Starší dorostenci vydřeli vítězství nad Kometou

Radek Bařina • 22.10.2010

Nepříznivě se vyvíjející utkání dokázali starší dorostenci VHK Vsetín otočit a po výhře nad brněnskou Kometou si připisují důležité tři body do tabulky. V úvodu druhého dějství přitom Vsetínští prohrávali již 1:3, zlepšenou hrou však nakonec dokázal odvrátit třetí prohru v řadě. Na všech brankách se podílela první útočná formace Vsetína Slováček – Daněk – Ptáčník. Čtyři branky její hráči sami vstřelili, na páté měl výrazný podíl přihrávající Slováček. Vsetín – Kometa 5:3

ESD - 17.kolo pá 22.10.16:30
HC Kometa Brno
5:3(1:2, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Ptáčník (Pelc), 27. Daněk (Ptáčník, Slováček), 29. Slováček (Žák), 52. Ptáčník (Daněk), 59. Janeba (Slováček) - 5. Lamač (Klíma), 13. Zbořil (Raška), 22. Zbořil (Raška). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 141. Střely na branku: 44:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 5:3.
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Žák, Pelc, Báchor, Vašíček, Štědrý, Hradil, Gajdoš - Ptáčník, Daněk, Slováček - Janeba, Tobola, Štrbík - Kohout, Stodůlka, Pokorný - Neuwirth, Brida, Kývala.
HC Kometa Brno: Kilmeš - Kupčík, Mytiska, Máša, Jaroch, Vágner, Šidák, Sedlák, Klíma, Pospíšil, Vašíček, Raška, Zbořil, Lašák, Boček, Fusek, Lamač, Chudý.

Duel extraligy staršího dorostu mezi druhým Vsetínem a poslední Kometou odstartovala již po půl minutě hry velká šance hostujícího celku. Adam Zbořil zůstal zcela nepokryt před domácí svatyní, tentokrát se však ještě zastřeloval a puk poslal nad. Domácí si poté vypracovali územní převahu a ve 4. minutě si i oni vypracovali vážnější příležitost. Pokorný se s pukem protlačil před branku, Klimeše ale nepřekonal a nevyužit zůstal i následný závar. O minutu později již ze vsetínského tlaku udeřilo, ovšem do opačné branky. Domácí propadli v útočném pásmu, Klíma poslal puk Lamačovi a ten zamířil nechytatelně pod víko (0:1).

Domácí mohli v zápětí odpovědět v přesilovce. To se sice nestalo, sotva se však brusle vyloučeného Pospíšila dotkly ledu, přeci jen se Valaši dočkali. Pelcovo vysoké nahození se zastavilo ve změti těl před brankou, puk následně dopadl přímo před Ptáčníka a ten neměl problém zamést jej do poloprázdné branky (1:1).

Další minuty přinesly hokejovou přetlačovanou. Vsetín byl jednoznačně aktivnějším mužstvem, prokousat se do obraného pásma Komety, natož si vytvořit kloudnější příležitost, bylo nad jeho možnosti. Pozorní hosté čekali na chybu soupeře a na sklonku 13. minuty se dočkali. Pelc na útočné modré hned nadvakrát nastřelil clonícího hráče Komety. Rezultoval z toho brejk, do něhož vyslal Raška Zbořila, brněnský útočník si bekhendovou kličkou položil Kohna a bez problémů zavěsil (1:2).

Vsetín mohl takřka v zápětí odpovědět rovněž z brejku. Uniknuvší Janeba ale pouze nechal vyniknout pohotovou lapačku Klimeše. Zbytek třetiny už toho po hokejové stránce příliš nenabídl. Kometě se úspěšně dařilo rozbíjet domácí útočné snahy, což jim Valaši množstvím nepřesností citelně usnadňovali. Po dvaceti minutách proto byla spokojenějším celkem Kometa.

Hned v úvodu druhé části zasadili hosté další ránu do vsetínského sebevědomí. Kometa totiž dohrávala přesilovku po zbytečném faulu Bridy ze závěru první třetiny a současně s jejím koncem dostala puk do sítě potřetí. Plachtící nahození Rašky Kohn neudržel, puk po odrazu od břevna dopadl na brankovou čáru a nejrychleji byl u něj Zbořil, jehož úloha snad nemohla být snadnější (1:3).

Domácími branka otřásla a až do 26. minuty zcela přenechali aktivitu hostům. Teprve pak zahrozil skrytou střelou Vašíček, Klimeš ovšem protentokrát odolal. O minutu později už byl ale i Klimeš bezmocný. Slováček našel, milimetrovou přihrávkou od mantinelu, najetého Daňka a tomu stačilo pouze nastavit hokejku (2:3).

Další střídání elitní formace Valachů přineslo vyrovnání. Žák na útočné modré prodloužil puk do jízdy Slováčkovi a ten překvapil Klimeše pohotovou přízemní střelou z jedné, po níž puk zapadl do vzdálenějšího kouta brněnské branky (3:3). Od této chvíle domácí mladíci konečně začali předvádět svou obvyklou hru a obránci Komety měli plné brusle práce s odvracením valašských výpadů. Několikrát si museli pomoci fauly, přes výrazný přesilovkový tlak Vsetína ale branka nepadla, o což se významnou měrou staral velmi dobře chytající Klimeš. Do vůbec největší příležitosti se dostal Ptáčník, ani na několikrát ale puk do branky nedostal. Až v závěru třetiny si mohla defenzíva Komety oddechnout, její početní výhoda při vyloučení Štědrého ovšem Kohna příliš neohrozila. Po druhé třetině tedy oba celky opouštěly led za nerozhodného stavu 3:3.

Ani nástup do třetí části hry si Valaši nepohlídali a volný Lašák pálil z bezprostřední blízkosti na Kohna. Ten ale svůj tým podržel. Následně už se hra vrátila k očekávanému scénáři a domácí se jali obléhat Klimešovu svatyni. V minutě 45. se za obranou Brna zjevil Slováček, k efektivnímu zakončení ovšem neměl dostatek času ani prostoru. Poté to v nadějných pozicích zkoušeli Janeba i Pokorný, na Klimeše si nepřišli ani oni.

Kometa v těchto fázích střetnutí hrozila výhradně z rychlých protiútoků, žádný z nich se ale Brňánům nepovedlo proměnit ani ve větší šanci. V čase 51:29 přinesl nápor Valachů kýžené ovoce. Rozjetý Ptáčník nahodil od modré čáry puk na branku. Hostujícímu brankáři pravděpodobně zastínil na okamžik výhled jeden z obránců a lehký puk mu nad ramenem propadl do branky (4:3).

Domácí nechtěli nechat nic náhodě a i po zisku vedení pokračovali v útočné hře. Klimeš byl již ovšem bezchybný. Kometa hrozila výhradně Zbořilovou formací, s několika jejími pokusy si ale bez výraznějších obtíží poradil Kohn. Definitivní rozhodnutí přišlo v čase 58:20. Ondřej Slováček měl i po takřka dvou minutách strávených na ledě dostatek sil k tomu, aby vybojoval v rohu za brněnskou brankou puk. Poté jej přistrčil Janebovi, který „na pětníku“ udělal kličku brankáři a pod jeho betonem zasunul puk do brány (5:3). V napínavém duelu tak Vsetín obrátil nepříznivé skóre a protrhl dvouzápasovou sérii porážek. Kometě se naopak nepovedlo dotáhnout dobře rozehraný zápas a přenocuje na poslední příčce tabulky.