Třetí prohra v sezóně. Vsetín padl na ledě Šumperka

Radek Bařina • 01.02.2017

Cestu za 15. výhrou v řadě nakročil Vsetín dobře a po dvou využitých přesilových hrách vedl v úvodu druhé třetiny 2:0. Zlom přišel v polovině utkání. Valaši třikrát v rychlém sledu faulovali, z toho dvakrát vysokou holí, a nabídli Drakům dvě slepené přesilovky pět na tři. Domácí obě využili, v závěru druhé periody pak dokončil obrat zápasu důrazný Novosad. Ve třetí třetině Valaši stáhli hru na tři formace, pevná domácí defenzíva ale Vsetínské ke srovnání nepustila. Naopak, sedm minut před koncem potrestal hrubku zelenožlutých na útočné modré Fischer, a rozhodl tak o výhře Šumperka v poměru 4:2.

2. liga - 38.kolo st 1.2.18:00
Draci Pars Šumperk
4:2(0:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Vachutka (Sedlák, Dril), 29. Vachutka (Sedlák), 39. Novosad (Králík, Sedláček), 53. Fischer (Janota) – 8. Kucharczyk (Luka, Jeník), 24. Hrazdira (Janáček, Hryciow). Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: . Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

Draci Pars Šumperk: Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Fišera, Drtil, Janota – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Králík, Novosad – Cink, Hroch, Fischer – Ostřanský, Langr
VHK ROBE Vsetín: Šurý – Jeník, Mojžíš, Hryciow, Janáček, Čech, Teper, Stuchlík, Kobylík – Hořanský, Kucharczyk, Luka – Kolařík, Hrazdira, Zúbek – Kajaba, Šilhavý, Čuřík – Finsterle, Pokorný, Vítek

Autor: Martin Schwarz

Hokejisté Šumperka a Vsetína proti sobě nastoupili k poslednímu vzájemnému utkání základní části. Dosavadní bilance hovořila výrazně ve prospěch Vsetína, Draci tedy měli o motivaci postaráno. Družina Aleše Flašara navíc toužila uhájit třetí místo tabulky.

Začalo se velmi aktivně, běžela teprve 2. minuta zápasu, když Šumperk dostal možnost hrát první přesilovou hru. Jenže hozenou rukavici nezužitkoval. Po několika okamžicích ve čtyřech mužích na obou stranách vyzkoušel početní převahu také hostující celek. A Valaši se na rozdíl od Draků mohli radovat. V průběhu 8. minuty Radim KUCHARCZYK zakončil luxusní kombinaci Vsetína, žlutozelení sehráli ťukec prakticky do poloviny prázdné klece, Kůdela na kotouč nedosáhl – 0:1.

Rozhodčí v první třetině tresty rozhodně nešetřili, dále za katr poslali třeba Šilhavého, Sedláčka či Finsterleho. Severomoravané ale nedostali puk do zařízení ani v situaci, kdy hráli ve čtyřech proti třem. Buď puk letěl mimo tři červené tyče, nebo byl na správném místě připravený brankář Šurý. Rozjařené emoce postupně mírně vychladly, úvodní dějství končilo těsným vsetínským vedením 1:0.

Jestliže závěr úvodní periody proběhl v poklidném a méně atraktivním tempu, to samé se nedalo tvrdit o druhé třetině. Už na jejím počátku zvedal Valašský hokejový klub ruce podruhé nad hlavu, obránce Janáček poslal střelu z dálky, jeho pokus ještě tečoval před Kůdelou David HRAZDIRA, bylo to 2:0 pro Dopitův výběr. Leč Šumperští nehodili flintu do žita. Při rozjezdu 29. minuty otřásl zimním stadionem Daniel VACHUTKA, jenž zužitkoval přesilovku v poměru pěti proti třem – 1:2.

Stejný hokejista a z totožné pozice skóroval hned o pár mžiků později, taktéž v pěti pro třem. Daniel VACHUTKA procpal touš kolem Šurého levé tyčky a srovnal výsledek na světelné tabuli. Šumperk dokonce mohl uniknout do trháku, ale další zásah modrožlutých nemohl být uznán, bylo na něj totiž přihráno rukou. Mužstva přesto nekončila prostřední dvacetiminutovku za smírného stavu. Domácí posunul do vedení Zdeněk NOVOSAD, ten překvapil Šurého v brankovišti a svatostánek jásal – 3:2.

Byl to právě Novosad, kdo předvedl na začátku třetí třetiny několik obětavých zákroků, navíc unikal společně se spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho, jen těsně z toho nebyl gól. Branka nicméně padla z hole Radka FISCHERA. Drobný šumperský útočník překonal Šurého z pravé strany a Valaši měli velké problémy. Závěr střetnutí okořenila bitka mezi Danielem Hrochem a Dominikem Pokorným, rukavice pak sundával i šumperský zadák Fišera a hostující forvard Čech. Draci fantastické vítězství uhlídali. Přerušili výherní sérii Vsetína a stali se teprve druhým týmem, který ROBE porazil v základní hrací době!