci byli šťastnější hokejisté ze Vsetína. Výraznou měrou se na vítězství podepsal Michal Nedbálek, který dvěma brankami nasměroval svůj tým za důležitým druhým bodem finálové série. První mečbol čeká Valachy už ve čtvrtek od 17:30 v bouřlivé atmosféře stadionu Na Lapači. Podaří se domácím překonat magickou hranici 5000 fanoušků, či dokonce Lapač vyprodat?

2. liga - F3 út 22.3.18:00
HC Frýdek-Místek
1:3(0:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 50. Klimša (Matyáš) – 19. Nedbálek (Slováček, Dvořák), 59. Nedbálek (Slováček, Dvořák), 60. Vítek (Vrba). Rozhodčí: Kika, Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:8 Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2456. Střely na branku: 32:15. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3. Stav série: 1:2.

HC Frýdek-Místek: Daneček – Dresler, Krutil, Foltýn, Kowalczyk, Fišera, Matyáš, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Klimša, Samiec, Chmielewski, Schwarz, Cienciala, Meidl, Luka, Jaroš, Christov
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Nedbálek, Vrba, Ostrčil, Žák, Řezáč, Tesařík, Ambruz, Hryciow – Slováček, Dvořák, Finsterle - Kajaba, Hrazdira, Vávra - Zúbek, Daněk, Kolařík, Vítek, Vaněk, Hruška.

Frýdecko-místečtí si hned v úvodních minutách vypracovali dvě nadějné příležitosti. V přečíslení dvou na jednoho se však Schwarz s Jarošem neprosadili a zcela volný Radek Meidl následně v dobré šanci svůj gólový kousek z druhého finálového zápasu nezopakoval.

V sedmé minutě si Hromada připsal další dva zákroky, z pravé strany na něj vypálil Piecha, ale ten se stejně jako z druhé strany Luka neprosadil. Faul Víta Christova poté odstartoval několikaminutový vsetínský nápor, ale ten žádné gólové vyústění nepřinesl.

První vstřelené branky se zaplněná Polárka nedočkala ani při pěkné individuální akci Tomáše Franka, jenž se prokličkoval do střelecké pozice v levém kruhu, ale zakončení se o pár centimetrů do branky nevešlo. Velmi podobnou akci předvedl Franek i ve svém dalším střídání, jenže Hromada svůj tým v těžkých chvílích znovu podržel.

V předchozích dvou zápasech šli v závěru první třetiny do vedení Vsetínští. Jinak tomu nebylo ani tentokrát, když Slováček zachoval v rychlém protiútoku chladnou hlavu a nahrál do druhé vlny Michalu Nedbálkovi, který z levého kruhu prostřelil vyjetého Danečka a stejně jako v prvním finále poslal Valachy do vedení.

Po skončení úvodní části Hromada vystartoval na domácího hráče a daroval tím Frýdku-Místku dvouminutovou přesilovku. V ní měl jedinou solidní možnost Meidl, ke kterému se šťastně odrazil puk od Ostrčila, jenže Hromada zůstal nepřekonán. Kajaba se Slováčkem pak zahrozili ve vlastním oslabení, ale Daneček s velkými problémy odolal.

Další minuty byly na finálové poměry poklidnější a ani jeden z týmů se v gólové šanci neocitl. Jinak tomu bylo až před polovinou zápasu, když Piecha zavezl kotouč do útočného pásma a přenechal jej Christovovi, jehož dělovka prolétla nad horní tyčkou hostující klece.

Před domácí svatyní to po střele zkušeného Tesaříka zkoušel z nulového úhlu Kolařík, avšak Daneček se rychle stihl přesunout ke své levé tyči a kotouč zastavil. Na druhé straně se Chmielewski obtočil kolem branky, ale za Hromadu puk neprotlačil. Svižnou pasáž zakončila šance Finsterleho, který z mezikruží nemířil přesně.

V dalším průběhu druhé třetiny měl domácí tým permanentní převahu, ani jeden z frýdecko-místeckých hráčů však trápení Rysů neukončil. O překonání Hromady se postupně snažili Káňa, Meidl, Piecha, Franek a Luka, ovšem maskovaný muž Valachů vedení svého týmu udržel.

Také na začátku třetího dějství si Frýdek-Místek vyzkoušel hru v početní výhodě, kromě Ciencialovy střely do boční sítě se ale Vsetín v pohodě ubránil. Další domácí přesilovka trvala jen několik málo vteřin, protože po zákroku na Danečka se nechal vyprovokovat Piecha a ukončil tím výhodu Rysů.

Střelecké trápení Frýdku-Místku trvalo až do padesáté minuty, ve které se ve vlastním obranném pásmu chopil kotouče David Klimša a odstartoval své parádní sólo, na jehož konci si položil Hromadu a zvedl kotouč do odkryté horní poloviny branky.

Vyrovnávající branka domácí celek pochopitelně nabudila. Na unikajícím soupeři se navíc vyfauloval Hrazdira a nápor Frýdku-Místku tak mohl i nadále pokračovat. V přesilové hře si další dvě šance vypracoval aktivní Tomáš Franek. První pokus Hromada vyrazil a po opakované střele kotouč odrazila branková konstrukce.

Velká rána pro všechny frýdecko-místecké hráče a fanoušky přišla v závěru předposlední minuty. Střela od modré čáry v podání Michala Nedbálka byla za letu tečovaná a Daneček na náhlou změnu letu kotouče už zareagovat nestihl. Domácí pochopitelně rychle odvolali brankáře, jenže do prázdné branky se v poslední možné vteřině trefilDavid Vítek a rozhodl o vsetínské výhře 3:1.