Staršímu dorostu se ani napotřetí nepodařilo v derby porazit Zlín

Kristýna Zigmundová • 21.10.2016

Úvod třetího derby sezóny NEON extraligy staršího dorostu patřil Zlínu, který již v předešlých utkáních ukázal, že má nad Vsetínem navrch, a vždy ho porazil s rozdílem branky. Dnes tomu ale bylo jinak a Zlín si už od druhé třetiny držel náskok minimálně jedné branky, a nakonec přestřílel Vsetín vysoko 5:1. Jediným úspěšným střelcem zápasu, ze strany Vsetína, tedy zůstal autor vyrovnávací branky Roman Půček.

ELSD - 15.kolo čt 20.10.15:00
Berani Zlín
5:1(2:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky6. Chalupa (Leška, Marek), 14. Dluhoš, 22. Světlík (Fajkus, Dluhoš), 52. Hefka (Zmeškal, Sedláček), 58. Fajkus (Pröschl, Světlík) – 11. Půček (Matiaško). Rozhodčí: Malota – Gančarčík, Wesley. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 5:1.

Berani Zlín: Kubík – Janošek, Gába, Dřímal, Hamrlík, Kowalczyk, Dluhoš, Jenáček, Marek – Zmeškal, Dvořáček, Světlík, Chalupa, Pröschl, Kočica, Hefka, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Leška
VHK ROBE Vsetín: Sachr – Ondračka, Mar, Kuboš, Paroušek, Kollár, Nadymáček, Klauda – Lašák, Klímek, Matiaško, Liška, Lobodowski, Zetocha, Půček, Krupa, Najvar

Do utkání vstoupil lépe Zlín, když se v šesté minutě zápasu ujal vedení. Zlínský útok předvedl rychlý kontr, který skončil gólem. Kristián Leška přihrál Matěji Chalupovi, jenž z levé strany prostřelil Davida Sachra.

V půlce první části dostal Vsetín možnost dvojnásobné přesilovky, kterou sice nevyužil, ve výhodě pěti proti čtyřem ovšem již udeřil. Roman Půček předvedl hezkou individuální akci, když si vybruslil z rohu a tvrdou střelou překonal Kubíka. Vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel. O tři minuty později se Jan Dluhoš na modré čáře zmocnil puku, zavezl ho do třetiny a mezi kruhy nedal Sachrovi šanci.

Vstup do druhé třetiny se povedl lépe Zlínu, který hned v druhé minutě dokázal vstřelit branku. Sebastian Fajkus přihrál Lukáši Světlíkovi, který upláchnul hostující obraně, kličkou si položil brankáře a zasunul mu puk mezi betony. Ve zbytku třetiny byli ve většině času více ze hry domácí, kteří svou aktivní hrou způsobovali problémy v obraně Vsetína.

Vsetín se ve třetí části snažil alespoň zdramatizovat utkání, to se mu ale nepodařilo kvůli skvěle chytajícímu Kubíkovi v brance Zlína. Například v 49. minutě měli hosté, konkrétně Miroslav Krupa, obrovskou šanci, která neskončila gólem, jelikož Kubík puk zázračně chytil.

Osm minut před koncem dokázal Zlín vstřelit čtvrtou branku, která definitivně rozhodla utkání. Robert Sedláček nastřelil kotouč na Sachra, gól mohl vstřelit už Zmeškal, kterému se to ale nepodařilo. Vzápětí se kotouč odrazil k Vlastimilu Hefkovi, jenž svůj povedený výkon korunoval brankou.

V úplném závěru zápasu ještě přidal definitivní pojistku nad vítězstvím Sebastian Fajkus, který se dostal k odraženému puku a vstřelil pátý gól svého týmu. Zlín dnes tak přesvědčivým výkonem získal 3 body za vítězství a přerušil sérii zápasů bez bodu.

Zdeněk Sedlák (PSG Zlín): Byli jsme lepší, kluci dodržovali taktiku a projevilo se to střelecky. Jsme rádi, že jsme po dlouhé době vyhráli, a doufáme, že to bude pokračovat.

Jiří Weintritt (HC ROBE Vsetín): Dnešní zápas hodnotím jako zhruba dalších deset, které jsme v této sezóně odehráli. Slušný výkon, šest velkých šancí, kdy je naše produktivita špatná. Z pěti obdržených branek jsme zase tři soupeři jasně darovali, kdy jsme byli na jasném kotouči a chtěli jsme být většími hokejisty, než opravdu jsme.