V posledním utkání základní části rozstříleli junioři Uničov

Radek Bařina • 23.11.2014

Jednoznačným vítězstvím zakončili junioři VHK Vsetín základní část juniorské ligy. Uničov kladl odpor jen v úvodní části zápasu, tři trefy ze závěru první části ale daly Vsetínu bezpečný náskok 4:1 a ten následně Valaši v dalších částech zápasu navyšovali až na 8:1. Závěrečné zvolnění pomohlo Uničovu upravit skóre na konečných 8:4. Vsetín tak obsadil druhé místo ve východní skupině ligy juniorů a nyní se může těšit na nové soupeře včele s ambiciózním Hradcem Králové.

LJ - 21.kolo ne 23.11.12:00
HC Uničov
8:4(4:1, 3:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 3. Vaněk (Kuchařík, Řezníček), 16. Tydlačka (Bouda), 18. Mikula (Hryciow), 20. Španko (Tydlačka, Stanislav), 30. Mikula (Grygar), 35. Stanislav (Španko), 37. Bouda (Vaněk), 44. Stanislav (Konopka, Tydlačka) – 4. Nedopil (Hrabica, Janík), 53. Hodulák (Spěvák), 57. Wincl (Vrána, Zelený), 57. Hubáček D. Rozhodčí: Jiří Fiedler - René Smilek, Leon Wesley. Vyloučení: 3:4, navíc Groer, Stryk (UNI) a Kuchařík (VSE) 5 min. + OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1, 8:4.
VHK ROBE Vsetín: Stojar (41. Bůbela) – Řezníček, Španko, Surý, Hryciow, Bumbál, Konopka, Červínek, Mikula, Kuchařík, Grygar, Bouda, Stanislav, Vaněk, Tydlačka.
HC Uničov: Molnár – Hrabica, Zelený, Hromádka D., Gatěk, Minařík, Spěvák, Nedopil, Janík, Hromádka P., Wincl, Hodulák, Evják, Vrána, Groer, Hubáček, Stryk.

Poslední zápas základní části ligy juniorů přinesl první branku již po třech minutách hry. Z kuriózně nabytého vedení se radovali domácí. Jakub Vaněk ze středního pásma jen nastřelil puk na bránu, vyrážečka brankáře Molnára však sáhla do prázdna a kotouč tak k překvapení všech zastavila až branková síť. Z vedení se ale Vsetínští neradovali dlouho. Jednu z mála nebezpečných uničovských akcí první třetiny úspěšně zakončil Petr Nedopil, který střelou zblízka zužitkoval přesnou přihrávku Hrabicovu.

Vsetín mohl získat ztracené vedení zpět v přesilové hře z minuty 10. Ta však příliš nebezpečná nebyla a totéž o chvíli později platilo i pro početní výhodu Uničova. Branky, a to krásné, se diváci dočkali až na sklonku 16. minuty. Ondřej Tydlačka se u hostující střídačky chopil puku, z bránících soupeřů si udělal slalomové tyče, poté dlouhou kličkou obešel i gólmana a v poklidu zakončil podél jeho nataženého betonu.

O minutu a půl později už to bylo 3:1. Hryciow provezl puk celým kluzištěm, před brankou našel Josefa Mikulu, kterému sice střela nesedla, padající gólman Uničova si ji však sám srazil za brankovou čáru. Potvrzení domácí dominance pak přišlo půl minuty před první sirénou. Pobyt v útočném pásmu zakončila přihrávka Tydlačky a střela Patrika Španka z mezikruží, která prošla Molnárovi mezi betony. Po dvaceti minutách tak vedl domácí favorit 4:1.

Do druhého dějství vstoupili hosté se zjevnou snahou o zdramatizování utkání, přes dobře pracující defenzívu VHK se ale do šancí příliš nedostávali. Výjimkou byla 26. minuta, kdy po zbytečné chybě obránce ujel do brejku Vrána, zblízka však Stojara neprostřelil. Jinak Vsetín i nadále dominoval. Bumbál a Mikula v dobrých šancích ještě neuspěli, v polovině zápasu to však byl právě Josef Mikula, který svou trefou definitivně zlomil hostující odpor, když proměnil samostatný únik střelou nad lapačku.

Hosté poté odpadli a v dalších minutách se hra odvíjela téměř výhradně před uničovskou brankou. Ve 35. minutě z toho vzešla další gólová radost VHK. Španko chytrou zadovkou uvolnil Filipa Stanislava, který precizní střelou bekhendem nedal Molnárovi šanci. Za další dvě minuty už to bylo 7:1. Jakub Bouda si to drze namířil středem, mezi hostujícími hráči rovnou k brance, gólmana sice neprostřelil, v nastalém zmatku si ale dva hostující hráči společně s brankářem šoupli puk do vlastní svatyně. V pohodě hrající Valaši mohli ještě před sirénou zvýšit Tydlačkou, jeho pokus do odkryté brány ale zastavila brusle jednoho z obránců. V samém závěru třetiny mohl za Uničov zkorigovat nelichotivé skóre Nedopil, který se dostal do úniku, tísněn obránci ale nenašel skulinku ve Stojarově postoji. Do kabin tak hosté odcházeli s šestigólovým mankem.

Do třetí třetiny poslali domácí do brány náhradního gólmana Bůbelu. Ten se hned vyznamenal, proti dvojité šanci Vrány. Chvíli poté šli ale hosté do oslabení a inkasovali po osmé. Ostřelování uničovské svatyně ukončila pohotová dorážka Filipa Stanislava. Následná minuta pak přinesla rvačku, které předcházel tvrdý atak na domácího hráče. Hostující Groer a vsetínský Kuchařík si z ní odnesli trest do konce zápasu. Atmosféra utkání poté zhoustla a na ledě jsme byli svědky hned několika nehezkých zákroků. Hlavní rozhodčí je velkoryse přehlížel až do 47. minuty kdy Stryk zaútočil na hlavu Tydlačky a po zásluze obdržel trest na 5 minut a do konce utkání.

Pětiminutovou přesilovku ale domácí nesehráli dobře a bylo znát, že jejich cílem je utkání hlavně v klidu a pohodě dohrát. Jejich nižší koncentrace tak v závěru hosté využili a třemi góly dali skóre poměrně lichotivou podobu. Nejprve zůstali před Bůbelou dva osamocení hráči a Matyáš Hodulák neměl problém zakončit do prázdné brány. Poté nabil Vrána Adamu Winclovi a jeho dělovka vymetla pavučinky v pravém horním růžku domácí svatyně. Na konečných 8:4 upravil Dominik Hubáček, který z úhlu překvapil domácího brankáře. Po šedesáti minutách tak Vsetín slavil výhru 8:4.