Valachy v přípravě nezastavila ani polská dvacítka a Vsetín slaví páté vítězství v řadě

Filip Bazala • 28.08.2014

Další přípravný zápas mají za sebou svěřenci trenérů Jenáčka a Hlobila. Tentokrát čekal vsetínské hokejisty mezinárodní soupeř. Polská dvacítka však od začátku zápasu byla viditelně slabším soupeřem, který po čas utkání tahal za kratší konec provazu. Poté, co se prosadily postupně všechny formace zelenožlutých, se skóre nakonec zastavilo na konečných 7:2 pro Valachy. Mnohem těžší utkání čeká Vsetín už v úterý a to znovu v Porubě, tentokrát však proti celku, jenž po Tomáši Sršňovi nyní trénuje Martin Smeták.

Příprava - přát. čt 28.8.18:00
Reprezentace Polska U20
2:7(0:3, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 42. Krzemień (Bielec), 50. Jaworski – 6. Kubáč (Mikšovský, Štědrý), 8. Štrbík (Kývala, Daněk), 10. Vítek (Podešva, Žák), 36. Kubo (Žák), 41. Nesrsta (Vaněk, Zúbek), 48. Vaněk (Štědrý, Hurtík), 56. Kývala (Daněk). Rozhodčí: Mikula – Zicháček, Kašinský. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 21. Střely na branku: 16:37. Vyhraná buly: 17:44. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6, 2:7.
Reprezentace Polska U20: Kapica (Kieler) – Gazda, Jaśkiewicz, Fraszko, Kisielewski, Matusik, Musiol, Dolny, Skokan, Krawczyk, Malicky, Horzelski, Kafel, Bielec, Krzemień, Wasinski, Falkenhagen, Nowotarski, Jaworski, Sikora, Gościński.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (50. Bechný) – Hurtík, Žák, Báchor, Štědrý, Haloda – Nesrsta, Vaněk, Zúbek – Mikšovský, Hrazdíra, Kubáč – Vítek, Podešva, Kubo – Štrbík, Daněk, Kývala.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „Nevěděli jsme co od zápasu čekat. První třetinu jsme však soupeře přehrávali a vsítili tři branky. Ve druhé části se z hokeje stala holomajzna, sekalo se hokejkama, dohrávaly se souboje a byly z toho vyloučení. Ve třetí třetině jsme opět dominovali i přes inkasované dvě branky. Šance, které si Polsko vytvořilo, velmi dobře vychytal Petr Hromada. Od desáté minuty třetí třetiny jsme vyzkoušeli i našeho dorostence, kterému nešťastně propadlo lehké nahození, ale jinak si vedl dobře. Myslím si, že zápas splnil svůj účel, protože i v naší soutěži jsou týmy, které budou hrát trpělivý hokej za doprovodu „šermovaček“ a sekání hokejkou, protože se to ve druhé lize moc nepíská. Takže to byla taková příprava na zápasy, kdy rozhodne, kdo bude více odolný a trpělivý.“