Vaic ukončil černou sérii

Aleš Koňařík • 28.10.2001

V s e t í n - Šest zápasů trvající čekání vsetínských hokejistů na výhru ukončil trefou v prodloužení křídelník Vaic. Vsetínu chyběl zraněný kapitán Vlach, zranění kolene jen vyřadilo na týden ze hry. V upracovaném utkání držel hosty dlouho nad vodou brankář Franěk, cestu za jeho záda si našly pouze přesné trefy obránců Němce a Hrini. Hokejisté Becherovky dokázali dvakrát stáhnout náskok soupeře a přestáli i závěrečný drtivý tlak Vsetína. Gól Vaice poté padl při přesilové hře.

- 19.kolo ne 28.10.17:00
HC Energie Karlovy Vary
3:2
13. Němec (Burger), 52. Hriňa (Burger), 63. Vaic (Hudler) - 35. Pavliš (J. Štefanka), 54. Kopecký (Němčický). Třetiny: 1:0, 0:1, 1:1 - 1:0 Rozhodčí: Venglář - Šimůnek, Vöröš. Vyloučení: 7:11. Využití: 3:0. Diváci: 3380.
VHK ROBE Vsetín: Pešat - Kuboš, Hriňa, Němec, Štrbák, Šafařík, Spitzer(21. Vašut) - Vampola, Vaic, Demel - Veselý, Burger, P. Beránek - Valko, Hudler, Kucharczyk.
HC Energie Karlovy Vary: Franěk - M. Hlavačka, Špelda, Zíb, Mádl,Dobroň, Rodin (41. Punčochář) - Moskal (41. Kopecký), Alinč,Němčický - Balázs, Kverka, Bednařík - J. Štefanka, Pavliš, Košťál (41. Kraus).

Rozhodčí Venglář dal od úvodního vhazování jasně najevo, že nestrpí sebemenší prohřešek vůči pravidlům a svého předsevzetí se držel do poslední minuty. Osm menších trestů jen za první třetinu toho bylo zřetelným důkazem. Poněkud ospalý herní projev obou mužstev vzal za své až ve 13.minutě, kdy v řadě třetí početní výhodu zužitkoval vedoucí brankou sedmnáctiletý obránce Ondřej Němec. Lahůdkovou příhru Burgra by bylo hříchem zahodit. Karlovy Vary poté přiostřily hru a začaly se více tlačit před Pešatovu branku. Výsledkem však byla pouze střela Pavliše, otevřená obrana navíc skýtala příležitosti ke vsetínským brejkům. Vampola a po něm i Vaic si ovšem vylámali zuby na pozorném gólmanu Fraňkovi.

Domácí tým dostal ve druhé dvacetiminutovce soupeře pod trvalý tlak, ale zrazovala jej stará bolest – špatná produktivita. Obrana Varů důkladně čistila prostor před brankou Fraňka, vsetínští se marně snažili prosadit se individuálně, popřípadě jejich střelecké pokusy končily ve skrumážích, aniž by hostujícího brankáře výrazněji ohrozily. Domácí dřeli, nedarovali soupeři jediný metr prostoru, jenomže ke vší smůle se z branky nakonec radovali hráči Varů. Sotva skončila jedna z přesilových her Vsetína, zčistajasna se z brejku prosadil Pavliš. Nejprve si vychutnal obránce Hriňu a v poklidu prostřelil i betony brankáře Pešata.

Počtem trestů se třetí část hry vyrovnala té první, přinesla však o něco více gólů. Urputná hra s velkým počtem chyb nenabídla příliš záživnou podívanou, domácí, vědomi si tíže dlouhé série bez vítězství, se přeci jen více nutili do útočení. Štěstí se však dlouho drželo na straně gólmana Fraňka, který efektním semaforem sebral radost obránci Štrbákovi. Až v 52.minutě se k radosti tři a půl tisícovek diváků začervenalo za karlovarskou brankou, šťastným střelcem byl zadák Hriňa. Vsetín ale vedl jen krátce, po zmatcích v obranném pásmu doklepl za Pešata puk Kopecký a začínalo se znova. Touha po třech bodech přinutila vsetínské stáhnout hru na dvě formace, domácí si vynutili drtivou převahu, ale bez gólového efektu. Hudler v nájezdu z levého křídla o chloupek minul.

O všem tak rozhodlo prodloužení, kdy Venglář poslal karlovarské do tří a po příhře Hudlera dostal puk za Fraňkova záda Vaic.
Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov